Skocz do zawartości

Jezioro BOHINIJ - Słowenia


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem żadnego tematu o tym jeziorze, a podobno jest "fajne" i jest tam kemping, na który przymierzam się wybrać jeszcze w tym roku... a nazwa jego to: ZLATORÓG.

Czy ktoś był w tamtych okolicach, coś może powiedzieć?

post-9163-0-91319300-1439307307_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kolegę (nawet też z Krakowa) który był tam jakoś kilka tygodni temu... pogadam z nim po weekendzie i może dam jakieś namiary to się dowiesz co tam chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sisar

Po drodze jest J. Bled + kemping attachicon.gifs-1.gifbardzo polecamy

Pozdrawiamy z attachicon.gifs-2.gifWłoch,

Ir & Ed

 

Również polecamy. Piękne miejsce. Choć byliśmy tam ok 10 lat temu :) Ale krajobraz raczej sie nie zmienił :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam, szczególnie campingu w Bledzie. Byłem tam w tym roku, tzn. zajrzałem na camp przy okazji plażowania nad Bledem. Cóż powiedzieć, spęd luda wszelkiej maści, tłok, hałas... Miejsce, tzn jezioro i miasteczko ok, okolica urokliwa ale sam kemping i przylegająca plaża takie sobie, tłumy, Panie, tłumy. Nad Bohnij tez zawitaliśmy, ale od drugiej strony, tam gdzie z jeziora wypływa najkrótsza rzeka świata, bo ma może z 50 metrów. Fajnie, ludzi mniej niż w Bledzie, woda ciepła tyle że z porostami które się owijają wokół nóg podczas pływania, po prostu jezioro zarośnięte, ale bez przesady. Nie wiem jak to wygląda z drugiej strony jeziora, tej po której jest kemping Zlatorog. W kategorii jechać- nie jechać to zdecydowanie odpowiadam- jechać, bo Słowenia jest piękna. Byłem tam po raz trzeci, nie ostatni. Polecam camping Kamne, wprawdzie to nie nad jeziorem ale jak ktoś nie musi się codziennie pławić w wodzie to mu nie będzie przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, że Bled jest gorszy i zatłoczony - komercja, a Złoty Róg bardziej naturalny w krzakach, na zróżnicowanym terenie. I mam właśnie nadzieję, że nie będzie tłoku.... Bo jak nie to rzeczywiście zostaje juz tylko Grecja, gdzie mozna naleźć łatwo puste i ciche miejsca... Boże błogosław Grecję! Żeby UE łapy nie połozyło i jej nie zabetonowało... No gdzie jadę to tłumy... Poza tym jak kempingi na swoich stronach mogą reklamowac się zdjęciami pokazującymi tłok na basenach, na parcelach itd.? To taki OFF był...

 

Pojadę i dam Wam znać.

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A czy w takim razie ktoś może polecić dobry kemping nad morzem w SLO. Za 2 h wyjeżdżamy i  po po krótkim pobycie w AT, chcemy zjechać nad Adriatyk, a chcieliśmy poznać coś nowego, nie tylko CRO i CRO  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat trochę stary ale wybierając się do CRO chciałem po drodze pokręcić się kilka dni po okolicach Bohinj/Bled. Upatrzyłem sobie ten kemping w Ukanc ale obecnie podobno ludzi jak mrówek że nawet miejsca nie ma. Jak wygląda sprawa 22 sierpnia? czy może wybrać jakiś kemping na zadupiu tańszy ale z kolei te dojeżdżanie autem nie wiem czy nie będzie mnie denerwować. Obawiam się bo z tego co czytam na chwilę obecną to wiele kempingów są tam z powodu popularności zatłoczone. Plusem Ukanc jest i woda i fajny widoczek gór więc na wieczór można iść nad wodę. Jest jeszcze w Bistrica i Sobec myślę o tych w razie jakiejś lipy na wcześniejszym od biedy.

Ktoś może był tam rok temu pod koniec sierpnia i może się wypowiedzieć.

Edytowane przez Stanko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stanko napisał:

Jak wygląda sprawa 22 sierpnia?

Po 20 sierpnia tendencja spadkowa zazwyczaj. Na konkretnych kempingach, o które pytasz nie przetestowane ale na innych tak, ludzie wyjeżdżają i już tak tłumnie na ich miejsce nowi nie przybywają. Napisz zwyczajnie maila czy w Twoim terminie mają wolne i jak kemp. pasuje to nawet o rezerwację się pokuś szczególnie, że zamierzasz tam pobyć kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to dobra wiadomość. Taki był plan jeszcze przed wyjazdem napisać z zapytaniem czy ciasno i czy coś się znajdzie.

Później może w okolicę Baśki Voda koło 26 mam nadzieje że już znajdzie się miejsce na plaży i z pensjonatem z booking com nie będzie problemu bo pensjonat chcieliśmy spontanicznie znaleźć jadąc już ze Słoveni bo 70% chcieli w razie nieobecności. To sporo zważywszy że trochę KM jest a w życiu różnie bywa dlatego lepiej już na miejscu chyba będzie. A ceny prawie jak na kempingach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Stanko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.