Skocz do zawartości

Remont caravalair by madzia80


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Plastik jest za cienki, za wiotki. Sklejka posiada dużą wytrzymałośc mechaniczną. Musisz pamiętać, że cała konstrukcja ścian trzyma się na sklejce połączonej z kratownicą z drewnianych kantówek. Chris_66 ma rację, plastik się nie nadaje, choć może wydawać się kuszący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wgl możesz mi wyjaśnić dlaczego???

Ok rozumiem tak też mąż mówił...

 

nie ufaj mężowi  :fuck:

 

konstrukcja przyczepy, jak pewnie zauważyłaś to blacha z zewnątrz, w środku styropian pomieszany z drewnianymi patykami i od środka sklejka - blacha z patykami i sklejką jest sklejona razem i tworzy mocną konstrukcję nośną przyczepy, styropian to tylko wyciszenie i izolacja cieplna 

 

jak dasz siding to tracisz sztywność konstrukcji, bo PVC jest dla ozdoby a nie nadaje się jako materiał konstrukcyjny ( za bardzo pracuje, kruche jest na mrozie i jest za miękkie)

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i remont z przyczyn technicznych trochę sie opóźnia. Dzisiaj  zrywaliśmy gumoleum z podłogi i patrzyliśmy ogólnie jaki stan podłogi. Chcieliśmy również zdjąć koła i nadkola ale jakiś człek tak je przykręcił , bądź nie były zdejmowane od dnia produkcji że ni diabła nie chciały sie odkręcić. zadowoleni że juz jakis plan jest i jutro pojedziemy po sklejkę okazało się że jutro to możemy co najwyżej iść do kościoła...no i byle do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam jakiej grubości sklejkę dawaliście na podłogę??? My  powoli ruszyliśmy z robotą dziś częściowo wymieniliśmy szkielet na ścianie tam gdzie był spróchniały i zamoczony, dobieramy się tez do ponownego obsadzenia wywietrznika od instalacji gazowej w dachu. póki co to tyle zdjęcia niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skorzak mam sklejka- styropian- sklejka tylko zastanawiam się jakiej dać grubości czy tak jak w oryginale czy ciut więcej ?

Ja dawałem 0.8mm na górę podłogi.

 

Czy ustaliliście przyczynę przecieku? Żeby robota nie poszła na marne...

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert cieklo przez otwór wentylacji od ogrzewania gazowego i była dziura w dolnym przednim rogu. Ogólnie robota idzie do przodu :) my daliśmy 5 na górę i 4 mm od dołu dorobilismy jeszcze kilka listewek do stelaża i jest sztywno i pachnąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert cieklo przez otwór wentylacji od ogrzewania gazowego i była dziura w dolnym przednim rogu. Ogólnie robota idzie do przodu :) my daliśmy 5 na górę i 4 mm od dołu dorobilismy jeszcze kilka listewek do stelaża i jest sztywno i pachnąco.

Madzia,

Nie było mnie przez kilka dni, dlatego nie odpisałem. Widzę, że poradziliście sobie jednak sami koncertowo. Grubsza sklejka zawsze jest solidniejsza, jeśli jest na nią miejsce. Pytałaś też na co łączyć ściany (wstawki) - ja łączyłem na taki mały, plastiowy dwuteownik, na który łączy się często HDF z tyłu szafy (częste w meblach z IKEA) - do kupienia  w marketach budowlanych.

Wrzuć jakieś foty w wolnym czasie - kibicujemy tej waszej przeróbce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadeszła długo oczekiwana chwila oto kilka zdjęć z remontu  :yay: Człowiek uczy się na błędach i pewnie jakieś popełnimy ale ja i tak mam frajdę :) mój mąż czasem powątpiewa ale staram się aby był zmotywowany. od razu zaznaczam ze niektóre listwy wyszły na fotach czarne ale w większości to jeszcze nie oczyszczone po zerwanych ścianach zrobionych chyba z pilśniowych płyt..

post-19815-0-05576500-1440267582_thumb.jpg

post-19815-0-49558900-1440267604_thumb.jpg

post-19815-0-65486500-1440267634_thumb.jpg

post-19815-0-89064200-1440267655_thumb.jpg

post-19815-0-89198600-1440267677_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.