Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Gibraltaru


Rysiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

takie różne Lamborghini.jpg

Szary ! na górskich drogach częso mijały nas takie wozy !

 

No wkońcu mnie dostrzegłeś. Śmigałem przed Tobą i śmigałem :hop1: hehe

 

Mówisz Rysiu, że pracujesz ciężko... więc powiedz GIBRALTAR ? :hehe: :hehe:

 

 

Pozdrawiam serdecznie :hehe::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczek, odnośnie tego Lamborghini to fotke strzeliłeś :

 

a) wychylając się z samochodu przez lewe okno na maxa :hop1:

:hehe: normalnie jedną ręką bo drugą kierowałem samochód co widać ,że

jestem na lewym pasie :hehe:

 

:hop1::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamborghini strzeliłem przez szybę jadąc jako pasażer . Filtr /polarek/ skutecznie likwidował bliki na szybie . Praktyczne to przez dwanaście dni miałem tylko 4 na wypady. od 7 kwietnia lało niesamowicie . Trudno więc o pełna relacje z kempingów .

Hiszpanie zostawiają swoje przyczepy na atrakcyjnych kempingach . Kosztuje to 70 euro miesięcznie. Nie wiem czy jest to regułą ale sporo ludzi tak robi. Pobyt na kempingu to 10 euro za dobę. / przyczepa + prąd /

Autostrady są płatne . Za odcinek 130 km z Malagi do Gibraltaru trzeba zapłacić w sumie ok. 10 euro / 3 bramki / . Ale obok autostrady są bardzo dobre drogi za które nie trzeba płacić .

Benzyna w cenie ok. 1 euro , a więc tańsza niż w Polsce .

Przed Gibraltarem jest ogromny parking gdzie trzeba zostawić przyczepkę lub kampera .Miasto jest strasznie ciasne i z trudem można sie poruszać samochodem. Bardzo popularne są skutery i małe autka Suzuki .

Jedzenie tańsze niż w Polsce .Mnie osobiście nie smakowały ichniejsze kiełbasy . Zaspokajałem swoje potrzeby kanapkami z szynka i z serem które serwują w każdym sklepie . Co ciekawe w tych sklepikach spożywczych można się napić kawy lub wypić lampkę wina .

W Gibraltarze płaci sie funtami i euro. Lepiej płacić funtami gdyż ich przelicznik jest dość dziwny podczas zakupów . W obiegu są funty UK oraz Gibraltarskie . Trzeba uważać aby tych ostatnich nie zabrać ze sobą gdyż nie są wymienialne .

Owoce , kawa , wołowina ,ryby tanie w Hiszpanii . Alkohol , papierosy NA Gibraltarze tańsze 2-3 razy niż w Polsce .

Jeżeli chcemy przenocować na Gibraltarze musimy zamykać okna gdyż możemy zastać dziwnego gościa w pokoju . Małpa potrafi sama otworzyć lodówkę , puszkę piwa a nawet konserwę .

Za 30 euro można popłyną promem do Maroka . Cały dzień poszperać po bazarach i zaliczyć Safari . Obowiązkowy paszport . Prom odpływa z miejscowości TARIFA . Mieści sie tam potężny fort / bastion / warty zwiedzenia . W tym miejscu Atlantyk łączy sie z Morzem śródziemnym .

 

Nie wiem czy Was to ciekawi ? Na razie tyle !

 


jazda po drogach Hiszpani to czysta przyjemność

post-43564-imported-a57386ab-dbda-415c-acfa-2c2000425187_thumb.jpg

 

na takim parkingu trzeba zostawić duzy pojazd przed wjazdem na Gibraltar

post-43564-imported-a31636ea-3ccb-460d-9991-b75bf2390aec_thumb.jpg

 

Mnie osobiście ten kiełbasiany raj nie bardzo odpowiadał

post-43564-imported-8a03f3a8-54f4-4c52-aa4d-3c154b68bb95_thumb.jpg

 

takie rarytasy też nie dla mnie .Mam przepis . Hiszpanie gadają że to pychotka

post-43564-imported-06cc1f79-663a-43aa-bbba-11e8d1bc265a_thumb.jpg

 

śpiąc w hotelu należy uważać na dziwnych gości .

post-43564-imported-6c2ec42a-1c1e-4a5c-9652-2b3b765aee92_thumb.jpg

 

takie promy pływaja co godzine do Maroka

post-43564-imported-0823d4c9-7bda-4717-83b0-1f694ee12450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy Was to ciekawi ? Na razie tyle !

 

Jasne ,że nas ciekawi ,jak się już ogarniesz po ,,ciężkiej pracy" :-] to napisz coś jeszcze .

A te małpki to to chyba z cyrku nie uciekły w poszukiwaniu jedzonka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest lotnisko na Gibraltarze . Po przejściu granicy Hiszpańskiej przechodzisz lub przejeżdżasz pas startowy w poprzek . Podczas lądowania samolotu zapala sie czerwone światło i ulica jest zamknięta.

Jeszcze nie wiem do końca . Ale prawdopodobnie po Zlocie znów tam pojadę na ok. 2 m-ce . Jeżeli to wypali będę miał więcej czasu aby szczegółowo o wszystkim Wam opowiedzieć !

 


lotnisko

post-44776-imported-8a6919f0-85cc-4771-a52c-d88a7086f7fe_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już spakowany. W czwartek rano znów startuje po przygodę z Gibraltarem i Hiszpańską Andaluzją ! Teraz na dłużej . Będę się co jakiś czas dzielił z Wami wrażeniami. Nie wszystko jest pokazane w przewodnikach .Jeżeli ktoś wybiera sie w te rejony to proszę pytać ! Będę sie starał ,,zaliczyć,, Portugalię oraz wypad do Tangeru w Maroku . Może jestem dziwnym człowiekiem ale przyznam się że wolałbym wypad do naszego polskiego Kołobrzegu.! ... :)

W niedzielę postaram się wybrać gdzieś na wycieczkę. Będzie to Kadyks lub Sewilla !

PS.Niewiadka i Espero także spakowane , jeszcze nie wyjechałem a już myślę o powrocie !!! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczku - pisz jak tylko będziesz mógł - my jedziemy jak wiesz w tamte rejony już w czerwcu więc będzie super skorzystać z Twoich doświadczeń i obserwacji :).

 

Dobrej podróży!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.