Skocz do zawartości
cicik

Dania ... moja nowa miłość :)

Rekomendowane odpowiedzi

cicik

Wrzucaj, wrzucaj, czekamy

CVT z przyczepą... Też jestem ciekawy wrażeń

sam przez chwile się zastanawiałem ale poczytałem (w tym jeep comapass manual) no i wychodzi ze można (nawet do 2ton na haku)

​ps.

ja mam cvt II czyli z "pseudo-biegami w liczbie 6"

​tak czy siak będę zdawał relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

Krótko bo wypoczywam.

post-14520-0-58669800-1471424990_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

a wiec w paru niepoukładanych zdaniach o moich wakacji w Danii ad2016

swoją przyczepkę sprzedałem pod koniec zeszłego sezonu (wydawała się za mała na kolejnego potomka) . Nienachalnie ale szukałem czegoś w zamian , ale nic ciekawego się nie trafiło. Potem wpadł pomysł wypożyczenia kampera - również po to żeby zobaczyć "jak to jest".

No ale za późno się za to zabrałem i nawet te po 600zł za dobę były już zajęte w "moim termine" . No wiec padło na wypożyczenie cepki. W niedalekiej odległości od wrocka wynająłem hobby 460 UFE Premium z 2014 roku za w miarę "sensowne" pieniądze. W miedzczasie na szybko montaż haka do jeepka żóny (mojego jeepka troche zaniedbałem i nie nadawał się na taką trasę).

no i wyruszyliśmy w drogę , dokładnie 13go sierpnia :)

Danię rozpoczęliśmy zwiedzać od Legoladu (już 3 raz, ale jakoś nam się jeszcze nie znudził i chyba nieprędko znudzi :) ) - kto był to wie, a kto nie to POLECAM (chyba nawet jest jakiś wątek w dziale o lego)

następnie pojechaliśmy w okolice Hvinde Swinde - kemping Holmsland . Było tak cudownie , cicho i malowniczo ze mógłbym tam siedzieć do dzisiaj.

po paru dniach pojechaliśmy do Skagen - (Grenen Camping CampOne) również ciekawe miejsce , chociażby dlatego ze spotyka się tam morze Bałtyckie z Północnym i to naprawdę widząc jak fale z lewa biją w fale nadciągające z prawej. W skagen spędziliśmy również parę dni (w tym jeden dzień z deszczem - to był ten jedyny "brzydki" dzień podczas całego 2 tyg pobytu). Korzystając z jedynej przewagi cepki nad kamperem ( :) ) zrobiliśmy sobie parę krajoznawczych wycieczek , w tym do oceanarium w Hirtshalt - coś niesamowitego, a byłem już w paru.

Ze skagen wyruszyliśmy w drogę powrotną zatrzymując się za Arhus (świetne miasto) na kemp. Ajsrut. Tu wrażenia troche gorsze (ale może to z powodu powrotnej gorączki), ale również ciekawie bo Bałtyk w tych okolicach jest wyjątkowo ciepły (to ze czysty to oczywista oczywistość).

podsumowanie:

3034 km i 38godz w drodze (specjalnie skasowałem licznik przed wyjazdem), średnia spalania 12,28 pb (w danii tankowałem z ciekawości pb92)

autko spisało się lepiej niż dobrze. Obwiałem się (w sumie nie wiem czemu) jak spisze się skrzynia cvt ...

Duńczycy - cudowni, uśmiechnięci, cisi i niespieszący się ludzie. Społeczeństwo starzejące się wiec w małych miasteczkach widać na ulicach głównie 50+. Jak chodziłem z dziećmi (w tym jednym malutkim) wzbudzałem prawie sensację (naprawdę nie przesadzam !) Może miało to coś wspólnego z tym ze jesteśmy biali a nasze dziewczynki to blondyneczki... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na drogach błogi spokój, prawie nikt nie wyprzedza (gł. Niemcy i PL) prawie nikt nie przekracza dozwolonych prędkości - które i tak są relatywnie "niskie".

Ceny są może i wyższe niż u nas, ale np. parkingi w małych miastach gratisowe (pamiętam jak kosili w PL w nadmorskich "kurortach" po 20 zeta za godzine) ... w każdym miasteczku gratisowe małe place zabaw dal dzieci ... (u nas koszmarne brudne zamki na powietrze za 5zeta za 5 min czy jakoś tak ... ). Tak wiec obiad dla 3 osób za 120 zł to "prawie" jak u nas (obiad + parking + plac zabaw :) )

Dania ma ponad 5 tyś km wybrzeża (z wyspami ok 7tyś) i to się czuje na plażach... odległości pomiędzy plażowiczami zazwyczaj nie sa mniejsze niż 50metrów (fakt, ze byłem w okresie po feriach letnich w Danii) i zazwyczaj plażuje parę / paręnaście osób.

generalnie : idealne miejsce na wypoczynek przez duże W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Walt

Poprosimy jeszcze fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polo63

Pięknie, fajny opis dzięki za miejsca godne polecenia, gratki wyprawy :bravo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MaK

a wiec w paru niepoukładanych zdaniach o moich wakacji w Danii ad2016

następnie pojechaliśmy w okolice Hvinde Swinde - kemping Holmsland . Było tak cudownie , cicho i malowniczo ze mógłbym tam siedzieć do dzisiaj.

po paru dniach pojechaliśmy do Skagen - (Grenen Camping CampOne) również ciekawe miejsce , chociażby dlatego ze spotyka się tam morze Bałtyckie z Północnym i to naprawdę widząc jak fale z lewa biją w fale nadciągające z prawej.

Ze skagen wyruszyliśmy w drogę powrotną zatrzymując się za Arhus (świetne miasto) na kemp. Ajsrut. Tu wrażenia troche gorsze (ale może to z powodu powrotnej gorączki), ale również ciekawie bo Bałtyk w tych okolicach jest wyjątkowo ciepły (to ze czysty to oczywista oczywistość).

Duńczycy - cudowni, uśmiechnięci, cisi i niespieszący się ludzie. 

Dania ma ponad 5 tyś km wybrzeża (z wyspami ok 7tyś) i to się czuje na plażach... odległości pomiędzy plażowiczami zazwyczaj nie sa mniejsze niż 50metrów (fakt, ze byłem w okresie po feriach letnich w Danii) i zazwyczaj plażuje parę / paręnaście osób.

generalnie : idealne miejsce na wypoczynek przez duże W.

Dziękuję za relacje, zaciekawiła mnie.

Chyba zacznę się wgłębiać i wstępnie planować lub przynajmniej brać pod uwagę...

A galerię zdjęciową utworzysz?

Z Essen pozdrawia

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

no to parę fotek

post-14520-0-11837900-1472311680_thumb.jpg

post-14520-0-05494200-1472311683_thumb.jpg

post-14520-0-34071900-1472311685_thumb.jpg

post-14520-0-47799300-1472311688_thumb.jpg

post-14520-0-04220600-1472311694_thumb.jpg

post-14520-0-44359400-1472311697_thumb.jpg

post-14520-0-11011000-1472311700_thumb.jpg

post-14520-0-78081200-1472311702_thumb.jpg

post-14520-0-17827400-1472311705_thumb.jpg

post-14520-0-06436000-1472311711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

c.d.   

post-14520-0-56334500-1472315396_thumb.jpg

post-14520-0-90560500-1472315406_thumb.jpg

post-14520-0-78521600-1472315434_thumb.jpg

post-14520-0-53215600-1472315471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

c.d.

na kempinach (na których byłem*) panuje taka cisza ze w pewnym momencie złapałem się na tym ze idąc po drodze wysypanej kamyczkami

staram się delikatnie stąpać żeby nie niszczyć tej błogiej ciszy :D Dodam ze było to późnym popołudniem , w słoneczny dzień gdzie przed kamperami / cepkami / namiotami siedzieli ludzie ... z tym ze nie chłeptali browarów , tylko czytali kniżki , cicho rozmawiali  czy po prostu wypoczywali.

* - sądząc po zachowaniu Duńczyków w innych miejscach (miasteczka, plaże , etc.) pewnie jest tak na większości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Fajnie, ale Polska też jest piękna!

PS. Ja też czytałem książki przed i w przyczepie podczas wypoczynku... Przeczytałem 3...

A przez prawie 3 tygodnie wychleptałem wraz z żoną 21 piw... (3 wróciły do Krakowa). Czy statystyka jak na Polaka jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

A przez prawie 3 tygodnie wychleptałem wraz z żoną 21 piw... (3 wróciły do Krakowa). Czy statystyka jak na Polaka jest ok ?

pisałem o tych co te 21 piw robią (wraz z żoną) w jeden week ... :D

wiec zaniżyłeś znacznie średnią - wstyd! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Żartowałem.

Liczyłem Wojtek, że powiesz, iż powinno być w owej statystyce dokładnie odwrotnie :ee: .

Ja jestem zachwycony Polską i chyba pierwszy raz pokuszę się o jakąś relację...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bursztynka

A jak z cenami kempingow w Danii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cicik

z cenami bywa różnie (miejsce, ilość gwiazdek itp. - co jest oczywiste)  ale my płaciliśmy pomiędzy 300 a 350 koron (doba za full :  3 osoby (ludziki do 1 roku nie płacą), cepka, prąd itp)

korona 0,56 ?

niby dużo ale jakoś tych kempingów , czystoć sanitariatów , itp. itd. - powalająca (naprawdę!)

na jednym tylko była płatność kartą kempingową za prysznicy - 5 koron / 3 min ...  (za to dzieci miału osobną łazienkę (małe prysznice :), kibelki, umywalki i miejce do kąpania maluszków ) - gratis.

i link http://www.dancamps.com/home/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

swoją przyczepkę sprzedałem pod koniec zeszłego sezonu 

A ja już ją dwa razy w tym roku spotkałem w HU  :]  Ma się dobrze i jest w dobrych rękach  :yay:  Ostatnio, widziałem się z nią w sobotę, tydzień temu  :] Wracała z CRO. 

Masz od niej pozdrowienia :przytul:  

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi