Skocz do zawartości

S 69


Prusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki z południa. Powiedzcie na ile uruchomienie odcinka drogi S 69 wpłynie na przejazd na południe Europy? Czy warto mijać Czechy i kierować się od razu na Słowację przez Zwardoń?

 

Tak myślę, że gdy S 69 będzie kiedyś oddana w całości bedzie to niezła alternatywa dla A1 i dalej przejazdem przez Czechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Obwodnice BB otwarli w piątek, sam przejazd kamperem z wjazdu na nią w Żywcu do zjazdu w BB zajął mi dokładnie 9 minut.

Niestety nadal remontują jeden z dwóch mostów nad Sołą w centrum Żywca co powoduje gigantyczne korki w okolicach głównego ronda na wjeździe do Żywca. No i niestety to rondo jest w stanie zapchać oddalony o około 2km od niego zjazd z S69 przez co aktualnie i tam się stoi w korku.

Podsumowując - jeżeli obstawiasz bardziej jazdę wieczorno-nocną to ja bym wybrał tą drogą. W dzień - wszystko zależy od szczęścia.

Jeżeli chodzi o omijanie odcinka BB-Cadca przez Cieszyn - również praktykowałem ten objazd ale od jakiegoś czasu Trencin się również zapycha niemiłosiernie i trzeba tam też stracić jakieś 30min na przejazd wieć w sumie wychodzi wlał wylał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki z południa. Powiedzcie na ile uruchomienie odcinka drogi S 69 wpłynie na przejazd na południe Europy? Czy warto mijać Czechy i kierować się od razu na Słowację przez Zwardoń?

 

Tak myślę, że gdy S 69 będzie kiedyś oddana w całości bedzie to niezła alternatywa dla A1 i dalej przejazdem przez Czechy...

 

Z polskiej strony, pomimo konieczności przejazdu przez centrum Węgierskiej Górki - jest naprawdę OK. Po słowackiej stronie roboty idą pełna parą, widać ogromne inwestycje w wiadukty ale jeszcze trochę wody w Dunaju upłynie, nim skończą. Jeżeli komuś nie przeszkadza kilkunastokilometrowy odcinek przez wsie od granicy w  SK, to od Czadcy jest już fajna, szeroka droga do Żyliny. A sama S69 skróciła przejazd z B-B do Żywca, z ok. 1/2h do jakichś 7 minut :) generalnie do rogatek Węgierskiej Górki dojeżdżamy ekspresówką od B-B, potem od Milówki ekspresówka do granicy z SK. 

 

Ten odcinek starej zakorkowanej drogi, omijamy nową, czteropasmową ekspresówką: https://goo.gl/maps/3q32c

 

Powoli zaczyna się pojawiać na mapie. Na razie tylko jako kwadraciki S69 :) na lewo od starej drogi :)

 

Niestety nadal remontują jeden z dwóch mostów nad Sołą w centrum Żywca co powoduje gigantyczne korki w okolicach głównego ronda na wjeździe do Żywca. No i niestety to rondo jest w stanie zapchać oddalony o około 2km od niego zjazd z S69 przez co aktualnie i tam się stoi w korku.

 

 

Ale nie ma to wpływu na tranzyt w kierunku Zwardonia czy Glinki (to też przejście do SK)  :]  :]

 

Chyba, że ktoś na Korbielów się kieruje, to wtedy trzeba zjechać do Żywca.  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale nie ma to wpływu na tranzyt w kierunku Zwardonia czy Glinki (to też przejście do SK)  :]  :]

 

Chyba, że ktoś na Korbielów się kieruje, to wtedy trzeba zjechać do Żywca.  :nono:

No właśnie Kajtek muszę Cię zmartwić - ma. Codziennie 3/4 familji jeździ do Żywca do pracy. Rondo potrafi zakorkować dwupas tak że nawet do zjazdu na Zwardoń trzeba stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym kawałku drogi, który ładnie pokazuje mapa Targeo

 

S 69

 

TAK JEST :)

No właśnie Kajtek muszę Cię zmartwić - ma. Codziennie 3/4 familji jeździ do Żywca do pracy. Rondo potrafi zakorkować dwupas tak że nawet do zjazdu na Zwardoń trzeba stać

 

Przyznaję, jechałem w sobotę po południu. Był spokój. Ale takie rzuty raczej rano tylko. I w dni robocze  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak myślę, że gdy S 69 będzie kiedyś oddana w całości bedzie to niezła alternatywa dla A1 i dalej przejazdem przez Czechy...

 

Trzeba się zastanowić ile będzie kosztował przejazd w przyszłości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  przez wiele, wiele lat, na południe Europy (Austrai, Włochy, Chorwacja) (ze śląska - Tychy)  jezdziłem E75  przez Cieszyn - Ołomuniec - Brno.   Od czasu kiedy jest przejezdna i połączona w europejski organizm tranzytowy, autostrada A1 - jezdzę i wszystkim polecam A1, jest mnie zatłoczona  na polsko-czeskim odcinku  niż trasa E75,  a tez nie ma tam uciążliwych podjazdów, czy zwęzen.   Na południe Europy - tylko A1 https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada_A1_(Polska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro omnibus !

 

Mapa stan dróg, wszystko widać jak na dłoni...

 

Dlatego nie jeżdzimy S1 = Kosztowy - Bielsko Biała oraz S69

W Siewierzu skręcamy do autostrady A1 > Żory > Skoczów > Cieszyn > Żylina...

 

Pozdrawiamy z HR,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem S69 w niedzielę  ok 10.00 czyli TKB niby miał wpływ, droga pusta. Ogólnie nawet bez obwodnicy jeździłem tylko tamtędy, teraz już trasy nie zmienię ;) Jest super.

Drogę na Glinke stanowczo odradzam o ile nawierzchnia jest super,praktycznie zero pojazdów to po Słowackiej stronie mamy kilka wahadeł (w tygodniu +1h jazdy) , od strony Korbielowa jeszcze gorzej , Słowacy wymieniają kanalizację w pasie drogowym ,jest tak praktycznie do zamku Oravski Hrad.

Pomijam też strome podjazdy za Glinką , słabe holowniki mogą mieć zadyszkę

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drogę na Glinke stanowczo odradzam o ile nawierzchnia jest super,praktycznie zero pojazdów to po Słowackiej stronie mamy kilka wahadeł (w tygodniu +1h jazdy) , od strony Korbielowa jeszcze gorzej , Słowacy wymieniają kanalizację w pasie drogowym ,jest tak praktycznie do zamku Oravski Hrad.

Pomijam też strome podjazdy za Glinką , słabe holowniki mogą mieć zadyszkę

Mam zamiar przejechać tą drogą na Słowację - czy roboty u sąsiadów się już skończyły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.