Skocz do zawartości

do bułgarii przez rumunię - czy to bezpieczne?


pisu22

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

wybieramy się do Bułgarii przez Rumunię. Na ile jest to bezpieczny przelot pod kątem drogowych rabusiow, wymuszaczy haraczu itp.? bo rożne opinie się słyszy. Miał ktoś jakieś niemiłe niespodzianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z RO i BG ... jakoś przeżyłem  :D 

 

Chcesz tylko jechać przez RO i w BG jechac prosto na kemping czy chcesz zatrzymać sie/nocować/zwiedzać po drodze? :niewiem: Jakie miejsce jest Twoim celem i jak przebiega trasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

wybieramy się do Bułgarii przez Rumunię. Na ile jest to bezpieczny przelot pod kątem drogowych rabusiow, wymuszaczy haraczu itp.? bo rożne opinie się słyszy. Miał ktoś jakieś niemiłe niespodzianki?

 

w rumunii spokój jest , nie masz czego sie obawiać jak nie zaparkujesz w jakiejś podejrzanej okolicy, jeżdzę często do nich i spałem wiele razy na różnych parkingach - bez żadnego problemu , wymuszaczy haraczu nie spotkałem , policja miła i pomocna , ludzie również 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 robiłem objazdówkę Rumunii. To wspaniały kraj i wspaniali ludzie. Nie warto się spieszyć i należy koniecznie zaplanować zwiedzanie.

Rumuni budują dużo autostrad. Warto więc jechać na Konstację i wzdłuż wybrzeża dojechać do granicy w Vama Vache. Stamtąd do Warny masz rzut beretem :)

Jest tyle pięknych miejsc w Bułgarii, czemu więc jedziesz do Warny? Nie lepiej do Sopotu albo Międzyzdrojów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pisu

Grzegorz dobrze radzi:

Warto więc jechać na Konstację i wzdłuż wybrzeża dojechać do granicy w Vama Vache. Stamtąd do Warny masz rzut beretem

 

Dodam, że omijasz Russe = opłata za most !

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Jedż do Kamchja [punkt H] na mapie nasza marszruta  przybliż koniec trasy za Warną.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 robiłem objazdówkę Rumunii. To wspaniały kraj i wspaniali ludzie. Nie warto się spieszyć i należy koniecznie zaplanować zwiedzanie.

Rumuni budują dużo autostrad. Warto więc jechać na Konstację i wzdłuż wybrzeża dojechać do granicy w Vama Vache. Stamtąd do Warny masz rzut beretem :)

Jest tyle pięknych miejsc w Bułgarii, czemu więc jedziesz do Warny? Nie lepiej do Sopotu albo Międzyzdrojów? :)

Przez Sopot w BG jechaliśmy kiedyś ale Międzyzdroje ? :hmm::look:

Jeśli chodzi o przejazd to spoko tylko nie dokarmiaj piesków bo zaraz zleci się ich z setka ale nie są grozne tylko upierdliwe  ; od Węgier szybko dolecisz do autostrady i możesz bez obaw przekimać na stacji paliw , często są dyskretnie pilnowane nocą przez policję jak widzą , że ktoś nocuje ; Bukareszt objedziesz obwodnicą - najlepiej lewą stroną ( północną ) która jest szybsza i w lepszym stanie i dalej masz znowu autostradę aż do wybrzeża . Widoczki w Rumuńskich górach bajka a drogi w dobrym stanie , ludzie mili i uczynni , cyganie wyjechali już dawno na zachód na socjal i jest spoko , na rumuńskim wybrzeżu masz kilka kempingów o europejskim standardzie z nowym zapleczem , miejscami do grilowania i darmowym Wifi i taniej niż w BG. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy właśnie z Rumuni. Jest piękna, zielona, ludzie bardzo mili, policja w każdej wioseczce bezpiecznie, drogi dobre, sporo kontroli radarowych - drogówka stoi przed wjazdem i na końcu miasta. Droga z wesołego cmentarza na wschód północą Rumuni jest podobno w słabym stanie, my jechaliśmy środkiem - było ok, wąsko ale bez dziur. Na transalpinie widzieliśmy karawaningowca z przyczepą :)

Przez Rumunię jadąc musimy się liczyć z wieloma ostrymi podjazdami i ostrymi zakrętami. Karpaty jakby nie było, dla kamperka to nie jest wielki problem, przyczepą też spoko na podjazdach da się radę, nie wiem jak będzie się zachowywał w przyczepie hamulec najazdowy na wielokilometrowych zjazdach. Jeździ sporo rumuńskich lawet z autkami z raichu, to pewnie jest do przejechania.

Polecam Rumunię na objazdówkę, jest co oglądać, zielono, tanio i ludzie jeszcze bardzo mili.

Wesoły cmentarz w Sapancie

Wąwóz Bicaz

Transfogara

Transalpina

Drakula razy 2

Cygańskie pałace

:)

Edytowane przez Miodzio
Ort (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.