Skocz do zawartości

podwyższenie haka - prośba o pomoc


Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, akurat w t4 jest to rozwiazane dokladnie tak samo jak u Ciebie, na zdjeciach, tez mam z tym maly problem towarowke mam dwuosiowa na kolach 14'' i pusta stoi min wyzej od haka wiec musze stanac na dyszlu zeby ja zapiac :) zaladowana juz jest ok. Moim zdaniem sa tylko 2 rozwiazania albo zmniejszyc srednice kol w przyczepie albo dorobic dystans z grubej blachy 12-15mm nawiercic 6 otworow 4 do haka i wyzej 2 do glowki kuli, plus jesli mialbys kogos zeby dospawal takie haczyki od strony haka/auta zeby to przed skreceniem nasunac z boku, to juz wtedy full. Pzdr m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kmtaxi napisał:

nie do tego służy - to jest albo do dołożenia jako dystans albo jako konwerter różnych rozstawów otworów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem trochę po różnych firmach i niestety ale nie mają podwyższanych kul tego typu. I teraz tak sobie myślę, że zamówię u ślusarza taki adapter w formie ceownika z blachy  8/10 mm  o wym. 150x30x120 mm z odpowiednio nawierconymi 6 otworami i na tym przykręcę tą kule co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KlAn napisał:

Podzwoniłem trochę po różnych firmach i niestety ale nie mają podwyższanych kul tego typu. I teraz tak sobie myślę, że zamówię u ślusarza taki adapter w formie ceownika z blachy  8/10 mm  o wym. 150x30x120 mm z odpowiednio nawierconymi 6 otworami i na tym przykręcę tą kule co mam.

sprawdziłem dziś wszystkie dostępne samochody z hakiem , nawet te co wyglądają na wysokie i na cztery śruby są za niskie 

peugeot 807 ma kulę na 45cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chris_66 napisał:

sprawdziłem dziś wszystkie dostępne samochody z hakiem , nawet te co wyglądają na wysokie i na cztery śruby są za niskie 

peugeot 807 ma kulę na 45cm 

Dzięki Krzyś.

W sumie to nie zawracałbym sobie i innym  głowy tym, bo zastaw nie jest jakoś bardzo złamany i auto też nie siedzi nisko, ale mam na osiedlu kilka progów zwalniających i koło podporowe o nie zaczepia i muszę je odczepiać, wjazdy na promy też czasami są nieciekawe.

Jeszcze chodzi mi po głowie pomysł z poduszkami pneumatycznymi montowanymi wewnątrz sprężyny.  W Stanach taki zestaw firestone do hyundaja kosztuje ok 100$ i było bez rżeżby z hakiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris_66 napisał:

Za 100 $ to zrobić i nie zastanawiać się. Nie zahaczasz mocowaniem haka o garby? tylko kółkiem podporowym?

Wysłane z Tapatalka
 

Te 100$ to cena w Stanach, z fraktem 65$ i podatkiem to wyjdzie pewnie bliżej 200$ w NO, ale w ten sposób załatwiłbym za jednym podejściem podniesienie haka i lepszy komfort w aucie. Montaż też jest łatwy, więc rozwiązanie godne rozpatrzenia

To mocowanie haka pewnie przechodzi nad garbami na milimetry, ale nie zaczepia nawet przy mocno załadowanym aucie, tylko kółko podporowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Commander napisał:

Andrzej wg alko prawidłowa wysokość główki to 38 do 44 cm.

Poczekaj chwilę. W czwartek zadzwonię do Stainhofa to zapytam. Jestem w delegacji...

Dzwoniłem do nich i nic takiego nie mają. Można wysłać do nich rysunek ale najlepiej to przyjechać autem i wtedy ocenią czy coś się da z tym zrobić.

To zdjęcie kuli jest chyba od Stainhofa, szczerze mówiąc nie wygląda to zbyt solidnie i nie chciałbym takiej kuli mieć

C.jpg

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KlAn napisał:

 

 

To zdjęcie kuli jest chyba od Stainhofa, 

 

C.jpg

chak_1.thumb.jpg.cd6372fd0a984d6434b83c9469c63606.jpgchyba, że zmienisz cały hak na tak montowany , wtedy masz szansę na zamówienie prawie dowolnej wysokości , w sumie wiązkę z gniazdem masz, papiery też, sama zmiana "złomu" nie była by ani skomplikowana ani zbyt kosztowna 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chris_66 napisał:

chak_1.thumb.jpg.cd6372fd0a984d6434b83c9469c63606.jpgchyba, że zmienisz cały hak na tak montowany , wtedy masz szansę na zamówienie prawie dowolnej wysokości , w sumie wiązkę z gniazdem masz, papiery też, sama zmiana "złomu" nie była by ani skomplikowana ani zbyt kosztowna 

Tak teoretycznie to wysokość kuli mieści się w normie i przy zakupie drugiego haka jest ryzyko, że będzie dokładnie na takiej samej wysokości co mój stary i co, znowu kombinować z kulą i dorabiać? Jak bym był w Polsce to nie było by z tym większego problemu a tak jest jak jest. Kuszą mnie te poduszki, chociażby ze względu na gadgetomanię ale  trochę obawiam się o ich trwałość, no i moją piękniejszą połówkę po zakupie movera ciężko namówić na nowe wydatki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.