Skocz do zawartości

podwyższenie haka - prośba o pomoc


Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziekuje :-)

 

Jednak w lipcu jak pisalem bede sprzedawal przyczepke Hobby bo jednak bede szukal LMC 475-490 w ukladzie "K" lub "TE"...

 

A Volvo tez bedzie zmieniane na mlodsze i w wersji XC bo tutaj juz ponad 400.000 najechane i wracam do benzyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :-)

 

Jednak w lipcu jak pisalem bede sprzedawal przyczepke Hobby bo jednak bede szukal LMC 475-490 w ukladzie "K" lub "TE"...

 

A Volvo tez bedzie zmieniane na mlodsze i w wersji XC bo tutaj juz ponad 400.000 najechane i wracam do benzyny ...

 

no patrz, a ja mam XC 90 od znajomego..... ale nie mam pieniędzy :)  36.000 przebiegu, chyba 2013rok.. ale 150.000zł - diesel chyba 2.5l

 

 

a zestaw masz fajny, jedynie trochę nisko volvo siedzi - ale to kombi, teoretycznie nie wszędzie wjedzie :) ale wiadomo, że jak się postarasz to się uda.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku - XC 90 w 2,4 Diesel to do niczego sie nie nadaje :]  :]  :]  :]

 

Nawet tego w wersji 200 konnej to dobry Polonez objedzie... Auto na pusto wazy ponad 2200kg... a ten słabszy 165 koni to takie wozidło, szału nie ma... a przy dynamicznej jezdzie bez ogona wypala grubo ponad 10L/100km...

 

Ja bede celował dokładnie w takiego.... https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volvo/xc70/ii/kombi/silnik-benzynowy-3.0-t6-304km-2009-2013/

nawet mam juz na oku jedną sztuke i tylko czekam jak gość bedzie mogł sprzedać bo na razie komornik na nim łape trzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku - XC 90 w 2,4 Diesel to do niczego sie nie nadaje :]  :]  :]  :]

 

Nawet tego w wersji 200 konnej to dobry Polonez objedzie... Auto na pusto wazy ponad 2200kg... a ten słabszy 165 koni to takie wozidło, szału nie ma... a przy dynamicznej jezdzie bez ogona wypala grubo ponad 10L/100km...

 

Ja bede celował dokładnie w takiego.... https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volvo/xc70/ii/kombi/silnik-benzynowy-3.0-t6-304km-2009-2013/

nawet mam juz na oku jedną sztuke i tylko czekam jak gość bedzie mogł sprzedać bo na razie komornik na nim łape trzyma...

 

dlatego nie napaliłem się na tą sztukę, chodź o będę o nim pamiętał, cena jest wysoka, teoretycznie odpowiednia do stanu..

 

fajny ma silnik to XC 70, ale dla mnie za niskie, lubie wysokie auta i z kombi się na razie wyleczyłem. 440Nm wystarczy niezależnie od tego czym napędzane. Tylko tutaj to nawet na lpg może wynik zachwycić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego posta, to widzę, że mam problem. Szukałem na necie haka (właściwie samej kuli wkładanej w oplowskie gniazdo), żeby kula była niżej i nie znalazłem. W takim razie wchodzi w rachubę albo wymiana całego haka albo podniesienie osi przyczepy.Nie wiem jak to ugryźć?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ja bym spróbował zamówić kulę haka lub tą dać do "profilowania" o ile można.

W Ujeździe masz wiele zakładów z hakami, pewnie coś pomogą lub nawet może sam producent będzie miał w sprzedaży inną kulę.

 

Zawias masz nowy w aucie i tu pewnie wymiana nie wchodzi w grę (swoją drogą zobacz w innej Vectrze jak ona jest wysoko zawieszona i porównaj ze swoją).

 

Podnoszenie osi przyczepy to chyba tylko wymiana na całą inną o ile w ogóle się da inna założyć. 

 

Tak chyba według kolejności bym szedł bo z kulą może być najprostsze i najtańsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pisałeś że zawieszenie wymieniałeś, może tu jest problem, nie takie manele wsadzili i d... uniosło

 

Po wymianie zawieszenia, mowa o sprężynach i amorach to bardzo często auto się unosi, spokojnie o 1 cm potrafi się podnieść. Zanim się wszystko ułoży to tak będzie. 

 

Port po załadowaniu auta sprawdzałeś wysokość haka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsu Outlander : 51 cm

Toyota LC : 49 cm

 

Ppa (7,60 z dyszlem)na kołach 195 R14C ...więc nie za dużych.

 

Mitsu sam się zapada po załadowaniu i na oko wszystko gra....no może minimalnie doopa siedzi :-)

Toyoty jeszcze nie sprawdzałem. Test w najbliższą sobotę.

Sugeruję jednak zmierzyć stan "załadowania wakacyjnego" bo tylko wtedy w przypadku kampingu nas to najbardziej dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.