Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

stef jak wierciłeś dziurę na wylot ciepłego powietrza to sprawdzałeś w jakiś sposób czy w ścianie nie ma

jakiś wzmocnień czy innych elementów konstrukcji, czy wierciłeś gdzie Ci było wygodnie?

 

kratownica w podłodze przy dobrych sprzętach to rozstaw ok 40cm, a bywa i powyżej 60cm - więc dość łatwo trafić w sam steropian. Wiercąc otwornicą po zrobieniu otworu na głębokość 3-5 mm wystarczy przerwać wiercenie i sprawdzić co jest pod zdemontowanym kawałkiem sklejki / dykty :).

 

Pionowe elementy w ścianach są równo z ramką okienną (teoria :) ) natomiast równo pod szybą powinna być większa szansa na wiercenie bez strat. Przy tak słabych konstrukcjach nie warto niszczyć elementów "nośnych" naszych sprzętów.

 

jest jeszcze sposób - w miejscu mało widocznym nakłuć wierzchnią warstwę cienkim gwoździem czy też grubą igłą - jak wejdzie miękko to wiadomo sam steropian. (nie nakłuwać głęboko bo ściany to mamy tak 25-40 mm :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie, nie moja.

Znalazłem taką ofertę przypadkiem.

Ja kupiłem praktycznie identyczną i w wolnym czasie będę montował na stałe.

Wymiennik mam zamiar dać w specjalnej obudowie na dyszlu a chłodnicę (czy jak to tam się nazywa) w szafie za piecykiem ale tak żeby wentylator od nadmuchu rozprowadzał po przyczepie.

Testowałem latem w te upały tak normalnie czyli przewody przez okno i muszę przyznać że naprawdę byłem miło zaskoczony wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tom, nie ma ci zalowac tych klimatyzatorow z kabinami.

Wczoraj rozmawialem z kolega co ma takie cudo w MAN i twierdzi ze to lipa bo slaba wydajnosc, duzy pobior pradu i awaryjne.

Kolega tez ma cepcke i powiedzial ze wedlug niego to nie da rady slodzic i utrzymac chlodu w cepce np w CRO ( jezdzi tam co roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6132.JPG

 

 

Dodam coś o siebie. 

 

Równiez kupiłem klimatyzator marketowy, w cenie około 1300 zł. 

Sprężarka zamontowana jest w bakiście, nawiew tak jak widać na zdjęciu nad łóżkiem. 

Wszystko sterowane z pilota, sprężarki prawie w ogóle nie słychać. 

Sprzęt pracuje już 2013 roku i póki co sprawuje się rewelacyjnie. 

Fajną opcją jest funkcja grzania, nie ma potrzeby włączania wtedy piecyka gazowego z nadmuchem. 

 

Pozdrawiam !

Czy Adalbercie można Cie prosić o wiecej fotek zamontowanej klimy między innymi jednostki zewnętrznej 

 

z góry dzięki 

 

Erni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

myślałem by kupić jak najmniejszy gabarytowo klimatyzator domowy i wstawić go do bakisty tam gdzie miejsce na butlę. Mam rozprowadzenie ciepłego powietrza i rury idą też koło przedniej ściany między bakistą a kabiną pod podkową. Mógłbym zimne powietrze wprowadzić do tych rur i było by rozprowadzenie zimnego powietrza (+ klapka żeby ciepłego nie wyprowadzało:-). Gdyby "dosuwać ten klimatyzator wylotem do tunelu z uszczelką z gąbki to mógłbym go stosować w domu i zabierać do przyczepy kiedy trzeba. Byłby też względnie cichy raczej. Oczywiście inna kwestią są gorące powietrze i skropliny ale można by to w dół z bakisty wypuścić. Jedyny minus to rozprowadzenie zimnego powietrza dołem a nie góra przy suficie. Czy to urządzenie powinno czy musi pobierać powietrze z wnętrza przyczepy czy - obieg zamknięty czy może byc też otwarty? czy to tylko kwestia ewentualne wydajności?

Jak myślicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie zmieści Ci się taki klimatyzator do bakisty - ale możesz pooglądać w sklepach i zrobić przymiarki. Ja mam kawał bakisty i nie było mowy aby wszedł na wysokość. Druga sprawa - wylot zimnego powietrza jest w górnej części klimatyzatora - a rurki od ogrzewania przyczepy są pewnie blisko podłogi.

 

kolejny temat - średnica tych rurek od nawiewu - są zdecydowanie za małe, aby "podpiąć" pod nie taki klimatyzator, w instrukcji którego jest zapisane aby niczym nie zasłaniać wylotu zimnego powietrza, bo można go uszkodzić.

 

Odprowadzenie skroplin i ciepłego powietrza to mały problem - dziura w podłodze bakisty i już - dużo większym problemem jest zapewnienie bezpieczynch warunków p-poż. dla klimatyzatora upchniętego w schowku. 

 

Jeżeli już jakiś tam Ci się zmieści to chyba nie pozostaje nic innego jak dziura w ścianie grodziowej między bakistą a wnętrzem - wysoko tuż pod "parapetem" i tam kratka z nawiewem. Wydajnościowo da sobie spokojnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do kampera taki:

http://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc-03-moc-09kw-09kw-fral-fsc03-p-2463.html

Z myślą o zasilaniu z paneli słonecznych i akumulatorów (300 W paneli i 240 Ah akumulatorów zabudowy). Klima pobiera tylko 360W i jest dość uniwersalna. Ma 50 cm wysokości i rurę do nadmuchu zimnego powietrza. Jeżeli wydajność za mała (900 W mocy chłodniczej) to jest model 2,6KW ale trochę większy.

http://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc-09-moc-26kw-26kw-fral-fsc09-p-1830.html#opis

Edytowane przez vIrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do kampera taki:

http://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc-03-moc-09kw-09kw-fral-fsc03-p-2463.html

Z myślą o zasilaniu z paneli słonecznych i akumulatorów (300 W paneli i 240 Ah akumulatorów zabudowy). Klima pobiera tylko 360W i jest dość uniwersalna. Ma 50 cm wysokości i rurę do nadmuchu zimnego powietrza. Jeżeli wydajność za mała (900 W mocy chłodniczej) to jest model 2,6KW ale trochę większy.

http://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc-09-moc-26kw-26kw-fral-fsc09-p-1830.html#opis

pytańko , gdzie będziesz go instalował  w bakiście czy w wewnątrz przyczepki, jeżeli już to zrobiłeś to prośba o fotki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do kampera taki:

http://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc-03-moc-09kw-09kw-fral-fsc03-p-2463.html

Z myślą o zasilaniu z paneli słonecznych i akumulatorów (300 W paneli i 240 Ah akumulatorów zabudowy). Klima pobiera tylko 360W i jest dość uniwersalna. Ma 50 cm wysokości i rurę do nadmuchu zimnego powietrza. Jeżeli wydajność za mała (900 W mocy chłodniczej) to jest model 2,6KW ale trochę większy.

http://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc-09-moc-26kw-26kw-fral-fsc09-p-1830.html#opis

 

fajnie się to prezentuje, mimo ze na kilometr czuć reklamą. Jaka jest cena tego oszczędnego w zużyciu prądu urządzenia ?

 

jak wrażenia z użytkowania ? bo chyba do tego doszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.