Skocz do zawartości

Przewodniki - Węgry, Słowacja + Wiedeń - jakie polecacie?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcemy jechać na Słowację + Węgry na około 11 dni. Jakie przewodniki możecie polecić aby poczytać jakieś ciekawe informacje o historii, co warto zwiedzić, zobaczyć itp.

 

Planujemy jechać na chwilkę do Tatralandii później na dłużej okupować Lipot gdzie chcemy zrobić krótka wycieczkę do Wiednia dalej, BalatonFured, Bogacs. Myślimy również o zwiedzeniu Budapesztu tylko zastanawiamy się nad jakimś ciekawym kempingiem w okolicy. 

Będziemy podróżować w składzie 2+1 (prawie 3 latka).

 

Jeżeli macie jakieś godne polecenia przewodniki prosze Was o info. Równiez jeżeli macie uwagi bądź sugestie co do planu również prosze się nie krempować.

 

Pozdrawiamy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Pascala "Praktyczny Przewodnik Węgry". 

Jak na 11 dni plan dość ambitny. Czy 3 letnie dziecko nie jest zbyt małe na zwiedzanie? Ja wiem że dla mojego 3,5 letniego syna największa atrakcją w Budapeszcie (poza jakimś zoo) to mogły by być frytki w McDonalds  :] .

 

Jeśli chodzi o Lipot to pamiętaj że na campie przy basenach w opłacie masz wejście na baseny. Więc trochę nierozsądnie jest płacić za camping i jeździć zwiedzać okolice zamiast siedzieć i się moczyć. W razie co w Lipocie był drugi kemping ale to nie ma już takiej wygody jak korzysta się z basenów.

 

Z ciekawości jeszcze pytam dlaczego Tetralandia? W sumie dojazd do Lipotu z Warszawy to tak akurat na jeden dzień jazdy  . Po drodze to też tak do końca nie jest bo jakieś 90 km musisz od autostrady odjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tsport planujesz chyba jakiś wyścig a nie wakacje w dodatku z małym dzieckiem. Osobiście nie mogę zrozumieć takich planów spędzenia urlopu i to w dodatku w ciągu 11 dni. Twoje zamiary to jakieś szaleństwo a nie wypoczynek. :no: Pamiętaj także o tym ,że na Węgrzech jest znacznie cieplej w lecie niż w Polsce (o około 5stopni C),a jedziesz z małym dzieckiem.

 

Na Twoim miejscu wg. mnie dwa miejsca pobytu to wystarczająco dużo.Budapeszt , Wiedeń oraz Bogacs darował bym sobie i wybrał pobyty w Lipot oraz Balatonfured.

 

Najlepszy moim zdaniem jest przewodnik PASCALA  WEGRY (duży), ale raczej nie łatwo go kupić. W internecie znajdziesz prawie wszystkie potrzebne informacje, a tak naprawdę wystarczy poczytać nasze FORUM.

Pozdrawiam i życzę rozsądnego wyboru trasy oraz dobrego wypoczynku na Węgrzech. Lucek 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.camping.info/w%C3%84%C2%99gry/k%C3%83%C2%B6z%C3%83%C2%A9p-magyarorsz%C3%83%C2%A1g/budapeszt/kempingi

 

 

kemping w Budapeszcie, chyba najpraktyczniejszy :thank:

plan masz mocno jeżdżący :) , może odpuścisz coś

 

:hej:

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze uwagi. Plan jest mocno ambitny i zdaję sobie sprawę, że ciężko go będzie wykonać. Zapewne w trakcie będziemy go dostosowywać i skończy się jak piszecie ale lubie mieć w perspektywie jakieś inne możliwości.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze uwagi. Plan jest mocno ambitny i zdaję sobie sprawę, że ciężko go będzie wykonać. Zapewne w trakcie będziemy go dostosowywać i skończy się jak piszecie ale lubie mieć w perspektywie jakieś inne możliwości.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Co do przewodnika to rozumiem, że macie na myśli to: http://www.empik.com/pakiet-wegry-przewodnik-pascala-wegry-mapa-opracowanie-zbiorowe,2345079,ksiazka-p

 

 

Tomii - DlaczegoTatralandia? - Poprostu nasłuchaliśmy się , ze jest tam bardzo fajnie i postanowiliśmy to sprawdzić? Twoim zdaniem lepiej sobie odpuścić??

 

PS. Jezeli chodzi o drogę, to odpusczając Tatralandię myślę o czymś takim. Pytanie tylko czy muszę dodatkowo wykupywac winietę na CZ? Jeżeli tak to może warto ominąć ten kawałek w CZ?

 

https://www.google.pl/maps/dir/Ursus,+Warszawa/Lip%C3%B3ti+Term%C3%A1l-+%C3%A9s+%C3%89lm%C3%A9nyf%C3%BCrd%C5%91,+Kemping,+Lip%C3%B3t,+F%C5%91+u.+84,+9233/@48.8293243,18.8351215,8z/data=!4m19!4m18!1m5!1m1!1s0x471934b541114c8f:0x31063fe7e3a52f4c!2m2!1d20.8837885!2d52.1951226!1m5!1m1!1s0x476b8f880b531487:0x8f2905609c545bbb!2m2!1d17.4557!2d47.8616!3e0!5i1!6m3!1i0!2i4!3i5?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - DlaczegoTatralandia? - Poprostu nasłuchaliśmy się , ze jest tam bardzo fajnie i postanowiliśmy to sprawdzić? Twoim zdaniem lepiej sobie odpuścić??

 

PS. Jezeli chodzi o drogę, to odpusczając Tatralandię myślę o czymś takim. Pytanie tylko czy muszę dodatkowo wykupywac winietę na CZ? Jeżeli tak to może warto ominąć ten kawałek w CZ?

 

 

tatralandia jest zapchana jak puszka sardynek, jak lubisz czekać w kolejkach do zjeżdżalni i wszystkich innych atrakcji to twoja wola

 

w CZ kawałek od granicy do ostrawy masz za darmo , możesz też jechać z A1 na żory dalej wiślanką przez cieszyn cadcę i żylinę i dalej D1 na Bratysławę - na poczętku SK masz roboty drogowe ale idzie sprawnie w miarę , i tak lepiej niż z ostrawy do bytcy jak na twojej mapie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ballatonfured półwysep Tihany piekne miejscowości dużo się dzieje specjalnego przewodnika nie potrzeba jeśli zna się angielski lub lepiej niemiecki wszystko jest dobrze opisane na bilbordach i punktach turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.