Skocz do zawartości

Laibach w Korei, co to za zagrywka?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może skomplikowany, ale te zapowiedzi we mnie budzą niepokój.

Fakt, wydarzenie historyczne, po raz pierwszy w Korei Pn wystąpi zespół spoza tego kraju i odda 2 koncerty.

Laibach gra strasznie ciężką i trudną muzykę, absolutnie nie nadającą się do otumanionego zniewolonego społeczeństwa które myśli tylko o jedzeniu do szczęścia.

Takiej muzyki mogą słuchać poszukiwacze muzycznych doznań, ludzie zupełnie swobodni myślowo i ideologicznie, co z tej muzyki zrozumie przeciętny głodujący Koreańczyk?

O komercji tych koncertów nie wspomnę, nie dla zespołu i jego dochodów są one organizowane w tak odległym kraju.

Charytatywnie? W imię czego? Czy ktoś dzięki temu zje coś więcej?

Nie potrafię tego pojąć, celu przedsięwzięcia.

.

A może jest to celowa zagrywka kimdzwongila czy jak mu tam, żeby narodowi umożliwić posłuchać zachodniej muzyki w sensie "chcecie to macie" i doceńcie jaki dobry jestem - a poprzez którą to mieliby dojść, że patriotyczne pieśni są bardziej przyswajalne?

Udowodnić że zachodu nawet w muzyce słuchać się nie da, o garowaniu nie wspomnę i poprzez to głosić swoje jedynie słuszne idee?

Kurde, dla mnie to jakaś kpina, żal mi tych ludzi.

:oslabiony:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtEwa,

 

zaciekawilo mnie. Przejzalem na szybko informacje w niemieckiej prasie. Nic konkretnego - spekulacje.

 

Zainteresowanym wrazeniami z tego kraju polecam: http://www.proszynski.pl/Tydzien_w_Korei_Polnocnej__1500_kilometrow_po_najdziwniejszym_kraju_swiata-p-33223-.html-.html

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy nawet nie wiedzą, to Słoweński zespół.

O zespole raczej sobie nie porozmawiamy ze względu na gatunek muzyczny - mało jest fanów takich brzmień i ja nim też nie jestem. 

Do słuchania takiej muzyki (nawet nie wiem jak ją określić, alternatywa, awangarda?)

musiałbym mieć odpowiednie okoliczności i ponury nastrój o który u mnie jest trudno. 

Ale sam fakt zapodawania tej twórczości Koreańczykom uważam za totalny absurd/prowokację/zagrywkę ect.

Tutaj co nieco:

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=Laibach+w+korei

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiE: Nie martw się o głodujących na koncercie. Oni go nie zobaczą zapewne. Zobaczy go garstka ściśle wyselekcjonowanych osób.

 

Chociaż sam fakt zaproszenia Leibacha jest dość zaskakujący. W teorii ta kapela walczyła z komuną, z reżimem, więc ich pojawienie się w KP to trochę dziwne zagranie. Ale może jest drugie dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- myślę, że Kim czuje totalitarnego bluesa i zespół doskonale mu pasuje.

Te mundurki, fanatyczne spojrzenia, równe szeregi, ech łza się w niejednym oku w Essen pewnie zakręciła, a ręka jakoś sama tak do góry poszła :nono:

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.