Skocz do zawartości

Umowa kupna/sprzedaży przyczepy.


Rekomendowane odpowiedzi

Na wszelki wypadek mógłbyś zabrać ze sobo upoważnienie do korzystania z przyczepy podpisane przez właściciela pojazdu. Ja mam coś takiego gdy wyjeżdżam leasingowanym samochodem - już się przydałao na granicy czesko-słowackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się przydało na granicy macedońsko-greckiej, a w zasadzie tłumaczenie tego pozwolenia. Czy tez robisz tłumaczenie na angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: ta trzecia tablica nie jest do końca legalna ponieważ Urząd wyrobi tylko tablicę, bez tego srebrnego znaczka więc jest to trochę kicha.

Widziałem osobiście kampera z 3 rejestracjami a każda miała srebrny znaczek. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu na TVN Turbo jakiś gość się wypowiadał, że nie ma możliwości dorobienia 3 tablicy, nie wolno używać tablicy bez naklejki legalizacyjnej a przekładanie jest zabronione.

 

Tak jak napisałem wcześniej widziałem osobiście 3 sztuki z naklejkami, potem wysłuchałem gościa z TV - teraz czekam na Twoje doświadczenia. Myślę też, że jeżeli jest możliwość załatwienia 3 tablicy - to to, czy Ci się uda, czy nie - będzie zależało od znajomości prawa i chęci pomocy urzędnika.

 

Powodzenia, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie i w Urzedzie Miejskim i w Komendzie Policji (sekcja ruchu drogowego)

A wiec tak:

Urzad Miejski

 

Jest mozliwosc zwrocenia sie z prosba o wyrobienie tzw. duplikatu tablicy rejestracyjnej. Moj Urzad robil to jeden tylko raz i to w przypadku, kiedy osoba potrzebujaca poprostu wyjezdzala za granice. Trzecia tablica rejestracyjna bez srebrnego znaczka jest nielegalna i odbierajac taka tabliczke podpisuje sie oswiadczenie, ze poinformowano nas o tym fakcie wlasnie i, ze w Polsce tablica nie bedzie uzywana.

Jaro, nie watpie, ze widziales trzy tablice ze znaczkiem, lecz jedno jest pewne: legalne byly tylko dwa znaczki, trzeci musial sie roznic od pozostalych a tu juz by sie trzeba przygladac.

Poinformowano mnie, ze nie tyle, ze przepis zabrania, ale technicznie niewykonalne jest wydrukowanie trzeciego takiego samego znaczka. Tak, wiec kamper, ktorego widziales byl poza prawem

 

teraz Wydzial ruchu drogowego:

 

Pan Specjalista z dziedziny ruchu drogowego wyjasnil mi to w prosty sposob. Poprostu jest ewidentny konflikt prawny w tej kwestii.

To, ze bagaznik jest homologowany oznacza, ze moze byc uzywany w naszym kraju, lecz w przepisach ruchu drogowego nie ma ani slowa o tym, w jaki sposob nalezy owych urzadzen uzywac.

Jedno jest pewne

Tablica pojazdu musi byc na stale przymocowana do pojazdu i nie wolno jej sciagac a uzycie trzeciej tablicy bez znaczka jest w kraju nielegalne.

 

Sam poradzil mi, ze trzeba liczyc tylko i wylacznie na wyrozumialosc funkcjonariusza, ktory zatrzymuje nas do kontroli. Przyznal i ja tez, ze "normalny" zobaczy, ze staramy sie poczynic wszelkie kroki dla bezpieczenstwa i mamy na bagazniku swiatla, przekladamy tablice, aby byla widoczna i taki zostawi nas w spokoju. Gorzej jak znajdzie sie, zmierzluch i uczepi sie przelozonej tablicy, bo w zasadzie tylko tego moze sie przyczepic. W tym przypadku spokojnie mozna sie odwolac.

Sprawa dla sadu jest oczywista.

Przepisy ruchu drogowego nie wspominaja o tym, wogole wiec zwracajmy uwage tylko na to, aby elementy takie jak swiatla i tablica byly na bagazniku i byly widoczne ( to jest nasze bezpieczenstwo).

W zaden sposob nie zagrazamy nikomu przekladajac tablice z auta na bagaznik.

Szkoda, moze, kiedy bedziemy juz tak zaawansowanym krajem, ze wyprzedzimy w postepie Etiopie to takie bzdety ktos ustawowo ureguluje.

Narazie trzeba sie tu poslugiwac zdrowym rozsadkiem i to dotyczy i nas i Funkcjonariuszy Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin tablice widziałem na kamperze w komisie w Bieruniu. Właściciel komisu na moje pytanie jak ktoś załatwił 3 tablice tylko się uśmiechał.

Na znaczki zwróciłem uwagę, że są i nic więcej - ksero to nie było bo hologram by nie wyszedł :( (kiedyś jak mi skradziono jedną tablicę to tymczasowo skserowałem drugą, czarną - była nie do rozpoznania z odległości kilku kroków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciel komisu na moje pytanie jak ktos zalatwil 3 tablice tylko sie usmiechal.

Wiesz, tej zimy pekla mi przednia szyba w samochodzie, wszystko pieknie ladnie w czasie kiedy montowali nowa ja glupi poszedlem do Urzedu Miejskiego zamowic sobie naklejke rejestracyjna na szybe ta co wiadomo ni cholery zedrzec sie nie da.

Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy podchodze do mojego wozka a tam nowa szyba ze stara naklejka bez najmniejszej skazy.

Na moje pytanie jak Pan to zrobil wlasciciel zakladu.......sie usmiechnal :( Tak wiec rozumiemy sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Dzień dobry,

Odświeżam temat.

Z uwagi iż planuje zakup przyczepy, to prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc w wyszukaniu dobrego wzoru umowy kupna-sprzedaży przyczepy.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2021 o 09:57, michal bart napisał:

Z uwagi iż planuje zakup przyczepy, to prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc w wyszukaniu dobrego wzoru umowy kupna-sprzedaży przyczepy.

Jestem w podobnej sytuacji.

Z tego co zrozumiałem czytając forum, zalecenie jest takie, żeby obejrzeć, wrócić do domu i na spokojnie podjąć dezycję.
Oczywiście, jeżeli wszystko pasuje i mamy pewność to już inna kwestia ;)

Opcje wspierające podjęcie decyzji to umowa z zaliczką/zadatkiem, z zastrzeżeniem:

  • zaliczka nie powstrzymuje sprzedającego od sprzedaży komuś innemyu, a nam łatwiej się wycofać, jeżeli stwierdzimy, że to jednak nie to. Plus mamy prawo domagać się zwrotu zaliczki
  • zadatek jest bardziej uregulowany w przepisach i w zależności od tego kto się wycofał: sprzedający - musi zwrócić podwójną kwotę zadatku; kupujący - traci swój wkład

Tutaj jest opisana różnica.

Ja mam taką sytuację, że nie mam jeszcze uprawnień (B+E), dlatego jeżeli się zdecyduję, planuję umowę z zadatkiem i odbiór przyczepy w późniejszym terminie.
Alternatywnie, planuję dogadać się ze sprzedającym, żeby mi przewiózł budkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.