Jump to content
mafik

Uchwyt TV

Recommended Posts

maarec
Godzinę temu, Voku napisał:

Uchwyt pod monitor tego typu LINK lub inny i kręcić do dolnej lub górnej płyty szafki :P Trzeba sobie zobaczyć co tam wejdzie.

20170603_143843.jpg

20170603_152100.jpg

wygląda super, jak jakość wykonania ?

Voku
7 godzin temu, maarec napisał:

wygląda super, jak jakość wykonania ?

Jakość ok, można tym kręcić i ustawiać jak się chce, jedyny minus nie da się tego zablokować, więc na czas podróży trzeba sobie jakoś radzić.

kazakoff

Voku, dziękuję za inspirację. Takie cudo było nawet swojego czasu w Biedrze, bo można na allegro wciąż znaleźć za 79 pln.

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-biurkowy-na-lcd-led-hykker-7596367675

Czy montaż do TV jest uniwersalny czy lepiej przymierzać do TV przy jego zakupie?

buszmen_wroc

U mnie to wygląda tak.

Uchwyt stołowy do monitora. Dodałem od góry rurkę dla wzmocnienia, weszła w miejsce oryginalnej zaślepki.

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-monitora-led-lcd-biurkowy-bydgoszcz-7274752601?snapshot=MjAyMC0wNi0wMlQwOTozMTozMC41MDNaO2J1eWVyOzVlZTk0MDQ0NjU3MWY2ODgwYWUzOWNmMjM5MGE2YzUyOGRmYTAxYmQyY2FjMjI3YjRjNTUzYzA4ODhjOWE2OGE%3D

Od doły mały otworek fi 8mm, od góry 4 śruby. Trzyma b. mocno. Na czas transportu ściągnę TV wraz z przykręconą pokrętłem Vesą.

IMG-7005.jpg

IMG-7006.jpg

IMG-7008.jpg

IMG-7011.jpg

IMG-7013.jpg

IMG-7014.jpg

w79

Swoją drogą jak się montuje taki uchwyt? Bezpośrednio do "sciany" czy też za dokłada się coś jeszcze? 

Mam takie miejsce i nie bardzo wiem jaki uchwyt wybrać. 

DSC_5652.JPG

Uchwyt regulowany poziomo spowoduje, że siedząc będę walił głową w TV, nawet jeśli przysunie go maksymalnie w stronę okna. Uchwyt poziomy spowoduje, że nie otworze szafki... Jakiś pomysł? :)

jacek00
Swoją drogą jak się montuje taki uchwyt? Bezpośrednio do "sciany" czy też za dokłada się coś jeszcze? 

Mam takie miejsce i nie bardzo wiem jaki uchwyt wybrać. 

DSC_5652.thumb.JPG.ba6127cd72cebc85b51b6df4fe8cbb96.JPG

Uchwyt regulowany poziomo spowoduje, że siedząc będę walił głową w TV, nawet jeśli przysunie go maksymalnie w stronę okna. Uchwyt poziomy spowoduje, że nie otworze szafki... Jakiś pomysł?

Jeśli nie jest to fabryczne miejsce to moze to nie być przystosowane do montażu. Bierz poprawkę na to, że te ścianki są większości puste w srodku

A jeśli to fabryczne miejsce, a na takie wygląda to szukaj miejsca wzmocnionego

w79
22 minuty temu, jacek00 napisał:

A jeśli to fabryczne miejsce, a na takie wygląda to szukaj miejsca wzmocnionego

Sam nie będę montował, pytam z ciekawości, bo mam zamiar zrobić to u Wadowskich. Problem polega na tym, że nie do końca mam koncepcje tzn mam dwie, tylko każda ma wady...:) Oryginalnie wygląda to tak:

knaus TV.jpg

Knaus TV 1.jpg

Siedząc koło TV będzie się w niego uderzać

ufolz

Sadzac po strukturze laminatu to jest to Knaus wiec zobacz dokladnie bo otwory montazowe powinny byc przykryte takimi maskownicami, naklejkami. Prawie idealnie maskuja otwory. Co wiecej w tym miejscu jest wzmocnienie aby pustki nie scisnac o ktorej pisze Jacek. 

jacek00
2 godziny temu, ufolz napisał:

Sadzac po strukturze laminatu to jest to Knaus wiec zobacz dokladnie bo otwory montazowe powinny byc przykryte takimi maskownicami, naklejkami. Prawie idealnie maskuja otwory. Co wiecej w tym miejscu jest wzmocnienie aby pustki nie scisnac o ktorej pisze Jacek. 

Dokładnie, są takie okrągłe naklejki w kolorze okleiny. Wydaje mi się, że jedną nawet u @w79 widać:

Bez-nazwy-1.thumb.jpg.22e37dafd0dfbf0ecae61338927a573f.jpg

w79
13 godzin temu, jacek00 napisał:

Dokładnie, są takie okrągłe naklejki w kolorze okleiny. Wydaje mi się, że jedną nawet u @w79 widać:

Tak, tak widziałem, to chyba jakieś oznaczenie miejsca. Ja zastanawiam się nad tymi :

https://www.frankana.de/en/wandhalter-flex-cfw-75897.html#v_72_633

https://www.frankana.de/en/seitlicher-auszug-flex-cfa101l-58276.html

https://www.outdoor-planet24.de/elektro-sat/sat-tv-navi-multimedia/tv-halterungen/project-2000-tv-wandhalter-geraete-8-kg1

Nie wiem tylko czy ten drugi pozwoli na przesuniecie tv do okna

Suzu4x4

A czemu nie Novusa jak oryginalnie Knaus montuje ? Ja mam już drugiego i polecam.
W mnie w obu przypadkach można było oglądać TV przez okno , drzwi.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

w79

A którego polecasz?. U mnie tv to generalnie zbytek, ale są naciski:). Raczej nie ma potrzeby zbyt długiego ramienia, bo w stronę piętrusów byłoby utrudnienie. Chodzi głównie o możliwość przesunięcia w trakcie siedzenia tak, aby nie uderzać głową. Wadowscy sami polecili te wskazane przezemnie, a i ceny przystępne. Ale otwarty jestem na doswiadczenia:) 

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

A czemu nie Novusa jak oryginalnie Knaus montuje ? Ja mam już drugiego i polecam.
W mnie w obu przypadkach można było oglądać TV przez okno , drzwi.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Skye wydają mi się mniej zgrabne i szersze w zakresie od sciany

jacek00
1 godzinę temu, w79 napisał:

A którego polecasz?. U mnie tv to generalnie zbytek, ale są naciski:). Raczej nie ma potrzeby zbyt długiego ramienia, bo w stronę piętrusów byłoby utrudnienie. Chodzi głównie o możliwość przesunięcia w trakcie siedzenia tak, aby nie uderzać głową. Wadowscy sami polecili te wskazane przezemnie, a i ceny przystępne. Ale otwarty jestem na doswiadczenia:) 

U mnie obecnie TV też jest na wysokości głowy i powiem Ci, że to w niczym nie przeszkadza. Nikt głową nigdy w niego nie uderzył. Sam TV jak jest złożony na płasko to i nawet jak się siedzi to się jest jakby przesuniętym do przodu przez oparcie kanapy. Zdjęcie poglądowe, chociaż TV akurat ten sam ;) 

image.thumb.png.037cc88677430ba4a29d131a40c1293f.png

U Ciebie jest więcej miejsca, masz większe kanapy, podkowę - IMO nie powinno być problemu.

Edited by jacek00 (see edit history)

w79
15 minut temu, jacek00 napisał:

Ciebie jest więcej miejsca, masz większe kanapy, podkowę - IMO nie powinno być problemu.

Czym więcej miejsca, tymbardziej się w d... przewraca, zwłaszcza że TV ma wisieć nad miejscem największego z domowników:) . A tak poważnie to z tego zdjęcia wynika, że za plecami nie ma ścianki do oparcia się, u mnie jest - co skrzętnie wykorzystuje. Oczywiście tak na serio to nie jest dla nie problem, zapytać tylko chciałem o ewentualne doświadczenia z tymi uchwytami bo w serwisie mówią że te i tylko te:). Nie podejrzewam żeby mieli jakiś układ bo i tak muszą zamowic, a do tego cena przyzwoita... Jak na Wadowskich. Liczą sobie za ten srodkowy-750 PLN  z montażem. W katalogu koszt 150e.