Skocz do zawartości

największa na świecie kolekcja dzieł Gustava Klimta - Wiedeń


Rekomendowane odpowiedzi

w lipcu jadę na długo oczekiwany urlop, na ukochaną Chorwację .. a tu żona znowu wymyśliła,

że po drodze, może zajechalibyśmy do Wiednia, obejrzeć dzieła Klimta. 

marudzi o tym Klimcie już któryś rok  :blagac:

więc chyba nie uda mi się znaleźć jakiejś solidnej wymówki. :hmm:

 

czy ktoś z Was już tam był kiedyś??  :swieca:

jak z dojazdem, z parkingiem?

czy można dojechać, pod sam pałac? lub niedaleko - są miejsca na auto z cepkom?

czy raczej, stanąć za miastem - dalej metro - i inne straszne przeszkody??

 

dajcie znać  :oslabiony:

 

tu trochę o tym miejscu http://www.wien.info/pl/sightseeing/museums-exhibitions/top/belvedere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hersones zestawem po Wiedniu nie jeździ się zbyt przyjemnie. Znalezienie miejsca parkingowego może być bardzo trudne. Może przemyśl taką opcję z noclegiem na kempingu i 2 dni na zwiedzanie? Kempingi wiedeńskie są dość dobrze skomunikowane i podróże komunikacją miejską nie są trudne a pewnie najwygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hersones zestawem po Wiedniu nie jeździ się zbyt przyjemnie. Znalezienie miejsca parkingowego może być bardzo trudne. Może przemyśl taką opcję z noclegiem na kempingu i 2 dni na zwiedzanie? Kempingi wiedeńskie są dość dobrze skomunikowane i podróże komunikacją miejską nie są trudne a pewnie najwygodniejsze.

Miodzio dobrze radzi. W Wiedniu są kempingi i to najlepszy sposób. Ewentualnie jak czujesz się na siłach dogadać, to można zostawić budkę np. na jakiejś stacji benzynowej za niewielką opłatą. Moja w zeszłym roku przestała tak kilka dni. Parkowanie w miejscach mocno turystycznych Wiednia bywa trudne samym autem. Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,.

też wydaje mi się że może być kłopot z postojem w centrum tak wielkiego miasta.

a szczerze to boję się zostawić samopas mojej przyczepki, dodatkowo z silnikiem do riba i sprzętem na wakacje.

chyba że na kempingu we Wiedniu.

 

osobiście to wolałbym te 2 dni spędzac na piachu i w wodzie, a nie w murach zamku i okolicach zatłoczonego miasta.będzie wieczorem dyskusja z żoną :)

i napewno znowu tym razem wybierzemy piasek i wode..

a żony ukochany Klimt może spokojnie sobie poczekać (..) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tu http://www.eurocampings.pl/austria/wieden/#

że są b.ciekawe kempingi, i nawet całkiem bliziutko bo niecałe 10km

więc może coś z tego będzie :hmm:

Nie poddawaj się, Wiedeń piękne miasto z dobrą kominikacją miejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.