Skocz do zawartości

[TEST] Ciepła woda z grzałki akwarystycznej 500W.


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie bojler trumy wspomagają 2 grzalki akwarystyczne plastikowe po 150W ustawione na 30C. Mieszając prawie 70C z Bojlera z 30C że zbiornika głównego (70l) spokojnie można umyć oszczędnie 4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawy pomysł :-) tylko ja myślę że skoro mam płacić za prąd jakieś 16zł (nad morzem na przykład) to niech tam 2 kw nawet chodzi;-p

  No jasne, płacę to wymagam nie ......    

Ale jak będzie kilkanaście przyczep i każdy będzie miał takie podejście to w gniazdku będzie pewnie 175/180 Volt.   :blagac:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, płacę to wymagam nie ......

Ale jak będzie kilkanaście przyczep i każdy będzie miał takie podejście to w gniazdku będzie pewnie 175/180 Volt. :blagac:

No bez przesady, nie jestem typowym Januszem;-p

Ale jak ktoś nie daje mi możliwości rozliczenia się z licznika, a mam ledy, grzałkę wody, i ładowarkę do telefonu (to moje całe zużycie) i płacę za to 16zł. To bez przesady żebym jeszcze oszczędział 200W na grzaniu wody-o to mi chodzi.

Włącze wszystkie żarówki, odkręce wodę(pompka), włącze grzanie wody 400W, włącze wiatrak i ładowarkę to wyjdzie max 550W. A płacę 16zł (na przykład) to masz jakies 6zł za prąd a 10zł chyba dzierżawa gniazdka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, nie jestem typowym Januszem;-p

Ale jak ktoś nie daje mi możliwości rozliczenia się z licznika, a mam ledy, grzałkę wody, i ładowarkę do telefonu (to moje całe zużycie) i płacę za to 16zł. To bez przesady żebym jeszcze oszczędział 200W na grzaniu wody-o to mi chodzi.

Włącze wszystkie żarówki, odkręce wodę(pompka), włącze grzanie wody 400W, włącze wiatrak i ładowarkę to wyjdzie max 550W. A płacę 16zł (na przykład) to masz jakies 6zł za prąd a 10zł chyba dzierżawa gniazdka...

A to ,że nie daje rozliczenia to jest jego wola i jego biznes . I albo akceptujemy jego regulamin albo spie.... i nas nie ma. Nikt się nie bawi w Caritas bo musi zarobić na cały rok i inwestować  i jeszcze raz inwestować bo inaczej splajtuje.

Właściciel dobrze wie ile poszło KW na pole namiotowe i ile kasy skasował i jak tak każdy będzie podchodził do tematu i na maxa doił prąd to raz ,że napięcie spadnie a dwa to właściciel  w następnym roku zrobi ryczałt osiemnaście zeta ...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ,że nie daje rozliczenia to jest jego wola i jego biznes . I albo akceptujemy jego regulamin albo spie.... i nas nie ma. Nikt się nie bawi w Caritas bo musi zarobić na cały rok i inwestować i jeszcze raz inwestować bo inaczej splajtuje.

Właściciel dobrze wie ile poszło KW na pole namiotowe i ile kasy skasował i jak tak każdy będzie podchodził do tematu i na maxa doił prąd to raz ,że napięcie spadnie a dwa to właściciel w następnym roku zrobi ryczałt osiemnaście zeta ...

Ja nie mówię że nie ma zarabiać. Oczywiście to jest jego biznes z tego żyję i niech on zarabia ale niektóre opłaty to są takie z czapki wyciągnięte że głowa mała i fakt można po prostu zmienić pole jasne że tak Ja nie mówię że trzeba siedzieć na siłę. Tylko wiele miejsc tam gdzie ja szukałem to już nie ma możliwości rozliczania się ze zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

właściciel w następnym roku zrobi ryczałt osiemnaście zeta ...

Myślisz że to jak z podatkami, da się podnosić w nieskończoność, jak myślą nasi politycy? Klient nie przyjedzie wcale i biznesu nie będzie :P. A odbudować zaufanie klientów łatwo stracić a ciężko odbudować

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak szybciej przybywa przyczep niż miejsc kempingowych...dlatego czasem jesteśmy traktowani tak, a nie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak szybciej przybywa przyczep niż miejsc kempingowych...dlatego czasem jesteśmy traktowani tak, a nie inaczej...

A z drugiej strony powstają solary na dachu i niechęć do podłączania się drutem do kempingu. I tak można w nieskończoność. Na szczęście są normalne miejsca gdzie ceny są normalne i często negocjowalne. Często jadąc z namiotem miałem lodówkę, ładowarkę do telefonu i jedną lampkę - i prawie nigdzie nie płaciłem za prąd.

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak nawet jest za darmo prąd, to nie podpinam się do słupka...

Nawet się zastanawiam czy nie wywalić z kampera kabli do podpięcia (z braku miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można też używać prądu np.jeden dzień na kempingu.Naładować akumulator,komórkę itp. i dalej śmigać bez opłat za prąd.A wtedy te przysłowiowe 16zł tak nie zaboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bańka 15-20L, jedna grzałka 200W to moim zdaniem za mało aby zagrzać wodę - będzie cały czas załączona co nie wróży jej długiego żywota.

Ja mam bańkę 40L i 10 grzałek po 100W połączonych szeregowo, grzeje ok - zimną wodę zagrzewa do 45st (bo tyle mam ustawione na termostacie) w około pół godziny.

Nie wiem po co 10 grzałek. Ja używam grzałki do akwarium 100 W i w zupełności ta jedna wystarcza aby podgrzać wodę do 45 st. Zbiornik 30 l. Pracuje już 8 lat. Jedno tylko warto zrobić, podnieść do góry pompkę, tak aby grzałka była ciągle zanurzona i nie powinna leżeć na dnie zbiornika - trzeba ją położyć na dystansach. To połączenie szeregowe coś mi nie pasuje. Chyba że grzałki są na 24 V. Koszt tych grzałek spory, a na moją grzałkę miałem 5 lat gwarancji.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.