Skocz do zawartości

[TEST] Ciepła woda z grzałki akwarystycznej 500W.


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niezła koncepcja :yes:  Jaka pojemność zbiornika i gdzie go będziesz montował? Nie ukrywam że fajny patent:)

Pojemnośc max 35l a montowany będzie w przedniej bakiście tam gdzie był seryjny 15l......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też się zastanawiam nad wykonaniem sobie zbiornika z nierdzewki na ok 40 - 45l, idealnie dopasowanego do schowka pod łóżkiem. Tylko, że chciałbym górną pokrywę przykręcaną z uszczelką. Czym zaślepisz te otwory?

Mam nakładki wciskane na uszczelkę o średnicy 10cm,ładnie trzymają.

Taki zbiornik w bakiście będzie działał jak grzejnik dodatkowy ale zastanawiam się jeszcze nad jego ociepleniem ale to się zobaczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nakładki wciskane na uszczelkę o średnicy 10cm,ładnie trzymają.

Taki zbiornik w bakiście będzie działał jak grzejnik dodatkowy ale zastanawiam się jeszcze nad jego ociepleniem ale to się zobaczy..

Mnie przed wykonaniem takiego zbiornika powstrzymuje skraplanie wody na jego ściankach a ocieplenie powinno temu zapobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W tym roku z żonką swoją pierwszą przyczepę kupiliśmy. Raczej nie przewidujemy wyjazdów na dziko, będziemy stawać głownie na polach kempingowych. Skoro mam płacić za prąd to warto to wykorzystać:-)
Nasza przyczepka ma w bakiście bankę na wodę, rzecz jasna tylko na zimną. Jeżeli za prąd płacimy to warto by grzać wodę elektrycznie i tak zrodził się pomysł na podgrzewaną wodę.
Do grzania wody będzie służyć grzałka zanurzeniowa akwarystyczna 200W z termostatem. Przewód to 2x1mm2. Jeżeli komuś się przyda (a sam czerpie z tego forum) mała foto relacją;-)
Chyba ktoś już coś takiego opisywał (nie mogę teraz znaleźć) także nie jest to żadne wielkie odkrycie tylko wykonanie.
Całkowity koszt to koło 80zł
 

 

post-21098-0-92169700-1493579073_thumb.jpg

post-21098-0-60228600-1493579080_thumb.jpg

post-21098-0-33953700-1493579086_thumb.jpg

post-21098-0-37152100-1493579092_thumb.jpg

post-21098-0-82929200-1493579098_thumb.jpg

post-21098-0-60361000-1493579104_thumb.jpg

post-21098-0-13565300-1493579111_thumb.jpg

post-21098-0-13565300-1493579111_thumb.jpg

post-21098-0-91282200-1493579117_thumb.jpg

Na końcu włącznik i podłączenie do sieci 230V.

Pozdrawiam

Edytowane przez kokos1987 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bańka 15-20L, jedna grzałka 200W to moim zdaniem za mało aby zagrzać wodę - będzie cały czas załączona co nie wróży jej długiego żywota.

Ja mam bańkę 40L i 10 grzałek po 100W połączonych szeregowo, grzeje ok - zimną wodę zagrzewa do 45st (bo tyle mam ustawione na termostacie) w około pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bańka 15-20L, jedna grzałka 200W to moim zdaniem za mało aby zagrzać wodę - będzie cały czas załączona co nie wróży jej długiego żywota.

Ja mam bańkę 40L i 10 grzałek po 100W połączonych szeregowo, grzeje ok - zimną wodę zagrzewa do 45st (bo tyle mam ustawione na termostacie) w około pół godziny.

Dobrze wiedzieć:) Jeszcze nie sprawdzałem jak grzeje ale dołożę kolejną grzałkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 10grzalek...nie lepiej jedną mocniejszą?

Ja mam chyba taką 650W i całkiem sensownie to działa, a i korków przy czajniki nie wywala (mówię o mojej Hobby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 10grzalek...nie lepiej jedną mocniejszą?

Ja mam chyba taką 650W i całkiem sensownie to działa, a i korków przy czajniki nie wywala (mówię o mojej Hobby)

Właśnie też mnie później zastanowiło czy w tym zbiorniku na wodę, jest miejsce na tą wodę po włożeniu tych grzałek wszystkich;-) Edytowane przez kokos1987 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co 10 grzałek - tak kupiłem, działa bardzo dobrze. Korków nie wywaliło jeszcze ani razu. Miejsca nie zajmują dużo, są nie zbyt duże - większą mam 75W w akwarium, leżą sobie na dnie przymocowane do drucianej kratki aby nie dotykały bezpośrednio dna zbiornika. Przy grzałkach ważne jest aby nie dopuścić do całkowitego braku wody bo się spalą i mogą narobić szkód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dwie 300W a tak naprawdę wystarczy jedna na 30 litrów wody.

A ile czasu kolego te 600W potrzebuje na zagrzanie tej wody?

A jeszcze pytanko czy jak będę miał 2x200W to może to być na 1 przewodzie 2x1mm2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W starej przyczepie miałem zbiornik 30 l w bakiście i grzałkę akwarystyczną 300 W. Zbiornik starałem się zalewać ciepłą wodą . aby grzałka miała łatwiej trzymać temperaturę wody. Do mycia rąk czy naczyń wystarczało w zupełności. Ale po sezonie to grzałka zaślimaczona i glony w zbiorniku z wodą, nie wspomnę o wężach które wyglądały jak zielonkawe rureczki.  :skromny:

Teraz w nowym nabytku mam zbiornik 16 l zabudowany pod siedziskiem. Dorobiłem dodatkowe nawiewy na rury  z Trumy które dmuchają  ciepłym powietrzem na zbiornik wody. Szału nie ma ale zawsze woda trochę przełamana. Zęby nie trzeszczą podczas mycia i ręce też można przepłukać nie odmrażając ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.