Skocz do zawartości

wykładzina dywanowa w przyczepie


pepe6

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem kiedyś taki odkurzacz na 230, ale to w jakimś makro czy markecie. jest on ciut większy od zwykłego samochodowego, bezworkowy. 
Może się do niego dziś dokopię to bym napisał więcej detali ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja kupiłem kiedyś taki odkurzacz na 230, ale to w jakimś makro czy markecie. jest on ciut większy od zwykłego samochodowego, bezworkowy. 

Może się do niego dziś dokopię to bym napisał więcej detali ;)

 

Będę chyba jutro w makro, to bym się rozejrzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ktoś sprzedaje taki mały odkurzacz za 60 zł.  Ciekawe czy warto taki mieć w przyczepie ?   :hmm:   Odkurza, czy jedynie hałasuje ?  Osobiście wolałbym mocny odkurzacz na 12V  Koś może jakiś polecić ?

 

http://olx.pl/oferta/odkurzacz-maly-do-reki-nowy-CID628-IDaEwIF.html#126f076ffd

 

267806837_5_644x461_odkurzacz-maly-do-re

267806837_6_644x461_odkurzacz-maly-do-re

267806837_1_644x461_odkurzacz-maly-do-re

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę nieco temat.

Mam w przyczepie oryginalną wykładzinę, ułożoną oryginalnie i wpuszczoną pod zabudowę meblową. Chcę położyć nową bo stara jest już brudna, a czyszczenie niewiele pomaga. Najchętniej położyłbym nową wykładzinę na starą, żeby nie robić demolki. Próbowałem z linoleum ze względu na łatwość sprzątania, ale zwija się niemiłosiernie podczas chodzenia i ostatecznie się go pozbyłem. Teraz myślę o innej wykładzinie, np. takiej biurowej. Czy ktoś może próbował tak robić i może coś podpowiedzieć? A może nie tędy droga i wszystkie wykładziny będą się zwijać położone jedna na drugiej?

Mogę próbować wycinać starą wzdłuż mebli, ale szczerze wolałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat.

Mam w przyczepie oryginalną wykładzinę, ułożoną oryginalnie i wpuszczoną pod zabudowę meblową. Chcę położyć nową bo stara jest już brudna, a czyszczenie niewiele pomaga. Najchętniej położyłbym nową wykładzinę na starą, żeby nie robić demolki. Próbowałem z linoleum ze względu na łatwość sprzątania, ale zwija się niemiłosiernie podczas chodzenia i ostatecznie się go pozbyłem. Teraz myślę o innej wykładzinie, np. takiej biurowej. Czy ktoś może próbował tak robić i może coś podpowiedzieć? A może nie tędy droga i wszystkie wykładziny będą się zwijać położone jedna na drugiej?

Mogę próbować wycinać starą wzdłuż mebli, ale szczerze wolałbym tego uniknąć.

 

dywanowa odpowiedniej jakości i gramatury będzie leżała grzecznie na podłodze , ewentualnie przytrzymana ćwierćwałkami w kilku newralgicznych miejscach wzdłuż długich krawędzi 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Wykładzina potrafi mi się przesunąć o 1 - 2 cm ale się nie zwija. Może dlatego, że leży na foliach grzewczych a te są śliskie. Kombinuję jak połączyć 3 części wykładziny razem, to całość nie będzie się ruszać/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Wykładzina potrafi mi się przesunąć o 1 - 2 cm ale się nie zwija. Może dlatego, że leży na foliach grzewczych a te są śliskie. Kombinuję jak połączyć 3 części wykładziny razem, to całość nie będzie się ruszać/

Czy ta wykładzina to musi być jakaś specjalna do ogrzewanej podłogi (przepuszczająca lepiej ciepło) czy dowolna? Wykładzina na gumie pewnie się mniej przesuwa ale nie wiem czy przepuści ciepło. ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś ogrzewanie podłogowe i wykładzinę jednocześnie?

 

Ja jestem na etapie montowania wykładziny dywanowej. Mam dopasowaną w jednym kawałku na całej przyczepie i pod nią chce dać folie grzewcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii przesuwania się wykładziny. 

W sklepach (widziałem np. w Komforcie) z wykładzinami można kupić taśmę dwustronną do przyklejenia wykładziny do podłoża.

Trzyma ją i jest ok, a jak potem, chcemy zerwać i wymienić na inną to w miarę łatwo da się oderwać i usunąć.

Może to będzie dla Was rozwiązaniem? Podkleić gdzieś po brzegach w kilku miejscach i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii przesuwania się wykładziny. 

W sklepach (widziałem np. w Komforcie) z wykładzinami można kupić taśmę dwustronną do przyklejenia wykładziny do podłoża.

Trzyma ją i jest ok, a jak potem, chcemy zerwać i wymienić na inną to w miarę łatwo da się oderwać i usunąć.

Może to będzie dla Was rozwiązaniem? Podkleić gdzieś po brzegach w kilku miejscach i już. 

Jeżeli dotniesz wykładzinę w jednym kawałku to nie potrzeba żadnym taśm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotniesz wykładzinę w jednym kawałku to nie potrzeba żadnym taśm

 

 

Ale zawsze z czasem , w miejscach gdzie nie będą np. przyklejone jak pisze strus zaczną się "wałkować" i wywijać  na obrzeżach ;) Zawsze się przesuną, zawsze gdzieś bąbel jakiś się zrobi. Taśma dwustronna to idealne rozwiązanie, nie tylko na brzegach, ale i na środku. Zapobiegnie się jej przemieszczaniu i spowoduje że będzie leżała jak powinna

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dwustronna?????

Ostatniego dnia każdego wyjazdu moja Panienka każe mi wytrzepać wykładzinę. Dlatego mam ją w trzech kawałkach i nie mogę przykleić do podłoża.

Jedyne rozsądne wyjście to zrobić dziurki jak w butach i sznurówkami je związać. Muszę dziurki zaobrębnić ( czy jak to się nazywa ). Jak??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dwustronna?????

Ostatniego dnia każdego wyjazdu moja Panienka każe mi wytrzepać wykładzinę. Dlatego mam ją w trzech kawałkach i nie mogę przykleić do podłoża.

Jedyne rozsądne wyjście to zrobić dziurki jak w butach i sznurówkami je związać. Muszę dziurki zaobrębnić ( czy jak to się nazywa ). Jak??????

Podeślij foto, chcę zobaczyć te sznurówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.