Jump to content
miodziomiodzio

akumulator - jaki wybrać?!

Recommended Posts

w79

Tez podobnie mysle, ale pod domem mam gorke, gdzie jade moverem w tyl i boje sie ze przewazy, bo juz mialem kilka momentow:) 

Suzu4x4

musisz znać wyważenie w swojej przyczepie i wówczas podjąć decyzję o miejscu montażu AKU , u mnie przy zalanym zbiorniku wody muszę się pilnować żeby nie przekraczać 90 kg nacisku na hak, więc aku poszedł za oś ;)

jacekzoo
10 godzin temu, w79 napisał:

A co powiecie o tym:

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Akumulator-Zelowy-LX121000-12V-100Ah/5948

lub

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Akumulator-Sznajder-95Ah-AGM-do-Przyczep-Lodz-Jacht/5217

Akumulator wlasciwie tlko do movera bo kempingowanie glownie na miejscach z pradem. Trzy, cztery wyjazdy w roku. 

Zel czy AGM?. 

Mam pomysl aby przelozyc go z pod lozka z przodu bezposrednio przed lub za os, w przyczepie o dlugosci 550.Chodzi oczywiscie o nacisk na hak, ale nie wiem czy odleglosc od ladowarki itd.. (jakies 1.5-2.0m) nie wplynie na uzytkowanie. 

@w79 o sznajderze zapomnij, straszne g.... mam taki w spadku z zakupioną budą. Cieknie z niego jak z kranu, wysłałem do reklamacji to odrzucili że szczelny.... @Suzu4x4 też swoje trzy grosze dołożył

w79

Ten drugi to jakis chinczyk chyba.... 

Kristofer

Myślę, że w tej grupie akumulatorów, to w miarę sensowny wybór. Obydwa są mniej więcej porównywalne. Gdybym sam miał wybrać kandydata do zakupu, to prawdopodobnie wybrałbym "SSB".

w79

Jak rozumiem to ani zel ani AMG, wiec jesli ma isc do srodka, to raczej odpada

miko1282
6 minut temu, w79 napisał:

Jak rozumiem to ani zel ani AMG, wiec jesli ma isc do srodka, to raczej odpada

Oczywiście nie do środka, jest specjalna komora na zewnątrz

Magneto61
8 godzin temu, miko1282 napisał:

Witam, czy ktoś polecił by mi akumulator do kampera ? Około 100Ah

Zastanawiałem się nad tym akumulatorem  https://www.akumulatory24.pl/banner-energy-bull-957-51-100ah-p-732.html

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym, jak się sprawdza ? 

Mam Go 1,5 roku. Wybrałem świadomie ze względu na: oddzielną bakistę na aku - czyli normalny kawsiak, wewnętrzną ładowarkę cepki przystosowaną do kwasiaków a nie innych wynalazków, wagę (podobno im cięższy tym lepiej), cenę - przystępną, budżetową.  Ma jeszcze jedną zaletę - w sytuacji awaryjnej naładujesz go z instalacji autka, w trasie, na postoju na różne sposoby. Chciałem, wybrałem, mam i raczej nie narzekam. Wytrzymuję 5 dni na "dziko" bez problemu (z moverem) ale natychmiast po powrocie jest doładowywany z pomiarem gęstości elektrolitu. W okresie zimowym też doładowywany przynajmniej raz w miesiącu 1/100 Q. Absolutnie nie polecam, sam decydujesz i wybierasz biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim Twoje potrzeby (np. dlaczego 100 Ah a nie 80?)

miko1282
Posted (edited)

Ponieważ licząc moje dzienne  zapotrzebowanie, taki jest potrzebny nie polecasz dlaczego ? Nie widzę u ciebie żadnych minusów. Mógłbyś powiedzieć dlaczego mówisz, że nie polecasz ?

Edited by miko1282 (see edit history)

Magneto61

To nie tak. Nie polecam żeby nie być posądzony o reklamę. Mam Go i wyraziłem moją opinię. Czy jest przydatna, czy oczekujesz jeszcze innych nie wiem, sam musisz zdecydować.

miko1282

Duży masz spadek pojemności po tym roku w porównaniu do czasu gdy go kupiłeś ?

tamtam
Witam, czy ktoś polecił by mi akumulator do kampera ? Około 100Ah
Zastanawiałem się nad tym akumulatorem  https://www.akumulatory24.pl/banner-energy-bull-957-51-100ah-p-732.html
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym, jak się sprawdza ? 
Wybrałbym hakis akumulator VRLA w takiej cenie. Zelowego nie kupisz w takiej pojemności ale AGM już tak. Ja 3 kata temu kupilem do swojego kampera AGM 100 Ah i do dzisiaj działa. Miałem przedtem żelówke głębokiego rozładowania i wytrzymala 2 lata i padła. Stwierdziłem ze szkoda kasy na żelowki i kupiłem AGM. Mam solary 205 W. Nie wiem czy 100Ah w Twoim przypadku to nie za dużo jak masz 100W solary. Akumulatro nie bedzie doladowany caly czas jak stoisz na dziko i szybko sie uszkodzi.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

miko1282

Mam dwa panele po 130W, polecił byś jakiś konkretny ? Myślałem że normalny bardziej się opłaci, obecnie mam 2x 74Ah lecz mają już tak mała pojemność że siadają mi po około 2 dnich