Skocz do zawartości

akumulator - jaki wybrać?!


miodziomiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

To przy okazji  :)  zapytam, czy używa ktoś aku Toyama ale o oznaczeniu NPM 

Patrząc na specyfikację ,  min. ilośc cykli oraz tabelkę wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem dla naszego hobby .

NPG  ---    http://www.sonarsklep.pl/akumulator-zelowy-toyama-npg-100-12v-100ah-p-147.html  

 

NPM ---   http://www.sonarsklep.pl/akumulator-zelowy-toyama-motive-npm-105-ah-12v-p-1460.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Ja nie dawno kupiłem Toyama NPG 100Ah z tego sklepu

Najtaniej jak znalazłem, darmowa wysyłka, miałem go następnego dnia.

 

http://hurtownia-elektro.pl/pl_PL/p/Akumulator-zelowy-Toyama-NPG100-12-12V-100Ah-M8/2177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Toyama, to w/g mnie trochę dziwna firma (marka)?, ale jej jasno i ciemno "szare" akumulatory od wielu lat dobrze zadomowiły się na naszym rynku i wśród podobnej klasy produktów, zachowują się całkiem poprawnie, dlatego sprawdzonej serii można raczej ufać, mimo że to "czajna".

 

post-8228-0-49898600-1455632564_thumb.jpg

Moje wątpliwości budzi seria akumulatorów, które od pewnego czasu są rozprowadzane po sklepach, a ich logo, choć minimalnie, to jednak różni się od dotychczasowego, stosowanego przez firmę we wszystkich innych produktach (tych sprawdzonych).

 

post-8228-0-66408600-1455632562_thumb.jpg

 

Nie słyszałem, aby firma logo zmieniała i raczej nie spotyka się takiej praktyki, aby oficjalne logo firmy bywało różne na różnych produktach. Dla mnie coś jest na rzeczy, ;)  ale ...
Zapewne jedna i druga seria, to produkt chiński, aler czy producent ten sam??? Zakładając nawet, że jest to produkt oficjalny i seria się sprawdzi, to być może osiągnie popularność swoich szarych braci, ale to będzie wiadomo nie wcześniej, niż za parę ładnych lat. Póki co, ...
Osobiście nie mam zaufania do accu z innym logo, ale to wyłącznie moja opinia. O tym wszystkim oraz różnicach pomiędzy tymi accu, pisałem nawet w tym wątku #72
http://forum.karawaning.pl/topic/19648-akumulator-jaki-wybrać/?p=432663
Skoro rozmawiamy o accu żelowych z najniższej półki, to moim zdaniem nie warto dopłacać tylko z powodu jakiejś innej, przynajmniej dotychczas niesprawdzonej serii. Jeśli już dopłacać, to do wyższej pojemności lub chociażby akumulatora markowego.
IMHO

 

PS
Z tanich akumulatorów (GEL lub AGM) zwracałbym uwagę np. na następujące marki: MWPower, Yuasa, Toyama, SSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofer za opinię n/t NPM & NPG.

 

 Co do logo Toyamy to w galerii strony którą podlinkowałeś w poście #72, widać akumulatory z dwojakim logo, tak więc chyba funkcjonują oba.  :hmm:

 http://toyama.pl/?page_id=11

 

 

Mam dodatkowe pytanie. 

 

Którzy producenci akumulatorów są "markowi" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, tak jak już pisałem - w/g mnie to "dziwna" firma, ale mimo to, znane i sprawdzone (szare) akumulatory pod tą nazwą można polecić. Linkowaną przez Ciebie stronę oczywiście znam i link do niej sam podawałem w poscie #72, a było to w lipcu 2015. Wtedy na tej stronie nie było owych fotek, mimo że akumulatory były sprzedawane (najpierw na All..., potem przez nieliczne, mniejsze sklepy). Kliknij na w/w stronie przycisk "O firmie", a sam zobaczysz, czego się na ten temat dowiesz ;)

Skoro firma zdecydowała się w końcu na umieszczenie tych fotek na swojej stronie, to znaczy, że do tych accu się przyznaje, co nie zmienia faktu, że mnie te produkty nadal się nie podobają - uwagi i wnioski już opisywałem, więc można się z tym zapoznać.
Co do Twojego drugiego pytania:
Sonnenschein, Victron Energy, Varta, Panasonic, HAZE, Trojan, Bosch, Exide, Centra. Dwie pierwsze marki są według mnie najlepsze (akumulatory), natomiast "VE" to najwyższa półka światowa.
Są jeszcze i inne bdb. firmy, ale na naszym rynku, to raczej "egzotyka" (Hawker, Eaton Powerware, Odyssey Battery itp.)

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie polecam tego sklepu. Czekam na akumulator od 3 lutego (zamawiałem o 5.00 rano), czyli dziś już 15 dni mija. Zero kontaktu, zero informacji, telefonów albo nikt nie odbiera, albo jak odbierze, to nic nie wie. Ogólnie zamiast cieszyć się już nowym akumulatorem, to kolejny dzień z rzędu dzwonię i proszę się o informację co z zamówionym towarem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego sklepu. Czekam na akumulator od 3 lutego (zamawiałem o 5.00 rano), czyli dziś już 15 dni mija. Zero kontaktu, zero informacji, telefonów albo nikt nie odbiera, albo jak odbierze, to nic nie wie. Ogólnie zamiast cieszyć się już nowym akumulatorem, to kolejny dzień z rzędu dzwonię i proszę się o informację co z zamówionym towarem!

Mam tak samo , zamawiałem pod koniec stycznia i ciągle maja z czymś problem.

To nie ma akumulatorów, albo nie ma komu zapakować, to kurier nie chce wysłać za pobraniem.

Porażka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego sklepu. Czekam na akumulator od 3 lutego (zamawiałem o 5.00 rano), czyli dziś już 15 dni mija. Zero kontaktu, zero informacji, telefonów albo nikt nie odbiera, albo jak odbierze, to nic nie wie. Ogólnie zamiast cieszyć się już nowym akumulatorem, to kolejny dzień z rzędu dzwonię i proszę się o informację co z zamówionym towarem!

Seba, tak z ciekawości, zrobiłeś przedpłatę przy zamawianiu, czy przesyłka będzie za pobraniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu w/w sklepu:

 

"Termin realizacji zamówień wynosi do 15 dni roboczych"

"W przypadku anulowania zamówienia przez Kupującego, Sprzedający dokona zwrotu wpłaconej kwoty przez Kupującego w ciągu 10 dni roboczych na podany przez Kupującego nr rachunku bankowego"

http://fotoogniwa-sklep.pl/czas-realizacji-zamowienia

 

PS
Polecam kontakt pisemny (udokumentowany) oraz powtórzenie rozmową telefoniczną.
Można też zamówienie anulować, jeśli jego realizacja budzi wątpliwości. Gdyby zwrot pieniędzy nie nastąpił w ciągu regulaminowych 10 dni (jeśli była przedpłata), to wtedy wiadomo, co dalej ...

 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale w tym sklepie, mimo że accu tańszy, to wychodzi drożej - przesyłka pobraniowa chyba 50 zł., natomiast w sklepie, do którego link podawałem, przesyłka pobraniowa = 20 zł., co daje łącznie 610 zł. zamiast 618 zł.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.