Skocz do zawartości

akumulator - jaki wybrać?!


miodziomiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

w tym układzie przepraszam.

Twoje stwierdzenie odebrałem jako opisującego Ciebie jako takiego nadającego.

 

Oczywiście po takim wyjaśnieniu NAJMOCNEJ PRZEPRASZAM, wiem kiedy przyznać się do błędu. Mam nadzieję, że sprawę przeprosin będę mógł z Tobą załatwić osobiście  :przytul:  :pub:

Po prostu wiem jak ludzie nie bają o wszystko po wysyłce. 

Raport wyślę z prośbą o edycje przez modów ponieważ mi już edycja wygasła.

Nie mniej chodziło mi o sens tego z czym kurier/sortownik się spotyka. 

Nie ma problemu, nic się nie stało. Faktycznie moja wypowiedź mogła zostać dwuznacznie zrozumiana, więc trochę w tym mojej winy. Jednocześnie podzielam twoją opinię (widzę że temat znasz od środka, ja tylko mogę skomentować patrząc na to z zewnątrz). Zaproponowana przez ciebie forma przeprosin :pub: sprawia, że chciałbym być częściej przepraszany :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No dobra bo obrośniesz w piórka ;-)

 

Znam temat bo pracuję w jeden z firm kurierskich. Po prawdzie nie w operacjach ale moje dotychcasowe stanowiska wymagają/wymagały abym znał zagadnienia ze wszystkich pionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepem fotoogniwa - ciąg dalszy kabaretu:

- czwartek (15 dzień od zamówienia) - telefon do firmy - tak, dzisiaj są wysyłane zamówienia.

- piątek (16 dzień od zamówienia) - wczoraj wysłano zamówienie, niestety jeszcze z magazynu nie został przesłany numer listu przewozowego

- poniedziałek (19 dzień od zamówienia) - mail z informacją, że status zamówienia zmieniony na "wysłane" - jest nadzieja, że coś ruszyło. Dzwonię, tak akumulator został wysłany, nr. listu jeszcze nie ma.

- wtorek (dzisiaj) - dzwonie o nr. listu przewozowego. Po 30 minutach pan oddzwania, podaje numer listu i nazwę kuriera. Dzwonię do kuriera - numeru nie ma jeszcze w systemie, znaczy, że albo błędny numer, albo paczka jeszcze nie wysłana. Dzwonię znowu, pan zdziwiony, mówi, że się zorientuje i oddzwoni. Oczywiście nie oddzwania. Po 2 godzinach znowu dzwonię, Pan przeprasza i mówi, że kurier miał być dziś, ale był i nie odebrał przesyłki, bo ... nie miał miejsca w samochodzie!

 

Jutro 15 dzień roboczy do którego zgodnie z regulaminem powinno zostać zrealizowane zamówienie. KPINA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie ja dzisiaj również dzwoniłem i pan powiedział, że nie może mi w tym momencie sprawdzić numeru listu przewozowego i poprosił o telefon jutro ok. 9 rano to mi go poda. Oczywiście mają teraz tak straszny ruch ponieważ towar przybył z innego kontynentu, że nie mogą się pozbierać z zamówieniami. Kurcze nie wiem, czy czekać i dalej się irytować, czy może zadzwonić i anulować zamówienie skoro jeszcze nie minęło 10 dni od zamówienia. Mam w głowie okropny mętlik i obawy, że gość chce nas wyrolować. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli miałeś chyba szczęście, bo jeśli dobrze zrozumiałem, to zamawiałeś accu później, niż Seba, a już otrzymałeś :hmm:

No cóż... u mnie też akumulator w domu, pomimo, że wczoraj go kurier nie odebrał (zgodnie ze słowami sprzedawcy). Burdel w sklepie maja ogromny, nikt nic nie wie, nie wiedzą na jakim etapie jest zamówienie, kręcą strasznie jak nie mają towaru - na szczęście wszystko się dobrze skończyło, chociaż u mnie nie wyrobili się w czasie (o jeden dzień roboczy za późno :P ). Nigdy więcej zakupów w tym sklepie.

Mam nadzieję, że akumulator będzie działał dobrze, bo reklamacji mógłbym nerwowo nie wytrzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odkopie ten temat.

Jak ogólnie wygląda sprawa z akumulatorami AGM czy one ogólnie nie są lepsze do naszych zastosowań, nie mówię tu o jakiś typowo samochodowych, ale o tych s serii Marine firmy Zap, Yuasa czy Exide ogólnie są tańsze i są przeznaczone do głębokiego rozładowania, może lepiej kupić takowego niż żelowego? 

Z tego co widzę to np takie Exide są bezobsługowe i można je montować w kabinie (co by to nie znaczyło).

https://www.akumulatory24.pl/exide-dual-marine-er350-12v-80ah-350wh-510a-l-p-901.html

Takim marzeniem była by Optima Yellow, ale ta cena.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się znowu podłączę, ja teraz tylko żelowy kupuje, zobacz mój wątek i dziwnym problemie z aku, niby do łodzi, niby budowa jakaś hybrydowa, cokolwiek to znaczy, też do głębokiego rozładowania, niby nie gazuje, informacja od producenta że tylko para wodna wychodzi. A mój wali kwasem siarkowym.... moim zdaniem, jak już kupować nowy to taki jak trzeba a nie półsrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim marzeniem była by Optima Yellow, ale ta cena.


Dobrym zamiennikiem jest Hollywood Energetic
Wybrałbym go bez wahania gdybym znów potrzebował aku rozruchowy.

W przyczepie mamy żel Yuasa i jestem zaskoczony jego jakością!



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voku napisał:

Trochę odkopie ten temat.

Jak ogólnie wygląda sprawa z akumulatorami AGM czy one ogólnie nie są lepsze do naszych zastosowań, nie mówię tu o jakiś typowo samochodowych, ale o tych s serii Marine firmy Zap, Yuasa czy Exide ogólnie są tańsze i są przeznaczone do głębokiego rozładowania, może lepiej kupić takowego niż żelowego? 

Z tego co widzę to np takie Exide są bezobsługowe i można je montować w kabinie (co by to nie znaczyło).

https://www.akumulatory24.pl/exide-dual-marine-er350-12v-80ah-350wh-510a-l-p-901.html

Takim marzeniem była by Optima Yellow, ale ta cena.

Zawsze pisałem, że do naszych zastosowań najbardziej odpowiednie są akumulatory GEL i AGM. Osobiście nie polecam akumulatorów z płynnym elektrolitem, niezależnie od firm, które je produkują. Moja opinia na temat niektórych firm też jest znana, ponieważ nie ukrywam tego, co myślę. Zaznaczam jednak, że to moje prywatne zdanie i nie ma obowiązku by zgadzać się ze mną ;) Oczywiście, jeśli ktoś lubi maksymalne oszczędności i skłania się w stronę akumulatorów nieznanej firmy "krzak", to takie podejście zemści się wcześniej, czy później - najczęściej wcześniej. W ogóle na temat akumulatorów napisałem już setki postów w niezliczonej ilości tematów, więc prawie wszystko, jeśli nie wszystko jest do odszukania. Przykładowy wątek, który jest dosyć ogólnikowy, ale będzie pasował do poruszonych tu wątpliwości, a zarazem nie wymaga wiele czasu na przeczytanie ;)

https://forum.karawaning.pl/topic/23071-panele-sloneczne-aku-solary-wybor/

Co do odnośnika, który podałeś, to ten akumulator jest właśnie z płynnym elektrolitem - to nie jest AGM :nono: i nie nadaje się do zamontowania w przestrzeni mieszkalnej bez odpowiedniego systemu odprowadzania na zewnątrz tego, co przez otwory "centralnego odgazowania" się wydobywa.

Jeśli chciałbyś AGM podobnej pojemności i firmy Exide (to dobra firma), to w grę wchodzą dwa modele:

EXIDE DUAL AGM EP600 70Ah oraz EXIDE DUAL AGM EP800 92Ah

Uważam, że ceny tych akumulatorów nie są wysokie. Exide produkuje również wersje "spiralne" akumulatorów (jak Optimy) np. EXIDE DUAL AGM MARINE EP450  Oczywiście wszystkie te akumulatory są dostępne w różnych miejscach, nie tylko w tym, którego link zamieściłeś.

IMHO

10 godzin temu, S&A napisał:

W przyczepie mamy żel Yuasa i jestem zaskoczony jego jakością!

Nie ma się co dziwić, akumulatory Yuasa zawsze były dobre (AGM i GEL), tych z płynnym elektrolitem nie znam, więc już nie wiem. Ma to jednak odbicie w cenie, ponieważ do najtańszych nie należą, ale nie można też powiedzieć, że są drogie. Yuasa AGM lub Gel, to dobry wybór.

PS

Wybór i zakup odpowiedniego akumulatora, to dopiero 1/3 sukcesu. Pozostaje najważniejszy element, przez który niemal każdy akumulator może ucierpieć lub żyć długo i wydajnie - sposób eksploatacji. Poza tym, nie dla każdego będzie potrzebny taki sam akumulator, jak ma ktoś inny (rodzaj/pojemność), ale to wszystko jest w forumowych tematach.

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer a powiedz mi jeszcze taką rzecz, bo w moim sklepie z akumulatorami nie mają na stanie tego exide ep600 co podlinkowałeś, tylko na zamówienie. Ale mają taki model 

https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulator-exide-70ah-760a-ek700-agm-p-start-stop-p-490.html

to jest zamienne czy to jest już inna konstrukcja/technologia i do przyczep się nie nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.