Skocz do zawartości

akumulator - jaki wybrać?!


miodziomiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Seba, tak z ciekawości, zrobiłeś przedpłatę przy zamawianiu, czy przesyłka będzie za pobraniem?

 

Zrobiłem niestety przedpłatę.

 

... to może jednak linki, które podawałem są bardziej pewne  :hmm:  (w pierwszym, to tylko ok. 20 zł. różnicy).

 

Tak naprawdę, to kupiłem w tym sklepie ... przez pomyłkę. Miałem zapisany ten sklep w linkach i byłem pewien, że u nich kupiłem poprzedni akumulator. Dlatego też nie bawiłem się w płatne przy odbiorze. Dzisiaj sprawdziłem i poprzedni kupiłem w ModernHome.

 

 

"Termin realizacji zamówień wynosi do 15 dni roboczych"

"W przypadku anulowania zamówienia przez Kupującego, Sprzedający dokona zwrotu wpłaconej kwoty przez Kupującego w ciągu 10 dni roboczych na podany przez Kupującego nr rachunku bankowego"

http://fotoogniwa-sklep.pl/czas-realizacji-zamowienia

 

Regulamin czytałem, mnie do terminu z regulaminu jeszcze chwilę brakuje (24 lutego mija 15 dzień roboczy). 

 

 

Polecam kontakt pisemny (udokumentowany) oraz powtórzenie rozmową telefoniczną.

Można też zamówienie anulować, jeśli jego realizacja budzi wątpliwości. Gdyby zwrot pieniędzy nie nastąpił w ciągu regulaminowych 10 dni (jeśli była przedpłata), to wtedy wiadomo, co dalej ...

 

Mam maila z soboty, że w tym tygodniu będą realizowane wysyłki. Rozmawiałem przed chwilą z nimi, podobno dzisiaj wysyłali zamówienia i jutro będą wysyłać zamówienia. No cóż. Poczekamy, zobaczymy! Jak się możecie domyślić, to był mój pierwszy i ostatni zakup w tej firmie.

Generalnie rozmowa z nimi jest bezcelowa. Nikt nic nie wie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie dawno kupiłem Toyama NPG 100Ah z tego sklepu

Najtaniej jak znalazłem, darmowa wysyłka, miałem go następnego dnia.

 

http://hurtownia-elektro.pl/pl_PL/p/Akumulator-zelowy-Toyama-NPG100-12-12V-100Ah-M8/2177

 

 

No to przepłaciłeś !   :]

 

 

http://fotoogniwa-sklep.pl/pl/basket

 

 

Nie polecam tego sklepu. Czekam na akumulator od 3 lutego (zamawiałem o 5.00 rano), czyli dziś już 15 dni mija. Zero kontaktu, zero informacji, telefonów albo nikt nie odbiera, albo jak odbierze, to nic nie wie. Ogólnie zamiast cieszyć się już nowym akumulatorem, to kolejny dzień z rzędu dzwonię i proszę się o informację co z zamówionym towarem!

 

 

Żeby nie było, że polecałem tego sprzedawcę.   :nono:

Wykazałem jedynie w żartobliwej formie (  :]  ), że oferta była o jedną złotówkę droższa. 

 

Skoro kolega ANZO ma pozytywne doświadczenie z firmą, której oferta z wysyłką jest droższa jedynie o złotówkę  to ja z chęcią przepłacę dla spokoju ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego sklepu. Czekam na akumulator od 3 lutego (zamawiałem o 5.00 rano), czyli dziś już 15 dni mija.

 

Z regulaminu w/w sklepu:

 

"Termin realizacji zamówień wynosi do 15 dni roboczych"

Jeżeli Kristofer ma rację to nie ma co dramatyzować zawczasu. 15 dni ROBOCZYCH przy zamówieniu 3 lutego daje czas realizacji 24/25 lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie polecam tego sklepu. Czekam na akumulator od 3 lutego (zamawiałem o 5.00 rano), czyli dziś już 15 dni mija.

 

Z regulaminu w/w sklepu:

 

"Termin realizacji zamówień wynosi do 15 dni roboczych"

Jeżeli Kristofer ma rację to nie ma co dramatyzować zawczasu. 15 dni ROBOCZYCH przy zamówieniu 3 lutego daje czas realizacji 24/25 lutego

 

Z racji braku możliwości edycji poprzedniego:

Na popularnym serwisie aukcyjnym (ten na A) jest wiele ofert w atrakcyjnych cenach - np. telefonów komórkowych- gdzie termin realizacji wynosi ponad 30 dni - powód - wysyłka bezpośrednio z Chin. Ktoś przyzwyczajony że dziś zamawia (kurierem) a najdalej pojutrze odbiera przesyłkę może być zawiedziony nie doczytawszy wcześniej regulaminu danego sklepu internetowego. Proponuję doczekać wspomnianego terminu realizacji i dać znać. Może się bowiem okazać że akumulator dojdzie i powyższe "nie polecam" nie będzie miało podstaw. Nie rozumiem tylko jakiegoś mydlenia oczu ze strony tej firmy, kurierem co to nie chce niby przesyłki odebrać - to jest faktycznie zastanawiające w przypadku firmy która opiera się na wysyłaniu zamówionych u siebie produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku możliwości edycji poprzedniego:

Na popularnym serwisie aukcyjnym (ten na A) jest wiele ofert w atrakcyjnych cenach - np. telefonów komórkowych- gdzie termin realizacji wynosi ponad 30 dni - powód - wysyłka bezpośrednio z Chin. Ktoś przyzwyczajony że dziś zamawia (kurierem) a najdalej pojutrze odbiera przesyłkę może być zawiedziony nie doczytawszy wcześniej regulaminu danego sklepu internetowego. Proponuję doczekać wspomnianego terminu realizacji i dać znać. Może się bowiem okazać że akumulator dojdzie i powyższe "nie polecam" nie będzie miało podstaw. Nie rozumiem tylko jakiegoś mydlenia oczu ze strony tej firmy, kurierem co to nie chce niby przesyłki odebrać - to jest faktycznie zastanawiające w przypadku firmy która opiera się na wysyłaniu zamówionych u siebie produktów

Swoje "Nie polecam" nie opieram na tym, że nie dostałem akumulatora (bo zakładam, że mimo wszystko go dostanę), ale na sposobie komunikacji sprzedawca - klient. Nie dość, że nie można się do nich dodzwonić, to nawet, jak to się uda, to i tak nic nie jestem w stanie się dowiedzieć lub informacje są wymijające (nie wiem bo to magazyn wysyła, nie ma mnie w firmie, itp.). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sklepy, nie wiem co i jak. 

Ale z racji zawodowych podpowiem tylko tyle, akku to kwas, a tego już wiele firm kurierskich nie chce/nie wozi i nakładają różne obostrzenia. 

nadając towar w firmie kurierskiej zapakowany tak że nie widać co jest w środku (i oczywiście nie mówiąc o tym co wysyłasz) każdy go przyjmie do wysyłki. Wiem z autopsji. Nadawałem już wiele rzeczy poprzez różne firmy kurierskie i nikt nigdy nie pytał co jest w środku, Dla nich liczy się waga i gabaryty. Oczywiście podpisujesz że nie wysyłasz materiałów szkodliwych, niebezpiecznych itp. ale w efekcie końcowym (czyt. przesyłka doręczona) niewiele to zmienia.,  Pomijam tutaj fakt istnienia setek firm internetowych (a także aukcji), u których można zakupić akumulator z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje "Nie polecam" nie opieram na tym, że nie dostałem akumulatora (bo zakładam, że mimo wszystko go dostanę), ale na sposobie komunikacji sprzedawca - klient. Nie dość, że nie można się do nich dodzwonić, to nawet, jak to się uda, to i tak nic nie jestem w stanie się dowiedzieć lub informacje są wymijające (nie wiem bo to magazyn wysyła, nie ma mnie w firmie, itp.

gdybym zamówił ten akumulator (mam go na myśli, ale poczekam na finał twojej sprawy), nie brałbym pod uwagę powyższych, tylko dlatego że termin dostawy jeszcze nie nadszedł. Dla mnie na etapie dostawy mogą nie wiedzieć nic. Ważne żeby towar dotarł na czas. Dopiero w sytuacji gdyby nie dotarł zrobiłbym szum. Często bywa tak że, dodzwonisz się do osoby która o twoim zamówieniu nie ma bladego pojęcia, bo prowadzi go osoba biurko obok. Wielokrotnie zamawiam towar w firmach przez internet i to tak jakbyś wysłał zamówienie w otchłań -nie wiem czy ktoś przeczytał, czy zrozumiał, czy wysłał - nie wnikam. Dla mnie liczy się efekt końcowy, czyli paczka dotarła, i jest zgodna z zamówieniem! Na etapie realizacji zamówienia nie dzwonię, nie pytam, nie wnikam co z moją przesyłką (bo guzik mnie to obchodzi) do momentu, gdy w dniu planowanej dostawy przesyłki jej nie ma lub jest nie zgodna z zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym zamówił ten akumulator (mam go na myśli, ale poczekam na finał twojej sprawy), nie brałbym pod uwagę powyższych, tylko dlatego że termin dostawy jeszcze nie nadszedł. Dla mnie na etapie dostawy mogą nie wiedzieć nic. Ważne żeby towar dotarł na czas. Dopiero w sytuacji gdyby nie dotarł zrobiłbym szum. Często bywa tak że, dodzwonisz się do osoby która o twoim zamówieniu nie ma bladego pojęcia, bo prowadzi go osoba biurko obok. Wielokrotnie zamawiam towar w firmach przez internet i to tak jakbyś wysłał zamówienie w otchłań -nie wiem czy ktoś przeczytał, czy zrozumiał, czy wysłał - nie wnikam. Dla mnie liczy się efekt końcowy, czyli paczka dotarła, i jest zgodna z zamówieniem! Na etapie realizacji zamówienia nie dzwonię, nie pytam, nie wnikam co z moją przesyłką (bo guzik mnie to obchodzi) do momentu, gdy w dniu planowanej dostawy przesyłki jej nie ma lub jest nie zgodna z zamówieniem.

hm... zamawiam bardzo dużo rzeczy w necie, nie tylko w Polsce. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie było na bieżąco informacji o statusie zamówienia. Nawet zamawiając w Chinach, co kilka dni była informacja co się dzieje z przesyłką. Co więcej, na swojej stronie owy sklep ma informację następującej treści:

 

 

Przybliżony czas oczekiwania na realizacje zamówienia wynosi średnio 2-3 dni robocze. Ponieważ zamawiany przez Klientów asortyment jest często gabarytowo duży i ciężki, towar może być dostarczony na palecie. Skompletowanie i wysyłka zamówień złożonych z kilku odrębnych urządzeń może trwać ok. 4-5 dni. Jeżeli towar zamówiony przez Klienta nie jest fizycznie na terenie kraju, wówczas czas realizacji może się wydłużyć. O takiej sytuacji Klient zostanie odpowiednio wcześniej powiadomionyW przypadku płatności przelewem, towar wysyłany jest zaraz po otrzymaniu wpłaty na konto. Wpłata na konto przyśpiesza czas realizacji zamówienia. Zamówienie złożone z kilku towarów może być dostarczone do Klienta kilkoma, oddzielnymi przesyłkami kurierskimi (o takiej sytuacji Klient zostanie odpowiednio wcześniej powiadomiony). W przypadku zamówienia towaru za pobraniem Klient płaci przy odbiorze pracownikowi firmy kurierskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadając towar w firmie kurierskiej zapakowany tak że nie widać co jest w środku (i oczywiście nie mówiąc o tym co wysyłasz) każdy go przyjmie do wysyłki. Wiem z autopsji. Nadawałem już wiele rzeczy poprzez różne firmy kurierskie i nikt nigdy nie pytał co jest w środku, Dla nich liczy się waga i gabaryty. Oczywiście podpisujesz że nie wysyłasz materiałów szkodliwych, niebezpiecznych itp. ale w efekcie końcowym (czyt. przesyłka doręczona) niewiele to zmienia., Pomijam tutaj fakt istnienia setek firm internetowych (a także aukcji), u których można zakupić akumulator z przesyłką.

Dzieki bogu teraz u Nas wszystkie paczki płacone gotówką powinny być skontrolowane przez kuriera w momencie nadania.

Druga sprawa to po woli zaczyna się weryfikacja zawartości od różnych firm.

 

Ja wiem, że tobie to wisi tylko co mieli np. powiedzieć moi koledzy jak z paczki ozbaczonej "uwaga szkło" - zdeklarowana zawartość to szkło spożywcze podczas uszkodzenia (zbyt słabe zabezpieczenie el. między sobą w kartonie) na sortowni w nocy wyszło 6szt. Czarnej Mamby a po wezwaniu weterynarza i człowieka z ZOO okazało się że w oaczce jest jescze 10szt tych pająków w słoikach.

Co mają powiedzieć chłopaki jak z kartortu bi był luzem zapakowany wyszedł im ponad 2metrowy pyton?

 

Dla Ciebie luz ale to pracownicy firmy kurierskiej to przepakowują na auta, kurierzy noszą. Ale co tam, ja przecież nie napisałem co tam jest bo miało być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bogu teraz u Nas wszystkie paczki płacone gotówką powinny być skontrolowane przez kuriera w momencie nadania.

Druga sprawa to po woli zaczyna się weryfikacja zawartości od różnych firm.

 

Ja wiem, że tobie to wisi tylko co mieli np. powiedzieć moi koledzy jak z paczki ozbaczonej "uwaga szkło" - zdeklarowana zawartość to szkło spożywcze podczas uszkodzenia (zbyt słabe zabezpieczenie el. między sobą w kartonie) na sortowni w nocy wyszło 6szt. Czarnej Mamby a po wezwaniu weterynarza i człowieka z ZOO okazało się że w oaczce jest jescze 10szt tych pająków w słoikach.

Co mają powiedzieć chłopaki jak z kartortu bi był luzem zapakowany wyszedł im ponad 2metrowy pyton?

 

Dla Ciebie luz ale to pracownicy firmy kurierskiej to przepakowują na auta, kurierzy noszą. Ale co tam, ja przecież nie napisałem co tam jest bo miało być dobrze.

Przecież nie napisałem, że to ja osobiście wysyłam przedmioty niebezpieczne w nieoznaczonych paczkach, a tym bardziej twoje stwierdzenie że mi to wisi, jest dla mnie nie na miejscu. Nie wiem czemu wycelowałeś we mnie, skoro ja tylko ogólnie przedstawiłem jak w praktyce odbywa się wysyłanie paczek. Moje stwierdzenie, że wiem z autopsji jak to wygląda, dotyczyło procesu nadawania paczek (zaobserwowanego w punkcie firmy kurierskiej - brak jakiejkolwiek kontroli na etapie przyjmowania paczki) a nie faktu że sam takie "niespodzianki" wysyłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym układzie przepraszam.

Twoje stwierdzenie odebrałem jako opisującego Ciebie jako takiego nadającego.

 

Oczywiście po takim wyjaśnieniu NAJMOCNEJ PRZEPRASZAM, wiem kiedy przyznać się do błędu. Mam nadzieję, że sprawę przeprosin będę mógł z Tobą załatwić osobiście  :przytul:  :pub:

Po prostu wiem jak ludzie nie bają o wszystko po wysyłce. 

Raport wyślę z prośbą o edycje przez modów ponieważ mi już edycja wygasła.

Nie mniej chodziło mi o sens tego z czym kurier/sortownik się spotyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.