Skocz do zawartości

ZŁOckie koło Muszyny - pole" Rumcajsówka " termin 26.06- 28.06.2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, na świniaka to może byśmy się pisali :) Zastanawiam się tylko jak go podzielą... w poprzek, wzdłuż, czy może jeszcze inaczej... no i pytanie, skoro i tak muszą zwierza poświęcić dla nas... co zrobią z 2gą połówką... Może zgodzą się na promocję 50% gratis :)

 

Nad rowerami także się zastanawiam, ale Dominika powiedziała że na Jaworzynę nie wyjedzie... ;)

To jak dla Was będzie to się nazywał  świniaczek :)  Powiedz Dominice że na rowerach to będziemy z Jaworzyny zjeżdżać , a na góre kolejką :)

 

 

Odnosnie baranka :

Jest nas wstępnie 17 osób do baranka razem z tymi nie potwierdzonymi :) Przy całym baranku za 500zł : na 17 osób daje nam około 30zł na osobę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Załóżmy iż procentowy udział kośćca w baraninie wynosi 50%. Przy masie połowy sztuki (podałeś około 18kg połowa) i 17tu chętnych (nas na baraninkę nie liczyć proszę!!!) To wychodzi około 1kg porcja na osobę. Odejmując z porcji 50% na wspominane kości, mamy po około 500g mięsa... Czy jest sens całego brać??? pomyślcie :) Ale ja się tam na baraninie nie znam....

 

Dlatego oddałem się lekturze: http://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7569-iv1-baranina-rozbior-i-wykrawanie-tusz-baranich/

 

i tam podają iż tych kości to jest zdecydowanie mniej w stosunku do mięsa bo około 20%

post-15964-0-00867400-1435053833_thumb.jpg

Edytowane przez ketrab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Piotruś dopisał  się z Weroniką, to pewne jest to , że nie posiedzimy :)  Więc coś trzeba wybrać na sobotę /  niedzielę :

http://www.muszyna.pl/pl/43663/0/Szlaki_turystyczne.html    :ee:


Załóżmy iż procentowy udział kośćca w baraninie wynosi 50%. Przy masie połowy sztuki (podałeś około 18kg połowa) i 17tu chętnych (nas na baraninkę nie liczyć proszę!!!) To wychodzi około 1kg porcja na osobę. Odejmując z porcji 50% na wspominane kości, mamy po około 500g mięsa... Czy jest sens całego brać??? pomyślcie :) Ale ja się tam na baraninie nie znam....

 

Dlatego oddałem się lekturze: http://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7569-iv1-baranina-rozbior-i-wykrawanie-tusz-baranich/

 

i tam podają iż tych kości to jest zdecydowanie mniej w stosunku do mięsa bo około 20%

attachicon.gif6086cb5a4a2ec895med.jpg

 

To może prosiaczek ? :slina:


Załóżmy iż procentowy udział kośćca w baraninie wynosi 50%. Przy masie połowy sztuki (podałeś około 18kg połowa) i 17tu chętnych (nas na baraninkę nie liczyć proszę!!!) To wychodzi około 1kg porcja na osobę. Odejmując z porcji 50% na wspominane kości, mamy po około 500g mięsa... Czy jest sens całego brać??? pomyślcie :) Ale ja się tam na baraninie nie znam....

 

Dlatego oddałem się lekturze: http://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7569-iv1-baranina-rozbior-i-wykrawanie-tusz-baranich/

 

i tam podają iż tych kości to jest zdecydowanie mniej w stosunku do mięsa bo około 20%

attachicon.gif6086cb5a4a2ec895med.jpg

To co świniaczek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Piotruś dopisał  się z Weroniką, to pewne jest to , że nie posiedzimy :)  Więc coś trzeba wybrać na sobotę /  niedzielę :

http://www.muszyna.pl/pl/43663/0/Szlaki_turystyczne.html     :ee:

 

To może prosiaczek ? :slina:

To co świniaczek ??

Nami się proszę zbytnio nie sugerować. My jesteśmy za prosiaczkiem, ale jak są chętni na baranka to nie widzę przeszkód by go skonsumowali...  :)

Gdyby natomiast byli inni chętni na wieprzowinkę, a do tego w większej ilości to co innego. Myślę iż może należy się wstrzymać z tym tematem do wieczora aż inni chętni także swój głos w sprawie zabiorą. (A już na pewno do obiadu się wstrzymać, bo się głodny robię na samą myśl o jedzeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tym razem  prosiaczka zamówimy? tak dla odmiany? dobrze byłoby gdyby był na piątek , dlatego , że jak znam życie to sporo go zostanie na sobotę. Nie da się na raz zjeść kilograma mięcha :]

Wydaje mi się, że w piątek będzie ,za dużo zamieszania, przyjazdy, rozkładanie grajdołów ..i takie tam. Sobota moim skromnym zdaniem, będzie w sam raz ;)

A co do wyboru ofiary na wieczór, to może to być prosiaczek :) Kto za? Kto przeciw? Nie ma opcji wstrzymał się :) decyduje większość :) więc czekam do jutra na decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mod:  Proszę Państwa, cóż za pasjonujący pojedynek.  :boks:  Faworyt gonitwy o srebrny kocioł Rumcajsówki, zbaraniał :czacha: . Chyba ktoś podłożył mu świnię  :lol2:  Ta ostatnia ma szansę wyprzedzić konkurenta o głowę :sciana: . Ale, ale... Nie uprzedzajmy jeszcze faktów. Jeszcze są zawodnicy w grze :banan: , wszystko jeszcze może się zmienić. Trener może powołać dodatkowy skład, nieobecny jeszcze na liście. Ale jest wyjście i z takiej sytuacji, nawet bez dogrywki. Gdyby faktycznie zdeklarowało się jeszcze kilku rozgrywających, ten bieg mógłby zakończyć się remisem :piwo: . Wtedy baranina ze świniną mogła by się podzielić wynikiem 1:1, a właściwie pół na pół :):winner:

Kibice wspólnie świętowaliby zwycięstwo napełniając swe żołądki  :jesc::pub:   i żadna barierka nie ucierpiałaby wtedy w zamieszkach ;):policja::banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my wolimy baraninkę, świń na co dzień jest co nie miara - wszędzie są w telewizji, rządzie... gdzie się nie obrócisz to świnia - chociaż nie raz baran też się trafi :ee:

a tak na poważnie baraninka jest rewelacyjna - więc ja jestem za baraninką. Bartku nie ilość się liczy tylko jakość  :jesc: a znakiem rozpoznawczym Rumcajsówki ma być baraninka :slina:  - a nie jakiś świniok :ee: . Sama przyjemność baraninki to jest właśnie ta ilość kości :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hej. Poprawiłem się przecież że tych kości jest tylko około 20%. Na dodatek pisałem to w dobrej wierze starając się pokazać że na 17cie osób połowa barana to chyba wystarczająco i nie trzeba wtedy po 30 za porcję tylko po 15 pln wyjdzie. Nas poprzednie baranki jakoś nie zauroczyły, choć ten ostatni i tak był nieco smaczniejszy. No ale my się nie znamy i generalnie kiełbasy też zjadamy :) Jako znak rozpoznawczy Rumcajsówki baraninka może sobie być, nam to w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.