Skocz do zawartości

Autostrada A4 i podmuchy wiatru na Górze Św. Anny - Ostrzeżenie


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

W pewnym momencie rozważałem położenie zestawu do rowu ale rów pomimo dnia wolnego od pracy był akurat koszony przez jeden traktor ... 

w najgorszym momencie doszło do przeskoku z koła na koło i w lusterku można było cały bok przyczepy oglądać ...

 

 

No było ciepło.... nie wiem czy ja bym wytrzymał nerwowo...  :look:  Gratuluję zimnej krwi i opanowanie  :yes:

 

Nie będę się rozpisywał o prędkości, bo mogło to się stać każdemu z nas. 90% z nas jeździ powyżej limitu  :miga:  Kto na autostradzie będzie jechał 80 km/h ?? Mnie się zdarzało z poprzednią budę i 120 km/h jechać w Austrii z góry ....  :miga: Choć nie jest to powód do dumy  :look:

 

A tak przy okazji, mam wrażenie po zmianie budy na dłuższą i cięższą, że łatwiej wpada w wężykowanie (czasem sam delikatnie próbuję) Czy to jest jakaś prawidłowość? Wydawało by się, że cięższa to i stabilniejsza.  :hmm:  Stabilizator oczywiście jest, taki jak w przyczepie w opisywanym zdarzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest niestety taka ,że im szybciej jedziemy zestawem tym niebezpieczeństwo wypadku jest większe .

 

Nagły poryw wiatru potrafi nawet przestawić na drodze auto osobowe ,a co dopiero zestaw z przyczepą.

 

Kamil I tak miałeś dużo szczęścia ,bo co by było gdybyś jechał np. z prędkością 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, ze kolega w pierwszym poscie juz sam sobie odpowiedzial na swoj problem piszac o predkosci.

 

Reszta to bicie piany i sie chwalenie.

Swietnie oczywiscie, ze nic sie nikomu nie stalo.

 

Teraz na pewno pojawia sie posty z mapami niebezpiecznych miejsc gdzie wieje albo pada, tak sie dzieje gdy rozum spi...

 

J.

 

Bo trudno bylo pomyslec - autostrada i Gora - to moze trzeba troche wolniej...

Po co ja sie w ogole odezwalem... :mlot:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten odcinek od szczytu w dół jest bardzo niebezpieczny. Sporo kierowców jest zdenerwowanych długim podjazdem od strony Wrocławia i znacznym zwolnieniem tempa podróży i na szczycie, po wypłaszczeniu mocno przyspiesza. Na dole mamy dzięki temu dość często powywracane busy, ciężarówki czy po obija osobówki. Wystarczy jechać trochę wolniej i wtedy żadne "atrakcje" nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to samo miałem zapytać, holownik i przyczepa ok, stabilizator jest, prędkość lekko ponad normę ale też bez tragedii.

 

może nacisk na hak miałeś ok 50kg ? z doświadczeń kolegi z podobną hobby lecz rozmiar 540 - to z nią komfortowo jechało się przy ok 80 - 100kg na haku ?

 

mogę prosić jakiś link do mapy gdzie jest takie niebezpieczne miejsce dokładnie ?

 

P.S ostatnio jadąc solo na autostradzie obserwowałem jak gość jechał z towarówką ponad 140kmh, ale przecież miał VW Sharana 2.8 benzyna to jest silny i nieśmiertelny. Dałem mu odjechać, dla mnie był za szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić jakiś link do mapy gdzie jest takie niebezpieczne miejsce dokładnie ?

 

Z opisu wynika, że to dokładnie tu:

https://www.google.pl/maps/@50.461977,18.161649,3a,75y,109.84h,72.12t/data=!3m4!1e1!3m2!1sabSlfOi6RuK44HQz208VSw!2e0!6m1!1e1?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.