Skocz do zawartości

Niskie temperatury a karawaning


skoli

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi przypomnieć jaką moc ma wentylator nawiewu (na 230V) w Trumaticu SL3200 :hop1:

Aniołek przyniósł mi fajną przewornicę 12/230V o mocy 300W,a ponieważ widzę, że bardzo delikatnie obchodzi się z akumulatorem to można by pomysleć o wyjeździe zimą bez dostępu do prądu :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oj to trudne pytanie, bo nie za bardzo do rozszyfrowania - czy osobowka ma naped na cztery kola czy nie

 

 

Witam.

Chodziło mi o to, czy mieli jakieś wyczesane fury czteropędne czy normalne osobówki, sam mam chęć na zimowy wypad ale mam wątpliwości co do mobilności zestawu z holownikiem FWD?

W sumie ogonek swoje waży i na podjazdach górksich może nie wydać przyczepności, masz jakieś swoje doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalam, jeep-opodobnych widzialam sztuk 2... reszta to osobowki, a czy z napedem 4x4 tego to nie wiem.

Ja nie mam zadnego doswiadczenia w zimowym kempingowaniu, ale duzo czytam i zbieram info... nigdy nic nie wiadomo co czlowiekowi do glowy wpadnie :hehe:

Z moich netowych "znajomych" ktorzy wyruszyli w strone Austrii i Dolomitow to zestawy:

 

- Hobby 430 + Sharan 2.0 TDI

- Knaus Eurostar + VW Tiguan

- Knaus Sport 500 + Ford Mondeo 2.5 V6

- Hobby 540 + VW Touran

- Adria Unica 502 + Skoda Octavia kombi II

- Tabbert Da Vinci 540 + Ford Galaxy 1.9 tdi

- Fend Shapir 540 + VW Sharan 1.9 tdi

 

jest tych zestawow na forum duzo wiecej tz ktorzy zebrali sie w strone sniegu... ale te akurat moge na szybko w "mojej okolicznej grupie" zaszeregowac.

 

Tak ze widzisz, ze jezdza rozne-rozniste zestawy.... ja wiem ze im jest lepiej i latwiej. Autostrady poodsniezane, drogi przyszykowane pod jazde, zaplecze "pomocy" tz traktory sniezne, traktorki wciagajace i rozne takie, to ogolnie nikt sie nie boi zimy.

A ze coraz wiecej przyczep jezdzi zima, coraz wiecej kempingow jest calorocznie otwartych - to i przygotowuja sie dosc dobrze na taka turystyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem w ten weekend ogrzewanie, i próby wydajności przy temp na zewnątrz ok - 13 stopni wypadły bardzo dobrze. 2 grzejniki 500 W jeden na max, drugi na 5, truma na 1 z dmuchawą i nad ranem nak się obudziłem było wewnątrz + 27 stopni, także z niecierpilowścią czekam na -20 :slina:. zauważyłem, że bardzo duży efekt daje zapalenie trumy ponieważ nie ciągnie tak bardzo od podłogi i pojemników pod siedziskami gdyż przewody oddają do nich ciepło. zastanawiam się jeszcze jak efektywniej wykorzystać temperaturę spalin i ciepło emitowane przez komin w szafie bo całkiem niezły grzejnik sie z tego robi, a w łazience to sauna poprostu.(może macie jakiś pomysł:hehe: nie zaciągałem rolet w wywietrznikach dachowych i otwory wentylacyjne w podłodze są odsłonięte, przez co szyby od wewnątrz są suche i nic nie paruje. Niestety na tylko samym prądzie nie pociągnie właśnie z powodu zbyt dużego wychladzania przez podłogę.

post-64790-imported-55046439-1b22-4c1e-b4ac-6c0a379a02d2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi przypomnieć jaką moc ma wentylator nawiewu (na 230V) w Trumaticu SL3200

Aniołek przyniósł mi fajną przewornicę 12/230V o mocy 300W,a ponieważ widzę, że bardzo delikatnie obchodzi się z akumulatorem to można by pomysleć o wyjeździe zimą bez dostępu do prądu

Up :hehe:

Ja wiem, że trzeba wsadzić głowę do szafy, ale może przy okazji ... poszukiwania myszy :hehe: ktoś jednak sprawdzi mi pobór mocy wentylatora nawiewu w trumie :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up :)

Ja wiem, że trzeba wsadzić głowę do szafy, ale może przy okazji ... poszukiwania myszy :) ktoś jednak sprawdzi mi pobór mocy wentylatora nawiewu w trumie :)

 

U mnie bierze 70 W :) - byłem specjalnie sprawdzić.

Nawet dwa razy latałem bo bez latarki dojrzeć nie mogłem :)

 

Przy okazji sprawdziłem temperatury i dziś w nocy w mojej budce było -19,8 C. Jak jej biedaczce musi być zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jej biedaczce musi być zimno

to kołderki czy pierzynki nie masz dla niej ?? Nie tylko Twoja tak marznie, choc moja ma tyle lepiej , że śnieg na nia nie wali i u mnie aż tak niskich temperatur nie ma do - 10 było.

 

Latem ją dogrzejesz i niech nabierze ciepła na kolejną zime :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

To i ja się pochwalę moją zimową przygodą caravaningową... przyczepkę ustawiłem z końcem listopada na campingu w czeskich Karkonoszach, niecałe 2 godzinki jazdy ode mnie z Wrocławia.

 

To jest mój pierwszy sezon zimowy i jak na razie wszystko przeszło moje najśmielsze oczekiwania :):):)

 

Spędziłem już tam parę weekendów oraz 4 dni zaraz po świętach i muszę stwierdzić, że niskie temperatury (około -12, a jednej nocy było nawet -15) na zewnątrz mi w żaden sposób nie dokuczyły. :)

Bo i temperatura w przyczepie jest ok. 22 stopni, nie ma zawilgocenia ścian, korzystam z wody i prysznica :) oraz z kasety WC.

 

Muszę przyznać że dobrze się przygotowałem do zimowego sezonu:

- wymieniłem butle na BP Light (mam 2)

- dodałem ogrzewanie elektryczne w bakistach pod łóżkami (co znacząco podniosło komfort cieplny i odczuwanie ciepła szczególnie podczas snu) - 6 paneli OWEL z termostatem)

- przeniosłem zbiornik na wodę ze schowka do bakisty

- już wcześniej (przed sezonem letnim) zainstalowałem sobie boiler gazowo-elektryczny Truma 10l oraz mieszacz z termostatem (baterie w umywalce i prysznicu miałem na ciepłą-zimną wodę, ale biegła do nich tylko jedna rurka a nie chciałem demolować połowy przyczepy)

- kupiłem przewód grzewczy do terrarium 80W/8mb, który puściłem wzdłuż rurki z wodą (tak na wszelki wypadek) i koło kasety WC

- wydłużyłem komin z pieca

- dodałem komin wentylacyjny do kratki w łazience (na okoliczność opadów śniegu - warstwa śniegu na dachu to ponad 10cm a było juz nawet 20cm)

- założyłem plandekę osłaniającą klapę z przodu aby mi nie przymarzała

 

Jedynie brakuje mi jeszcze przedsionka (wiatrołapu) no ale podobno nie od razu Kraków zbudowano :)

 

 

Jest BOSKO czego również wszystkim życzę :)

 

Tu wklejam fotkę z wjazdu na camping 30.11.2008 :)

 

 

Oy3ZhjjoSDjCGuLo9nKiyA?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bierze 70 W :) - byłem specjalnie sprawdzić.

Nawet dwa razy latałem bo bez latarki dojrzeć nie mogłem :)

 

Przy okazji sprawdziłem temperatury i dziś w nocy w mojej budce było -19,8 C. Jak jej biedaczce musi być zimno :)

 

Wielkie, wielkie dzięki Tomii :):)

Teraz wiem, że mogę spokojnie sobie pomieszkać w chłodniejsze dni przy włączonej Trumie. Latem zadarza mi się czasem przepalić piecyk przez kilka/kilkanaście minut, ale wtedy trzeba uważać bo po dłuższym czasie następuje zbytnie podgrzanie szafy i okolic pieca, a teraz będę mógł sobie pozwolić na to już bez obaw po sprawdziłem, że taki pobór (zwłaszcza nie wykorzystujący pełnej mocy nadmuchu czyli pobierający dużo mniej niż nominalne 70W) jest możliwy w dość długim czasie :)

 

P.S. Moja Hobby "trochę" daleko od domu (cirka about 700 km), ale wiosną już zadekretowane kilkudniowe odwiedziny :), a wtedy znowu takie widoczki oko ucieszą

post-65115-imported-3551535b-e0d9-4e73-a2fd-c7250e15f9cd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mi dziś druga próba wyjazdu legła w gruzach :hop1: Miałem dziś około południa wyjechać - budę tylko podpiąć, jedzonko kupione, miało być ognicho... :) A tu telefon z pracy :) I nie mam już jutro wolnego :hop1:

Ku uciesze bliskich, którzy nie popierali mojego pomysłu wyjazdu :hop1:

 

No nic, rozpale kominek i wezmę piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.