Skocz do zawartości

Niskie temperatury a karawaning


skoli

Rekomendowane odpowiedzi

gmikunda, a zdradz Nam tajemnicę gdzie sie rozbiłeś? gdzie jest taki ładny sniezek? :)

 

Po tym wątku http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3607&postdays=0&postorder=asc&start=0 stwierdzam że pewnie na Słowacji :):hop1::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gmikunda, powiedz mi czy używasz tego przedsionka zimowego również latem? Długo się go rozkłada? Drzwiczki sa po obu stronach i czy okienko też jest otwierane?

 

na lato mam duzy przedsionek z odpinanymi bokami, ten się zbardzo nie nadaje ponieważ jest wykonany z bardzo grubego płótna, dach jest śliski i pochylony, żeby śnieg się zsuwał, drzwiczki są tylko z jednej strony, natomiat przedsionek można zamontować w dowolnym miejscu z wagi na to, że stelaż nie jest na sztywno montowany do sciany przyczepy, stelaż dachu jest tylko wsparty o bok i podparty stelażem pionowym. rozłożenie trwa jakieś 30 min. ponieważ bardzo ciężko przeciąga się płutno przez listwę. dodatkow bardzo fajnie jest rozwiązany pomysła na doszczelnienie połączenia boków przedsionka z przyczepką, uszczelnia się to za pomocą jakby 'nadmuchanych' rękawów, dość szczelnych.

 

Jule: ja przyczepkę postawiłem na całą zim także po sezonie z palet zrobię ognisko :hop1:

 

przyczepka stoi na słowacji niedaleko liptovskiego mikulasa na prywatnym kampingu, chetnie podam namiary gdyż narazie jesteśmy tam sami i goście pensjonatu się dziwnie na nas patrzą, bo nieby pokoje wolne a szajbusy z polski śpią w przyczepie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych caravaningiem zimowym polecam, tak jak któryś z kolegów mały przedsionek zimowy, zafundowałem sobie nawet w środku 'parkiet' z europalet :) - SUPER SPRAWA

 

 

 

Sma niestety nie posiadam przedsionka zimowego ale z obserwacji "miejscowych" potwierdzam ze jest to SUPER SPRAWA :hop1:

 

I skoro mamy podobne przyczepy gmikunda :) to jeszcze pytanie techniczne.

Zatykasz w jakis sposob te otwory w podlodze???

Wiem ze wentylacja jest wazna ale przy ogrzewaniu elektrycznym chyba nie tak bardzo :hop1: a przy otwartych otworach wentylacyjnych wyziebianie jest EXPRESOWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoli, nie ma znaczenie czy masz ogrzewanie elektryczne , czy też gazowe , wentylacja , wietrzenie przyczepki jest potrzebne inaczej zawilgocisz budkę i powstanie grzyb, może ta wentylacja w miejszym stopniu czyli zatkać te otwory w podłodze i od czasu do czasu wietrzyc otwierając np okno dachowe, lub drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalam wlasnie A9 na Monachium - sezon narciarski sie zaczal :) ludzie ciagnal tabunami w gory, przyczepa za przyczepa ... normalnie jak w lecie. Wszystkie parkingi zastawione przyczepami, ale widok :hop1: normalnie az mi sie "teskno" zrobilo, ze nie jestem wsrod nich :)

Tylko co zauwazylam, ze jak w lecie jezdzi duzo mniejszych przyczep, tak teraz same duze, wielkie, ogromne ... duzo dwu-osiowek.

Trzy KABE widzialam i duzo Fend-ow Platin i pierwszy raz widzialam takiego wielkiego dwu-osiowego Knausa z wielkimi oknami bocznymi - ladniutki :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to trudne pytanie, bo nie za bardzo do rozszyfrowania - czy osobowka ma naped na cztery kola czy nie :hop1: co do czysto optycznej obserwacji, to z tego wszystkiego tylko dwa jeepo-podobne holowniki widzialam.

Jakis Dunczyk ciagnal duza Toyota, a drugi Niemiaszek ML-em ... reszta to osobowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skoro mamy podobne przyczepy gmikunda :hop1: to jeszcze pytanie techniczne.

Zatykasz w jakis sposob te otwory w podlodze???

Wiem ze wentylacja jest wazna ale przy ogrzewaniu elektrycznym chyba nie tak bardzo :hop1: a przy otwartych otworach wentylacyjnych wyziebianie jest EXPRESOWE

 

NIE ZATYKAM Z DWÓCH POWODÓW: 1. musi być wentylacja w środku bo w innym wypadku na cianach i szybach bedziesz miał wodospady :) 2. na campie jest oczywiście podłączenie do 220v za, które i tak płacisz więc grzanie elektryczne na maxa i po problemie. (a ocieplenie klimatu jakoś mi nie przeszkadza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmikunda - gdzie znalazłeś taki fajny camping ?

 

Liptovska Sielnica, www.villabetula.sk

 

śnieg z dachu zrzucają, poodśnieżane wokoło, restauracja na miejscu, pryszniece itp. dla narciaży w promieniu 25 km od campu dziesiętki ośrodków narciarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.