Skocz do zawartości

[Szwecja] 'Natur kemping'


Rekomendowane odpowiedzi

witam. wracalismy w ostatnie lato z wloczegi po pln. Danii przez pld. Szwecje, z Goeteborga do Karlskrony na prom Steny do Gdyni. Po drodze, widzielismy kilka drogowskazow "natur kamping". przy ktoryms z kolei postanowilismy wjechac w las i sprawdzic co to takiego. okazao sie, ze trafilismy na pusta polanke (tu: nad jeziorkiem), gdzie stal drewniany domek z otwartmi sanitariatami. z informacji- niestety tylko po szwedzku i niemiecku - udalo nam sie rozszyfrowac, ze kemping taki jest wlasnoscia lokalnej komuny (gminy), majster pojawia sie codzien rano, albo co 2 dni, kasuje 20kr od 'zestawu' za dobe i tyle. mozna sobie mieszkac, kapac sie, prysznic jeden na automat, brak kuchni. zadnych wygod, ale i standard niski, a dla nas zupelnie wystarczajacy. po powrocie do Polski wyslalem kilka @ do biur informacji turystycznej kilku pld. regionow z krotkim opisem kempingu, bo nie bylem pewien, czy to jego wlasciwa nazwa - z pytaniem o dostepnosc jakis mapek tego rodzaju kempingow. niestety - dostalem tylko 2 odpowiedzi i z linkami do serwisow turystyzcnych z hotelami i pensjonatami, wzglednie z kempingami, ale ktore napewno nie byly tym - czego szukalem.

czy ktos z Was potrafi mi powiedziec, jak to, o co mi chodzi sie poprawnie po szwedzku nazywa, czy macie jakies info - gdzie takie swietne kempingi moge znalezc, moze ktos ma jakas mapke, byl na takich i pamieta miejscowosci..? "przyjme wszelka pomoc" w tym zakresie :niewiem: pozdrawiam swiatecznie liczac, ze moze ta droga uda mi sie zebrac jakies informacje na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podac gdzie dokladnie byl ten z ktorego korzystaliscie?

no wlasnie tu jest problem :] dodalem do 'ulubionych' w gpsie, ale ze sprzet byl nowy, to jeszczenie rozszyforwalem wszytskiego i okazalo sie, ze jak miejsce nie lezy na posiadanej przez niego drodze, to i tak do niego nie doprowadzi, nawet w poblize, nie pokaze itd. nie wiem, moze kliknelismy cos nie tak i sie nie zapamietalo. wiem - wtopa - ale coz. moge dodac tylko, ze jechalismy trasa raczej 'wzdluz wybrzeza' z Goeteborga do Karlskrony. ja uwazam, ze to bylo juz pod koniec, w regionie Blekinge, moja polowka mnie przekonuje, ze duzo wczesniej. no i lipa :] licze, ze ktos sie trafi, kto sam korzystal z czegos takiego i cos wiecej napisze. przy drodze nie bylo standardowego znaku 'kemping', 'pole biwakowe' itd, tylko mala strzalka z napisem 'natur kemping'. najdziwniejsze dla mnie to, ze w inf.turystycznych w ogole nie podjeli tematu, a dosc dokladnie opisalem - niemal jak w 1 poscie - o co mi idzie. odrobina db woli i domyslu i chyba mozna zaskoczyc..? no widac nie :bzik: stad moj post. do lata wciaz jeszcze pare dni wiec wciaz licze na rozwiazanie zagadki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zapodalem temat znajomemu lokalesowi, czekam na odp

"czekajcie - a zostaniecie nagrodzeni" :hop1: znajomy cos podpowiedzial? jak cos - pojedziemy 'na slepo' i bedziemy szukac nastepnych juz na miejscu. niemniej - dziekuje bardzo za fatyge!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

no, to jutro z rana wyplywamy z Gdyni w 'rejs w nieznane' :klotnia: trasa z grubsza zaplanowana na pocz. po 2 takich znanych nam kemingach, nastepne moze znajdziemy po drodze. przy okazji oczywiscie bede meczyl wszystkie babki w IT - moze cos wiedza i powiedza :krzykacz: powodzonka na urlopie, dzieki za okazana chec pomocy :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.