Jump to content
szymano

Grill odpowiedni

Recommended Posts

tomekk

Witam !

Co do elementów pod grillem, to w związku z tym, że nowa patelnia grillowa do Cadaca jest ciut inna niż ta stara (poprzedni typ urządzenia) i nie mogę stosować tej miski emaliowanej, zacząłem wyściełać folię aluminiową. Myślę, że i w tym prostokątnym grillu można by się pokusić o takie zabezpieczenie, co drugie używanie wyrzucamy do kosza i po sprawie.

Pozdrawiam

mundek28

Beznadziejny ten grill pod względem czyszczenia.

Maras

Jak nie mamy w zestawie nakładanej osłony na ociekający tłuszcz to pomysł Tomka z filią alu jest jak najbardziej trafiony :ok:

Mam kuchenkę Campingaz z grillem i taką nakładkę posiadam. I aby mycie było bezproblemowe nawet w zimnej wodzie o której pisał Konrad to przed grillowaniem nalewam  do nakładki około 1 cm wody a jak jest potrzeba to dolewam w trakcie. Tłuszcz pływa na wodzie  a przestrzeń wokół palników mam czystą. Więcej mycia mam z samą płytką do grillowania.

Zulos

Czyli wracamy do punktu wyjścia - albo Cadac, albo Campingaz:-)

Z folią w sumie pomysł może i dobry, ale trochę pieprzenia - trzeba by dziury robić na palniki i do ociekaczy i układać w miarę precyzyjnie, żeby nadmiar tłuszczu ściekał...

Plus tego Endersa (i jemu podobnych) to oczywiście dwa palniki i więcej miejsca.

Benior

Mam campingaz i jestem zadowolony tak samo jak użytkownicy cadaca ;) pomogłem ? :>

Jest dość kompaktowy, łatwo się składa i rozkłada. Materiały wyglądają na solidne i myje się łatwo. Używałem tylko jeden sezon. Podłączenie pod gaz mam zrobione pod szybko złączki więc wciskanie na "choinkę" było raz. 

Zulos

od jakiegoś czasu campingaz partygrill 400 jest niedostępny na obelinku (brak w magazynie), a chyba tylko tam był w rozsądnej cenie...:-(

co ciekawe - cena się zmienia - pewnie przeliczają kurs co jakiś czas:-)

w79

Ostatnio na Oberlinku są ostatnio duże przeceny, chyba czyszczą magazyny przed sezonem np. ściany Thule do markiz, przecenione o 50 e na sztuce. Z doświadczenia wiem, ze lepiej kontaktować się z nimi po polsku bo szybciej odpowiadają. Co do braku w towarach to zobacz na niemieckiej wersji językowej. Szukałem czegoś i w polskiej wersji tego nie było, a po niemiecku już tak. Spokojnie można zamawiać z tamtej wersji.

Zulos

Dzięki za podpowiedź - sprawdzałem. Na niemieckiej widać niestety tylko wersję na kartridż (CV)...

Na gaz jest 600-ka, ale tylko w sklepie - nie przez internet...

w79

W zeszlym roku tez tak bylo, potem pojawily sie. Kupilem i... musialem sprzedac. Pojawil sie problem z podlaczeniem.Nie bylo wejscia na gwint, tylko na choinke. Nie moglem kupic w polsce odpowiedniego przewodu po potrzebowalem z jednej strony szybkozlaczki... Pomysl o tym. 

Zulos

Sprawdziłem Cadaca (Safari Chef 2).

Ci Niemcy to jednak musi być biedny naród... U nich kosztuje 98,- EUR i przesyłka gratis...

U nas 564,63 zł + jedyne 86,68 zł za przesyłkę czyli 651,31 zł...

Uwzględniając obecny kurs sprzedaży (ja akurat mam ekantor Aliorbank), tj. 4,3542 - nas ten sam grill kosztuje 149,59 EUR...

Albo inaczej: Niemcy, gdyby lubili złotówki zapłaciliby za niego 426,71 zł. My - 651,31 zł...

Znaczy się albo my jesteśmy o połowę bogatsi od Niemców, albo Niemcy są o 1/3 ubożsi od nas...:-)

jacek00
Sprawdziłem Cadaca (Safari Chef 2).
Ci Niemcy to jednak musi być biedny naród... U nich kosztuje 98,- EUR i przesyłka gratis...
U nas 564,63 zł + jedyne 86,68 zł za przesyłkę czyli 651,31 zł...
Uwzględniając obecny kurs sprzedaży (ja akurat mam ekantor Aliorbank), tj. 4,3542 - nas ten sam grill kosztuje 149,59 EUR...
Albo inaczej: Niemcy, gdyby lubili złotówki zapłaciliby za niego 426,71 zł. My - 651,31 zł...
Znaczy się albo my jesteśmy o połowę bogatsi od Niemców, albo Niemcy są o 1/3 ubożsi od nas...:-)
To kup za Euro niemieckie :-)

Zulos

Ale ciekawsze jest to, że bezpośrednio na polskiej stronie producenta Cadac z darmową przesyłką kosztuje mniej - 548,06 zł - czyli pond stówkę mniej niż na polskim Obelinku...

jacek00
Ale ciekawsze jest to, że bezpośrednio na polskiej stronie producenta Cadac z darmową przesyłką kosztuje mniej - 548,06 zł - czyli pond stówkę mniej niż na polskim Obelinku...
Bo Obelink to żadna wyrocznia i wcale nie są tani.

Tutaj masz za 95 euro - czyli za niecałe 410 zł
https://www.campingwagner.de/product_info.php/info/p48724_Cadac-Safari-Chef-2-Lite-LP-BBQ-Wok-Kompaktgrill--50mbar.html

Zulos

O widzisz go...

A tak przy okazji to nie wiem, czy Campingaz nie wycofuje się z Party Grilla 400, bo na stronie producenta go nie ma.

A gdyby mi ręka nie zadrżała jak jeszcze był dostępny na Obelinku to już by był w domu...

Suzu4x4

ja obecnie mam trzeciego już grilla i chyba zostanie na dłużej , dla naszej czteroosobowej rodziny jest idealny Campingaz 400SG :

https://www.obelink.pl/campingaz-400-sg-stove-and-grill.html

zaletą jego jest to  że możesz gotować i grilować jednocześnie u nas się sprawdziło , w lecie nie używamy już w ogóle kuchenki w budzie , ponadto ma "korytka" na tłuszcz które się demontuje i można łatwo umyć

wady - jest duży i swoje waży