Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, LysyG napisał:

czyli muszę kupić wąż i na jednym końcu reduktor nakręcany na butlę a na drugim końcu wystarczy "choinka" z gniazdem do systemu campingaza? Zastanawiam się, czy do butli 1-2 kg potrzebny jest reduktor ciśnienia. 

pol_pl_Reduktor-gazowy-z-wezem-1-5m-do-p

takie coś powinno spasować, kupisz w każdym markecie za kilkanaście zł, mam taki reduktor od kilku lat do cadac'a i działa OK

do małej butli redukcja za kilka zł

sprawdź tylko jakie masz mieć ciśnienie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LysyG napisał:

chodzi mi o to, czy butlę 1-2 kg podłączę bez żadnych reduktorów ciśnienia


Oczywiście, że tak, jeśli chcesz się spalić lub "wysadzić w powietrze".
Na jakim ciśnieniu roboczym pracuje Twój grill, dowiesz się z jego tabliczki znamionowej (każde urządzenie gazowe powinno posiadać wyraźnie podane parametry zasilania). Ten grill występuje w różnych wersjach (kartusz, 30, 37, 50 mbar), zależnie od rynku przeznaczenia.
Jeśli otrzymasz wersję standardową np. na rynek niemiecki, to potrzebny będzie prawdopodobnie reduktor 50 mbar, natomiast wersja na rynek norweski - 30 mbar, ale są też wersje dla propan butanu 30 mbar i propanu 37 mbar.
Najpierw kup grill, a dopiero potem odpowiedni i dopasowany do niego reduktor.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grill już zakupiony i czekam na dostawę - na pewno będzie miał 30 mbar. Wszystkie reduktory jakie oglądałem  w sklepie mają 37 mbar.  Chodzi tylko o to czy na takim reduktorze ten grill będzie palił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na igaz.pl znajdziesz reduktor na każde ciśnienie, adapter z małej butli na dużą również ale mają też reduktory na małe butle.

 

Czy gril będzie działał, powinien. Nie jest to duża różnica ale znam przypadek gdzie zmiana z 30 na 37 spowodowała złe działanie lodówki. Powrót na 30 i problem znikł.

Dla tego jednoznacznie czy zadziala czy nie, nie da się napisać bez sprawdzenia konkretnego egzemplarza.

 

Oczywiście dla jasnosci. Trzymając się prawideł powinno być tylko ciśnienie zgodne z tabliczką ale wiadomo, życie ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LysyG napisał:

grill już zakupiony i czekam na dostawę - na pewno będzie miał 30 mbar. Wszystkie reduktory jakie oglądałem  w sklepie mają 37 mbar.  Chodzi tylko o to czy na takim reduktorze ten grill będzie palił. 

Cadac działa na 37 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj grill dostarczony. Podłączyłem propan/butan reduktorem 30 mbar i wydaje mi się że płomień jest za słaby. Może jestem nauczony płomienia z palnika a ten z grila ma być słabszy. Jak jest u was. Może powinienem podłączyć reduktorem 37 mbar? A taką mam naklejkę. 

Nadmieniam że grill kupiony w Obelink.nl czyli w Holandii.

A45FA943-AD80-49F7-BD06-85404B92EF22.jpeg

Edytowane przez LysyG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LysyG napisał:

Dzisiaj grill dostarczony. Podłączyłem propan/butan reduktorem 30 mbar i wydaje mi się że płomień jest za słaby. Może jestem nauczony płomienia z palnika a ten z grila ma być słabszy. Jak jest u was. Może powinienem podłączyć reduktorem 37 mbar? A taką mam naklejkę. Nadmieniam że grill kupiony w Obelink.nl czyli w Holandii.

Podłączyłeś reduktor zgodny z tym, co masz na naklejce, czyli wszystko powinno być OK. Nie patrz na wielkość płomienia w porównaniu z jakimś palnikiem, np. kuchenki, chyba że chcesz "przypiekać" natychmiastowo. Skoro grill już masz, to jedynym sensownym posunięciem będzie jego użycie, czyli wypróbowanie działania. Gdyby się okazało, że coś nie jest tak, jak się spodziewasz, to odpowiednim postępowaniem jest ewentualna reklamacja, a nie zwiększanie ciśnienia za reduktorem.

IMHO

PS

Zakładam, że w butli jest odpowiednia ilość gazu, a reduktor całkowicie sprawny.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill użyty, na razie na balkonie. Wszystko ok. Faktycznie płomień musi być mniejszy niż w klasycznej kuchence bo inaczej popaliło by kurkę. 

C62DC94D-67F3-4EBB-A922-0C1F1966255F.jpeg

Edytowane przez LysyG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Benior napisał:

Z grilla jestem bardzo zadowolony. Wszelkie mięsiwo już przetestowane plus jajecznica itp.  wszystko smakuje wyśmienicie ?

Bardzo łatwo się go rozbiera i myje.

I potrawy są grzane równomiernie na całej powierzchni? Bo po mięsku widzę, że działa to dużo sprawniej niż mój Campingaz Party Grill 200 na kartusze, z którego jednak nie jestem do końca zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.