Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

kup normalny reduktor karawaningowy i przejściówkę z dużej butli na małą. W marketach budowlanych na C i P ok 7 zł taka przejściówka kosztuje. Do tego reduktora nie ma przejściówki

 dzieki za porade. pojechałem d osklepu typowo gazowego i nici. nie ma takich końcówek, zakupiony nowy z takimi samymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiecie pałętam się po kempingach kilka lat (dobra w większości przypadków po za granicami PL) i dzisiaj doznałem lekkiego szoku na jednym z kempingów na polskim wybrzeżu.

Kurcze ludzie smak smakiem, przyzwyczajenia przyzwyczajeniami ale albo ja o takich godzinach nie bywałem wcześniej na kempingach (dzisiaj deszcz nas zagonił pod naszą markizę) albo miałem to szczęście, że trafiałem na takie kempingi, na których grill węglowy jest zakazany ale dzisiaj ogólny smród rozpałki i dym dość znacznie mi przeszkadzał.

Wsiadłem na rower i przejechałem się po kempingu i taka scenka. Przed namiotem parka, ze 2 m o nich grill dość mocno kopcący. Oni spokojnie siedzą po nawietrznej, a dym wali w kierunku pola namiotowego.

Inni za moim pojazdem grillowali i jakoś im nie przeszkadzało, ze dym wali prosto na nas.

Moim zdaniem grill węglowy powinien być na kempingach zabroniony. Czy Wam zwolennikom grilla węglowego nie przeszkadza, że dym z niego może być dla innych w pobliżu uciążliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look:  :look:  :look:

Zawsze byłem zwolennikiem węgla i nie brykietu tylko prawdziwego węgla drzewnego, dymek, rozpalanie, wyczekanie na odpowiedni żar to część ceremonii grillowania.

Rozumiem argumenty z przeszkadzaniem sąsiadów, ale jak nie będzie sąsiadów to nie oddam mojego węgla za gaz  :] nigdy w życiu. To jak zastępowanie wędzenia zamaczaniem w roztworze Hollenbecka.

 

Oczywiście uprzedzam - jadem z gazu i grillować umiem na każdym grillu.  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennikom nie przeszkadza tylko ich sąsiadom ahahaha. Są przeważnie miejsca do grillowania wyznaczone. Można tam. Siedzenie na poletku dymu nie jest przyjemne. Ostatnio doświadczyłam. Ale ja spolegliwy człowiek jestem. Nie awanturujący się

Zwolennikom nie przeszkadza tylko ich sąsiadom ahahaha. Są przeważnie miejsca do grillowania wyznaczone. Można tam. Siedzenie na poletku dymu nie jest przyjemne. Ostatnio doświadczyłam. Ale ja spolegliwy człowiek jestem. Nie awanturujący się

Uuuuu coś nie poszło. Skopiowało część wiadomości a resztę wysłało w kosmos ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postep robi swoje i w sprawach grilowania tez następuje przełom węglowki odchodzą do lamusa bo tam ich teraz miejsce a mamy gazowe elektryczne gdzie przyządzamy również smaczne potrawy,(choc lubię dym z parowozu) i nie smrodzimy nikomu na polu kempingowym.Wiem ze przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka ale postep tez ma cos do powiedzenia a i nie będziemy chcieli uchodzic za buraka na jakims polu  :jesc: :jesc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na urlopie na kempingu "Dłuźek" przy śmietniku stało 5 małych grili które wystarczyło umyć i dalej z nich korzystać. Ludzie wolą kupić jednorazówkę na 1 wyjazd a potem zostawić lub wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już widziałem kemping, gdzie gościu (właściciel kempingu) po prostu kupił zestaw takich jednorazówek i się je od niego wypożyczało. Może tam, gdzie to widziałeś było podobnie, tylko nieszczęśliwe umiejscowienie tych grilli było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postep robi swoje i w sprawach grilowania tez następuje przełom węglowki odchodzą do lamusa bo tam ich teraz miejsce a mamy gazowe elektryczne gdzie przyządzamy również smaczne potrawy,(choc lubię dym z parowozu) i nie smrodzimy nikomu na polu kempingowym.Wiem ze przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka ale postep tez ma cos do powiedzenia a i nie będziemy chcieli uchodzic za buraka na jakims polu  :jesc: :jesc:

 

a z grilla gazowego się nie kopci/smrodzi ?

bo cadac polecany tutaj kopci aż miło (tłuszcz kapie na nagrzaną płytę)

 

jedyny bezdymowy to z grzałką/palnikiem od góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z grilla gazowego się nie kopci/smrodzi ?

bo cadac polecany tutaj kopci aż miło (tłuszcz kapie na nagrzaną płytę)

 

jedyny bezdymowy to z grzałką/palnikiem od góry

I tutaj muszę pochwalić Konrada za jego wypowiedź, z gazowca też może dymić. W przypadku grilla węglowego czy tez gazowego dymienie jest oznaką nieumiejętnego grilowania. Grilowanie nie polega na wrzuceniu kabaniny na ogień i wyciągnięciu okopconego skwarka.Grilując na węglowcu czy też na gazowym , zawsze staram się , żeby mięso było z boku płomienia, albo na niewielkim żarze. Skąd się bierze dym ? głównie z tego , że tłuszcz kapie bezpośrednio na ogień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z grilla gazowego się nie kopci/smrodzi ?

bo cadac polecany tutaj kopci aż miło (tłuszcz kapie na nagrzaną płytę)

 

jedyny bezdymowy to z grzałką/palnikiem od góry 

Ale kempingaz ma palnik od gory i takowy posiadam,a z tego co wypoci :slina: na dolną tacke jest fajny smaluszek z  ogoreczkiem kiszonym :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając przygodę z przyczepą w 201... którymś tak roku nie ważne odpaliliśmy  grill węglowy masakra, wstyd mi było... zadymiłem :nono:.. :no:. kemping, ugasiłem wodą z niegocina. Później używaliśmy elektrycznego ze "spiralą " i jest ok. :yes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już gdzieś było ale polecam starter do  grilla .Ogranicza kopcenie przy rozpalaniu a także oszczędza podpałkę.  

 

 attachicon.gifStarter do grila.jpg

używam tego do grila w domu i też polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.