Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Co do elementów pod grillem, to w związku z tym, że nowa patelnia grillowa do Cadaca jest ciut inna niż ta stara (poprzedni typ urządzenia) i nie mogę stosować tej miski emaliowanej, zacząłem wyściełać folię aluminiową. Myślę, że i w tym prostokątnym grillu można by się pokusić o takie zabezpieczenie, co drugie używanie wyrzucamy do kosza i po sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mamy w zestawie nakładanej osłony na ociekający tłuszcz to pomysł Tomka z filią alu jest jak najbardziej trafiony :ok:

Mam kuchenkę Campingaz z grillem i taką nakładkę posiadam. I aby mycie było bezproblemowe nawet w zimnej wodzie o której pisał Konrad to przed grillowaniem nalewam  do nakładki około 1 cm wody a jak jest potrzeba to dolewam w trakcie. Tłuszcz pływa na wodzie  a przestrzeń wokół palników mam czystą. Więcej mycia mam z samą płytką do grillowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do punktu wyjścia - albo Cadac, albo Campingaz:-)

Z folią w sumie pomysł może i dobry, ale trochę pieprzenia - trzeba by dziury robić na palniki i do ociekaczy i układać w miarę precyzyjnie, żeby nadmiar tłuszczu ściekał...

Plus tego Endersa (i jemu podobnych) to oczywiście dwa palniki i więcej miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam campingaz i jestem zadowolony tak samo jak użytkownicy cadaca ;) pomogłem ? :>

Jest dość kompaktowy, łatwo się składa i rozkłada. Materiały wyglądają na solidne i myje się łatwo. Używałem tylko jeden sezon. Podłączenie pod gaz mam zrobione pod szybko złączki więc wciskanie na "choinkę" było raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

od jakiegoś czasu campingaz partygrill 400 jest niedostępny na obelinku (brak w magazynie), a chyba tylko tam był w rozsądnej cenie...:-(

co ciekawe - cena się zmienia - pewnie przeliczają kurs co jakiś czas:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Oberlinku są ostatnio duże przeceny, chyba czyszczą magazyny przed sezonem np. ściany Thule do markiz, przecenione o 50 e na sztuce. Z doświadczenia wiem, ze lepiej kontaktować się z nimi po polsku bo szybciej odpowiadają. Co do braku w towarach to zobacz na niemieckiej wersji językowej. Szukałem czegoś i w polskiej wersji tego nie było, a po niemiecku już tak. Spokojnie można zamawiać z tamtej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku tez tak bylo, potem pojawily sie. Kupilem i... musialem sprzedac. Pojawil sie problem z podlaczeniem.Nie bylo wejscia na gwint, tylko na choinke. Nie moglem kupic w polsce odpowiedniego przewodu po potrzebowalem z jednej strony szybkozlaczki... Pomysl o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Cadaca (Safari Chef 2).

Ci Niemcy to jednak musi być biedny naród... U nich kosztuje 98,- EUR i przesyłka gratis...

U nas 564,63 zł + jedyne 86,68 zł za przesyłkę czyli 651,31 zł...

Uwzględniając obecny kurs sprzedaży (ja akurat mam ekantor Aliorbank), tj. 4,3542 - nas ten sam grill kosztuje 149,59 EUR...

Albo inaczej: Niemcy, gdyby lubili złotówki zapłaciliby za niego 426,71 zł. My - 651,31 zł...

Znaczy się albo my jesteśmy o połowę bogatsi od Niemców, albo Niemcy są o 1/3 ubożsi od nas...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Cadaca (Safari Chef 2).
Ci Niemcy to jednak musi być biedny naród... U nich kosztuje 98,- EUR i przesyłka gratis...
U nas 564,63 zł + jedyne 86,68 zł za przesyłkę czyli 651,31 zł...
Uwzględniając obecny kurs sprzedaży (ja akurat mam ekantor Aliorbank), tj. 4,3542 - nas ten sam grill kosztuje 149,59 EUR...
Albo inaczej: Niemcy, gdyby lubili złotówki zapłaciliby za niego 426,71 zł. My - 651,31 zł...
Znaczy się albo my jesteśmy o połowę bogatsi od Niemców, albo Niemcy są o 1/3 ubożsi od nas...:-)
To kup za Euro niemieckie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawsze jest to, że bezpośrednio na polskiej stronie producenta Cadac z darmową przesyłką kosztuje mniej - 548,06 zł - czyli pond stówkę mniej niż na polskim Obelinku...
Bo Obelink to żadna wyrocznia i wcale nie są tani.

Tutaj masz za 95 euro - czyli za niecałe 410 zł
https://www.campingwagner.de/product_info.php/info/p48724_Cadac-Safari-Chef-2-Lite-LP-BBQ-Wok-Kompaktgrill--50mbar.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz go...

A tak przy okazji to nie wiem, czy Campingaz nie wycofuje się z Party Grilla 400, bo na stronie producenta go nie ma.

A gdyby mi ręka nie zadrżała jak jeszcze był dostępny na Obelinku to już by był w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie mam trzeciego już grilla i chyba zostanie na dłużej , dla naszej czteroosobowej rodziny jest idealny Campingaz 400SG :

https://www.obelink.pl/campingaz-400-sg-stove-and-grill.html

zaletą jego jest to  że możesz gotować i grilować jednocześnie u nas się sprawdziło , w lecie nie używamy już w ogóle kuchenki w budzie , ponadto ma "korytka" na tłuszcz które się demontuje i można łatwo umyć

wady - jest duży i swoje waży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.