Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się się dziwię że tak wszyscy się uparli na te cadacki i campingazy ......dla mnie to one są za male i za niskie . Ze swojej strony polecam połączenie grilla z kuchenką gazową oraz piekarnikiem.  Popatrzcie na sprzęty firmy Enders . Ja mam Enders Urban Pro i nie ma nic lepszego. Kupując jeden sprzęt mamy grilla, kuchenkę i piekarnik.  Można go położyć na stoliku jak i zamontować nogi i postawić gdzie się podoba. Waga 14 kg . Oczywiście sprzęt ten jest przystosowany do szybkiego montażu i demontażu. Ruszta ma żeliwne.......Jest jeszcze inna odmiana Urbana ze stalowymi rusztami o 1,5 kg lżejsza.

Enders-Grill-Gasgrill-2061-Urban-Vario-Pro-Schraeg-1.jpg

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się się dziwię że tak wszyscy się uparli na te cadacki i campingazy ......dla mnie to one są za male i za niskie . Ze swojej strony polecam połączenie grilla z kuchenką gazową oraz piekarnikiem.  Popatrzcie na sprzęty firmy Enders . Ja mam Enders Urban Pro i nie ma nic lepszego. Kupując jeden sprzęt mamy grilla, kuchenkę i piekarnik.  Można go położyć na stoliku jak i zamontować nogi i postawić gdzie się podoba. Waga 14 kg . Oczywiście sprzęt ten jest przystosowany do szybkiego montażu i demontażu. Ruszta ma żeliwne.......Jest jeszcze inna odmiana Urbana ze stalowymi rusztami o 1,5 kg lżejsza.
Enders-Grill-Gasgrill-2061-Urban-Vario-Pro-Schraeg-1.thumb.jpg.3f4205c2613861a7749d73a18daf5943.jpg
Witam

...i masz rację, duży, wygodny, niestety ja dowiedziałem się o grilach gazowych w podobnym stylu po fakcie. Ostatnio oglądałem fajny grill, podobny do pokazanego na zdjęciu, składany na pół, firma jakaś taka amerykańska, rewelacja i do domu i na wakacje.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Ja mam Campingaz Party Grill 200 na kartusze i nie polecam ;) Dziś bym kupił jakiś większy model. Pewnie Cadac bo campingaz mnie trochę rozczarował.

Tylko że 2 setka do 4 setki ma się jak piernik do wiatraka, albo jak Skoda Fabia do Octawii :) 

3 godziny temu, Boas43 napisał:

A ja się się dziwię że tak wszyscy się uparli na te cadacki i campingazy ......dla mnie to one są za male i za niskie . Ze swojej strony polecam połączenie grilla z kuchenką gazową oraz piekarnikiem.  Popatrzcie na sprzęty firmy Enders . Ja mam Enders Urban Pro i nie ma nic lepszego. Kupując jeden sprzęt mamy grilla, kuchenkę i piekarnik.  Można go położyć na stoliku jak i zamontować nogi i postawić gdzie się podoba. Waga 14 kg .

Ale w Campingaz Party....400 mam również piekarnik , grill, patelnię, woka, kuchnię gazową i to przy 5 kg. wagi. Cenię go właśnie za kompaktowość :) .

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - zarówno cadac, jak i Campingaz oferują to samo co ten Enders, a różnicę widać na pierwszy rzut oka - ale wielkość przekłada się właśnie m.in. na wagę i cenę.

Patrząc na różne oferty - nie tylko na Obelinku - to tak minimalnie Campingaz wychodzi ok. 400,- zł, a Cadac ok. 500,- zł.

Ten Enders wygląda fajnie, ale jednak jest 2x droższy od Campingaz.

Zarówno Cadac, jak i Campingaz są bardziej kompaktowe i zapewne sprawniej się je czyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endersa nowego kupicie od 250-280 PLN w zależności od modelu. Ja za tego dałem 260 PLN. Oczywiście cena za nowa sztukę ? Trochę czasu poświęciłem na znalezienie grilla w tej cenie ale warto było tym bardziej że ceny na allegro zaczynają się od 500 PLN, a w polskich sklepach ciężko go dorwać.

Ale każdy ma wolną wolę i wybiera co mu pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban (z nóżkami) na stronie producenta kosztuje 239 Eur lub 269 Eur (wersja PRO).

Ciekaw jestem gdzie oferują nowy za 4 kronie niższą cenę (250-280 PLN)...

1 minutę temu, Boas43 napisał:

Zapytam się czy mogę udostępnić namiar i dam znać na pw. 

Bardzo chętnie - jutro kupuję!!:-)

Najtańsze ogłoszenie jakie znalazłem to nowy "powystawowy" za 500,- zł (bez nóżek) - ogłoszenie nieaktualne...

A jak z jego czyszczeniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zulos napisał:

 

A jak z jego czyszczeniem??

Ano właśnie

Caly syf leci pod palniki, ciekawe jak to się będzie myło po dłuższym grillowaniu

W cadac'u jest emaliowane korytko nakładane na palnik, więc sama okolica palnika jest czysta, a wanienkę na tłuszcz można wrzucić w całości do miski czy zmywarki.

Jak dla mnie konkurencją może być grill z palnikiem od góry i tylko taki rozważam ws do cadac

Grill musi przede wszystkim łatwo się czyścić w warunkach polowych (zimnej wodzie) 

Mój cadac ma już 8lat, działa bez zarzutów, trochę rdzewieje okolica palnika i powycieral się teflon na patelni grillowej.

Czy kupił bym jeszcze raz, chyba tak bo nie widzę konkurencji. W cadac'u grilluje, używam jako kuchenki czy piekarnika, a wok sprawdza się do potraw jednogarnkowych czy zup typu gulaszowa.

Właściwie używane tylko cadaca do przygotowania jedzenia na wyjazdach 

Minus to niestety czyszczenue, mycie tych dwóch elementów poniżej rusztu to masakra jak nie ma cieplej wody i porządnego stanowiska 

Plus że wszystko pakuje się do pokrowca, więc czasem brudny jedzie do domu i ląduje w zmywarce ;)

 

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

No właśnie - przy większej ilości soczystych mięsiw to tak zapewne nie będzie wyglądać, że tylko musnąć ściereczką i git...

Przez pierwsze 2-3 użycia tak, ale z czasem, mam wątpliwości

A jak się trafi takie dłuższe 2-3h grillowanie to ten dół też się nagrzeje i przypali

Jak komuś nie zależy na kuchence to landman ma podobnego za połowę ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.