Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozpakowałem Cadaca Safari i nie do końca wiem jaki reduktor do niego dokupić bo w instrukcji pisze że dla naszego kraju ciśnienie 37 mbar a na opakowaniu jest zaznaczone 30 mbar. a tak w ogóle to nie wiem dlaczego sa takie różnice że w jednym kraju 30 a w innym 37 mbar.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Campingaz 400tkę Party... Ileż on się w tym sezonie nasmażył mięsa, kiełbasy, naleśników, zapiekanek , pizzy, tortilli to tylko ja wiem , moja rodzina i znajomi co byli z nami przez 3 tygodnie na wakacjach :) Po tym intensywnym roku ma kilka odprysków delikatnych farby, ale po za tym naprawdę zachował się bdb. Ja mam na podłączeniu właśnie taką jodełkę. Reduktor 30mbar . Z resztą w budzie z kąd mam zewnętrzne wyjście, też mam 30, więc myślę że to przemyślane właśnie pod takie rozwiązanie. Wyjście zewnętrzne gazu z przyczepy do grila gazowego - świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LysyG i mówiłem że mi się podoba ? I sobie kupiłem też. Twoje zdjęcie z balkonu pomogło :-).

Wybierałem pomiędzy Campingaz Party Grill 400 a Cadac Safari Chef 2.

Stanęło na Party Grill 400 bo: jest odrobinę większy (średnica), wyposażony standardowo w pełny ruszt (brak w Cadac), system zalewania dolnej misy wodą w której zbierają się nieczystości i to co skapuje z przyrządzanych potraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Campingaz cały tłuszcz skapuje do misy z wodą, co bardzo ułatwia późniejsze czyszczenie (sama misa jest oczywiście zdejmowana) . Ale chyba w Cadac'u taż tak jest , czy nie ?:look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 19:19, Pierzasty napisał:

Ja mam na podłączeniu właśnie taką jodełkę. Reduktor 30mbar . Z resztą w budzie z kąd mam zewnętrzne wyjście, też mam 30, więc myślę że to przemyślane właśnie pod takie rozwiązanie. Wyjście zewnętrzne gazu z przyczepy do grila gazowego - świetna sprawa. 

A u mnie podłączenie gazu (ten sam typ grilla) jest na gwint. Sprzedawca rekomendował w opisie reduktor 37mbar i taki kupiłem. Wszystko działa.

https://allegro.pl/oferta/grill-gazowy-turystyczny-przenosny-campingaz-7690087712?snapshot=MjAxOS0wMS0xNFQwOTowMjoxMC4yOTVaO2J1eWVyOzAzMDE2NTk3MDU3M2M0MGE3YTg4MWQ2YzhkMzBkNDFmMTkwN2EyYjViN2U0YjMxZmZiNjFjNWU1ZjBiMzYzZWU%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, zuczek napisał:

A u mnie podłączenie gazu (ten sam typ grilla) jest na gwint. Sprzedawca rekomendował w opisie reduktor 37mbar i taki kupiłem. Wszystko działa.

https://allegro.pl/oferta/grill-gazowy-turystyczny-przenosny-campingaz-7690087712?snapshot=MjAxOS0wMS0xNFQwOTowMjoxMC4yOTVaO2J1eWVyOzAzMDE2NTk3MDU3M2M0MGE3YTg4MWQ2YzhkMzBkNDFmMTkwN2EyYjViN2U0YjMxZmZiNjFjNWU1ZjBiMzYzZWU%3D

He,  a to ciekawostka. Ja kupiłem swojego na obelink i tam nawet w opisie jest sugerowane 30mb

https://www.obelink.pl/campingaz-party-grill-400.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znaczenie ma na jaki rynek został wypuszczony i w związku z tym z jaką dyszą, ale w tej materii panuje galimatias. Myślę że 7 mbar różnicy w tak skomplikowanym urządzeniu jak grill nie gra zbyt istotnej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja używam Cadaca z dyszą do reduktora 37mb, ale z reduktorem 30mb od 8 lat i nie mam z tym problemów, tym bardziej, że płomień ustawia się zazwyczaj na max i na min, wszelkie pośrednie są użyteczne tylko przy postawionym garnku z ziemniakiem lub kaszą. Dla patelni grillowej najpierw rozgrzewam na max, a następnie na min i dania elegancko "dochodzą".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Ta dyskusja prowadzi do nikąd... Śledzę ją od dłuższego czasu próbując wybrać pomiędzy Cadakiem i Campingazem i brnę coraz głębiej w las w coraz gęstszej mgle...;-)

Chyba trza będzie zrobić wyliczankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zulos napisał:

Cholera... Ta dyskusja prowadzi do nikąd... Śledzę ją od dłuższego czasu próbując wybrać pomiędzy Cadakiem i Campingazem i brnę coraz głębiej w las w coraz gęstszej mgle...;-)

Chyba trza będzie zrobić wyliczankę?

Z obu będziesz zadowolony bo to ta sama półka. Nie kupuj tylko najtańszych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Z obu będziesz zadowolony bo to ta sama półka. Nie kupuj tylko najtańszych modeli. 

Dzięki za podpowiedź:-)

Nie no wiem - Ci, co kupili Cadaka to go polecają, a ci co Campingaz to dla odmiany tez polecają:-)

Więc rzeczywiście  wyliczanka.

Jak by pokusić się o skwitowanie jednym zdaniem tej odwiecznej wojny, to Campingaz wydaje się nieco tańszy i nieco większy, a Cadac chyba jednak nieco solidniejszy - ale nie wiem, czy to dobre podsumowanie tylu głosów w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zulos napisał:

Dzięki za podpowiedź:-)

Nie no wiem - Ci, co kupili Cadaka to go polecają, a ci co Campingaz to dla odmiany tez polecają:-)

Więc rzeczywiście  wyliczanka.

Jak by pokusić się o skwitowanie jednym zdaniem tej odwiecznej wojny, to Campingaz wydaje się nieco tańszy i nieco większy, a Cadac chyba jednak nieco solidniejszy - ale nie wiem, czy to dobre podsumowanie tylu głosów w tej sprawie...

Ja mam Campingaz Party Grill 200 na kartusze i nie polecam ;) Dziś bym kupił jakiś większy model. Pewnie Cadac bo campingaz mnie trochę rozczarował.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja mam największy z Cadaców, ostatnio dokupiłem patelnię, bo poprzednią lekko poprzypalałem ucząc się grillować. Cena patelni coś koło 260 zł w polskim sklepie z akcesoriami kuchennymi, tanio, drogo, jak kto uważa. Ja teraz jak poznałem tajniki odpowiedniego podgrzewania patelni to myślę, że spokojnie wystarczy na jakieś 5-8 lat. Jakiej firmy będzie grill nie jest istotne, istotna jest patelnia, oraz żeby była jak największa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.