Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jacek00 napisał:

I potrawy są grzane równomiernie na całej powierzchni? Bo po mięsku widzę, że działa to dużo sprawniej niż mój Campingaz Party Grill 200 na kartusze, z którego jednak nie jestem do końca zadowolony.

Dość równomiernie, coś tam miejscami zamieniałem ale to nie były różnice typu surowe - węgiel, bardziej delikatnie - mocniej się przypieka. Wszystko zdejmowane z grilla w tym samym czasie. Najchętniej używam płyty w zależności co jest pieczone strona karbowana i gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benior napisał:

Dość równomiernie, coś tam miejscami zamieniałem ale to nie były różnice typu surowe - węgiel, bardziej delikatnie - mocniej się przypieka. Wszystko zdejmowane z grilla w tym samym czasie. Najchętniej używam płyty w zależności co jest pieczone strona karbowana i gładka.

No u mnie grzeje mocno na środku, a im bliżej krawędzi tym zimniej. I muszę ciągle przekładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie tak nie ma. Może jest to też wina samego gazu i temperatury?   jadę na nano. 

Może one różnią się konstrukcyjnie np. masz cieńsze żeliwo? ktoś pisał, że blacha osłaniająca palnik przed kapaniem tłuszczu jest cienka, mam zupełnie inne wrażenie. 

I jeszcze jedno jak grzejesz na płycie to czy używasz tej blachy czy nie, ja nie używam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benior napisał:

To u mnie tak nie ma. Może jest to też wina samego gazu i temperatury?   jadę na nano. 

Ja mam grill na kartusze. Nie mam wpływu na gaz ;)

1 godzinę temu, Benior napisał:

Może one różnią się konstrukcyjnie np. masz cieńsze żeliwo? ktoś pisał, że blacha osłaniająca palnik przed kapaniem tłuszczu jest cienka, mam zupełnie inne wrażenie. 

I jeszcze jedno jak grzejesz na płycie to czy używasz tej blachy czy nie, ja nie używam. 

U mnie to żeliwo jest grube. Ma z 1 cm. U mnie to żeliwo jest położone bezpośrednio na palnik, pod spodem jest tylko taki ruszcik metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LysyG napisał:

Grill użyty, na razie na balkonie. Wszystko ok. Faktycznie płomień musi być mniejszy niż w klasycznej kuchence bo inaczej popaliło by kurkę. 

C62DC94D-67F3-4EBB-A922-0C1F1966255F.jpeg

 

Podoba mi się. Zaczynam myśleć ...

Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie wiem jak wygląda gotowanie. Jutro jadę do Pszczewa, gdzie będę do niedzieli więc na pewno wypróbuję i gotowanie i smażenie. Zobaczę od razu czy wystarczy mi 1 kg gazu na te cztery dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Żeby nie było aż tak kolorowo, zauważyłem, że z tej teflonowej "patelni" zaczął schodzić teflon. Wiem jak powinienem obchodzić się z teflonem, więc od nowości przy składaniu grila zawijałem ja w szmatę bawełnianą i tak przewoziłem. Napisałem o problemie do "Obelinka-a" oraz zrobiłem zdjęcia które przesłałem im na maila. Kazali mi wysłać grilla i wymienią mi na nowy. Miał ktoś z was taki problem z tą "patelnią"? Dowiadywałem się w Campingazie i koszt nowej to ok. 200 zł - więc dosyć sporo. Zastanawiam się czy nie adoptować jakieś żeliwnej z innej firmy, np. CADAC, ale wydaje mi się że ciężko będzie trafić ze średnicą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę zszedł, ale to raczej mechaniczne uszkodzenia na rantach, gdzie pracuje metal wooka z "patelnią" podczas transportu. Powierzchnia cała jest ładna. Ja z 400setki jestem zadowolony, cały sezon intensywnie używana . Generalnie między 400 a 200 jest spora różnica w wadze i może stąd Jacek ma nierówno usmażone kotlety :) . U mnie sprawdził się przy grillowaniu, naleśnikach ,zapiekankach i jako kuchenka gazowa. Za tą cenę dla mnie dobra rzecz. Jeśli on mi się zużyje , kupię takiego samego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
4 godziny temu, mundek28 napisał:

Koledzy to który lepszy - Campingaz Party Grill 400 czy Cadac Safari Chef 2?

Mam Cadac i w 100% polecam. Po dość intensywnym sezonie wygląda jak nowy. Nie znam Campingaz  więc porównania nie mam, ale w Cadac widać dbałość o szczegóły i świetną jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.