Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.03.2018 o 21:52, jacekzoo napisał:

 

Cos sie porobilo.... Szybkie pytanie, grill Campingaz ma wejscie gazowe tzw choinke. Z przyczepy mam wyjscie gazowe szybkozlaczka.... Jak to polaczyc. Kupilem standardowy przewod szybkozlaczka-gwint, uwalilem gwint, jednak przewod jest za waski na te choinke. Czy sa jakiejs przejscia  choinki na szybkozlaczke lub gwint?. Jak podlaczyc ten grill bo przeciez on nalezy do polularnych modeli (party 400):)Chyba ze ktos chce tanio go kupic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wierzchu grubość około 1,3 cm. Niestety nie powiem Ci ile miał otwór w środku, bo nie chciałbym tego ściągać :) . Delikatnie nasmarowałem olejkiem "choinkę" i dobrze podgrzałem przewód. Ale jak pisałem - łatwo nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pierzasty napisał:

Delikatnie nasmarowałem olejkiem "choinkę" i dobrze podgrzałem przewód. Ale jak pisałem - łatwo nie było :)

To niedobry pomysł :nono:

Jeśli już trzeba zmniejszyć tarcie podczas wkładania jakiegoś węża na króciec, to należy użyć delikatnie rozcieńczonego płynu do mycia naczyń, np. "Ludwik".

Rozcieńczenie powinno być najlepiej w proporcji 2:1 (2 krople płynu i 1 kropla wody).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowe węże mają przekrój 6,3 mm. Trochę to mało, nie myślisz że "naciągnięty" waż może nie wytrzymać? Zastanawiam się nad kupnem przewodu na metry np 9 mm w castoramie, problem w tym kto zakuje mi szybko złączkę. A czy są może reduktory - gwint- szybkozłączka? Wtedy mogę poszukać przewodu szerszego z gwintem i uwalić go z jednej strony, a na drugą nałożyć reduktor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest tak pancerny przewód, że nie ma się czego bać. Żeby była jasność, on nie wszedł na całą choinkę, tylko na trzy te pierścienie i pierwszy stopień "choinki" . Czyli przewód naszedł na okolo 2,5cm. Do tego cybant. Myślę, że grilem mógłbym machać jak lassem na dzikim zachodzie i nic by się nie stało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to wczoraj mój Party Grill [400] przeszedł test bojowy , z imprezy na 5 osób zrobiła się na 15 :) . Mimo małych rozmiarów dało radę, w miarę szybko wszystko dopiekał. Trochę przerażony byłem tym jak się ufajdał przy takiej ilości mięsa, ale muszę tu pochwalić, że łatwo się wszystko domywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy zrobił ktoś sam, bądź może wujek gugl to sprawił, że jest gdzieś w internetach test porównawczy CADACa Safari Chief 2 vs. Campingaz Party Grill 400 (bo to są chyba porównywalne rozmiarowo grille)??

Jeśli to już gdzieś było to przypomnijcie bo zbyt dużo stron do wertowania...;-)

Ja już niby podjąłem decyzję na CADACa, ale może niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.