Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.03.2018 o 14:48, Kristofer napisał:

Całkowicie się z tym zgodzę. W dużej mierze wynika to właśnie z tego, co próbujemy ograniczyć lub wręcz wyeliminować - dym. Ten dym, to woń tłuszczu i przypraw, która omiata cały czas grillowane potrawy. One się w tym dymie "wędzą" i nabierają wszystkich "smacznych" cech. "Grillowanie" bez dymu = przypiekanie, jak na patelni. Oczywiście nie zachęcam do dymienia innym. Gdy otoczenie na to nie pozwala, to po prostu nie myślę o grillowaniu, gdy jednak warunki na to pozwalają, to tylko grill węglowy ma dla mnie swój urok i sens.

IMHO

Dokładnie ,  mam te same odczucia ;)

potrawy z grilla gazowego zbliżone są smakiem do tych przyrządzanych na patelni i żadne przyprawy czy aromaty tego nie zmienią więc w domu na co dzień używamy tylko grilla węglowego (z uzyskaniem temperatury na brykiecie nie mam żadnego problemu spokojnie osiągam 200 stopni) a na campingach ratujemy się gazowym Cramerem

choć brykiet zawsze mam w schowku gdyż  i na campingach zdarzają się wyznaczone "grilowiska"  z rusztem , zawsze fajnie można się zintegrować w takim miejscu :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo dzisiaj przyszedł grill który zamówiłem, nie wiem czy oryginalny cramer czy coś podobnego, chciałem go porządnie wymyć bo średnio pachnie :/ czy są elementy w dyszach których nie można potraktować wodą? Czy nie przejmować się i całego wymyć a później porządnie wysuszyć? Poniżej fotki ,,palników,,
F4DFDAA2-B9AC-47F6-A93A-5E4FDB6283DB.thumb.jpeg.0fb732eee75fb6c0376d416c812486fa.jpeg
2E905984-CD4E-44CA-8CF7-605A8DC3CB4B.thumb.jpeg.d06159098c385d968660be84280ee296.jpeg
Swojego myje wodą i płynem całego. Nie ma się czego bać. To zwykła rura z otworami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Dokładnie ,  mam te same odczucia ;)

potrawy z grilla gazowego zbliżone są smakiem do tych przyrządzanych na patelni i żadne przyprawy czy aromaty tego nie zmienią więc w domu na co dzień używamy tylko grilla węglowego (z uzyskaniem temperatury na brykiecie nie mam żadnego problemu spokojnie osiągam 200 stopni) a na campingach ratujemy się gazowym Cramerem

choć brykiet zawsze mam w schowku gdyż  i na campingach zdarzają się wyznaczone "grilowiska"  z rusztem , zawsze fajnie można się zintegrować w takim miejscu :piwo:

Być może mój brykiet był słaby albo i kucharz szuka wymówek :P Na pewno nie przekonam przez neta jakie to smaczne z gazowego a wręcz lepsze (jak dla mnie) więc tylko pozostaje żywić nadzieję, że kiedyś będzie okazja to zweryfikować ;)  Może też sekret jest w przykrywanym grillu bo wszystkie węglowe miałem otwarte a gazowy już zamykany. 

Nie używam żadnych aromatów i wcześniej napisałem o aromatyzerach, to taka blaszka na którą kapie tłuszcz i z tego robi się dym a czasami i ogień. Żałuję tylko że jak w węglowym nie można litrą piwa przygasić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Benior napisał:

(...) Na pewno nie przekonam przez neta jakie to smaczne z gazowego a wręcz lepsze (jak dla mnie) więc tylko pozostaje żywić nadzieję, że kiedyś będzie okazja to zweryfikować ;)  (...)

 

no przez neta to na pewno mnie nie przekonasz, mogę przyjechać na degustacje ale przygotuję też coś swojego i zrobimy konkurs: grilowane na gazie VS grilowane na brykiecie :-]

ale w końcu nie samym grillem człowiek żyje, są też inne sposoby przyrządzania jedzenia na świeżym powietrzu nie koniecznie grilowanie :jesc:

 

DSC_0005.thumb.JPG.a69c992493f9f16d15084134214f9755.JPG

DSC_0006_1.JPG

DSC_1328_1.JPG

DSC_0526(1).JPG

DSC_0542(1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów piniądze..... Zakupiłem z Obelinka Campingaz party 400tkę. Dominik jeśli to czytasz , to przez Ciebie :D

Lubię swoją węglową kruszynkę, ale bez gazowego w Chorwacji czasem można chodzić o głodzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał:

I znów piniądze..... Zakupiłem z Obelinka Campingaz party 400tkę. Dominik jeśli to czytasz , to przez Ciebie :D

Ty mi o takich rzeczach nawet nie pisz... od dwóch miesięcy chodzę wyczyszczony do cna :D:D i za każdym razem sobie mówię: to już koniec, nic więcej nie kupuje :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DOMINO7 napisał:

Ty mi o takich rzeczach nawet nie pisz... od dwóch miesięcy chodzę wyczyszczony do cna :D:D i za każdym razem sobie mówię: to już koniec, nic więcej nie kupuje :D:D

Bez kitu.... Ja już też już nic nie kupuję :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zamawiałem w obelinku i jedno zamówienie rozbili na trzy paczki. Jedna dotarła a dwie jeszcze gdzieś we wszechświecie. Czy oni mają kilka magazynów? 

Przedsionek już jest tylko pogody brak aby rozstawić na zewnątrz więc spróbuję w salonie :>

obelink.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Benior napisał:

Pierwszy raz zamawiałem w obelinku i jedno zamówienie rozbili na trzy paczki. Jedna dotarła a dwie jeszcze gdzieś we wszechświecie. Czy oni mają kilka magazynów? 

Przedsionek już jest tylko pogody brak aby rozstawić na zewnątrz więc spróbuję w salonie :>

 

A tak z ciakawości, to zamawiałeś jako jednorazowe zamówienie bez rejestracji , czy masz u nich konto...?

Po jakim czasie miałeś info o wysyłce? Bo ja zamawiałem we wtorek w południe, dziś jest czwartek po południu . a zero informacji... Od razu po zamówieniu przyszło mi tylko na maila poteierdzenie złożenia zamówienia i wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pierzasty napisał:

A tak z ciakawości, to zamawiałeś jako jednorazowe zamówienie bez rejestracji , czy masz u nich konto...?

Po jakim czasie miałeś info o wysyłce? Bo ja zamawiałem we wtorek w południe, dziś jest czwartek po południu . a zero informacji... Od razu po zamówieniu przyszło mi tylko na maila poteierdzenie złożenia zamówienia i wpłaty.

Mój znajomy złożył sporawe zamówienie i też dostał kilka przesyłek od nich. Wygląda na to, że mają różne magazyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pierzasty napisał:

A tak z ciakawości, to zamawiałeś jako jednorazowe zamówienie bez rejestracji , czy masz u nich konto...?

Po jakim czasie miałeś info o wysyłce? Bo ja zamawiałem we wtorek w południe, dziś jest czwartek po południu . a zero informacji... Od razu po zamówieniu przyszło mi tylko na maila poteierdzenie złożenia zamówienia i wpłaty.

Założyłem sobie u nich konto bo tak jest łatwiej, wrzucasz w koszyk i na każdym kompie się aktualizuje. Zamówienie złożyłem w niedzielę 25.03 i otrzymałem potwierdzenie przyjęcia zlecenia oraz potwierdzenie płatności. Przedwczoraj 27.03 otrzymałem informacje o wysyłce 3 paczek. Dzisiaj 29.03 dotarła pierwsza. W dwóch pozostałych jest chemia i grill i może jutro będą dostarczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.