Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam grilla do campera. Chciałbym aby był lekki, odpowiednio mały i sprawny w przewożeniu. Aby nie brudził i dawał się lekko i przyjemnie spakować w dalszą drogę.

Jak wygląda temat grilli + gaz? Czy jest to tak, że podłączam gaz i dzięki niemu mogę rozpalić węgiel?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, abym nie musiał się uczyć na własnych błędach :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

napisze tak....mialam kiedys grilla na ogrodzie betonowego na wegiel, dwa lata temu wymienilam na duzy stacjonarny gazowy i powiem, ze szkoda ze nie zrobilam tego wczesniej. Szukalam czegos fajnego do przyczepy z podobnym podejsciem, jednak bez wegla. 

Kupilam cos z czego jestem bardzo zadowola, a do tego mozna nawet na tym gotowac :) 

Nie wiem na ile osob potrzebujesz tego grilla, ale uzywalismy go w zeszlym roku przy biesiadzie trzech przyczep i jakos dalismy rade :) 

 

http://www.fritz-berger.de/product/Campingaz-Party-Grill/430900

 

to jest strona niemiecka, ale wiem ze w Polsce tez sa dostepne, butle sie dokupuje, dla mnie rewelacja

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście od roku posiadam takie cudo :) :

 

http://allegro.pl/grill-gazowy-george-foreman-nowy-24h-plus-noze-i5379685735.html

 

I jestem z niego suuuuper zadowolona!!!!! Jest co prawda na wkłady gazowe campingaz (które są najdroższe na rynku) jednak na jednym wykładzie można spokojnie "zrobić" cztery grille,co w przeliczeniu nie "robi tragedii", poza tym pokrywa bardzo przyspiesza i ułatwia grillowanie. Wszystko jest soczyste i miękkie. Na płycie mieści się spokojnie porcja dla 6-8 osób. Płyta do grillowania myje się rewelacyjnie, w zasadzie można by ją wytrzeć papierem (totalnie nic nie przywiera). Osobiście polecam, nawet zdarza mi się zimą używać go w domu stawiając na blacie kuchennym co nie ukrywam jest również dużym plusem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Cadac... chwalę choć go jeszcze niestety nie mam. :oslabiony: .

Najbardziej polecany jest rzeczywiście Cadac. 

http://www.cadac.com.pl/products/6547.htm Każda z części posiada kilka zastosowań, więc jest chyba najbardziej uniwersalny.

Dostaniesz go w większości sklepów z akcesoriami kempingowymi. 

 

Jednakże, większość osób poleca jednak grile nie na naboje (kartusze) a podłączane bezpośrednio do butli. Przy częstym użytkowaniu kartusze wychodzą dość drogo, a cena zakupu obydwu wersji jest identyczna.

Sporo osób używa też takich grilli jak w tym temacie http://forum.karawaning.pl/topic/16780-grill-gazowy-walizkowy/?p=371987i są przeważnie dość zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymano  >  szukam grilla...
                        Chciałbym aby był lekki, odpowiednio mały i sprawny w przewożeniu
.
                              
Od wielu lat korzystamy z grilla (składany) f-y Tefal, nie narzekamy.


Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gril na gaz o matko ,to co za gril bez węgla drzewnego?

Jeszcze trochę i ogniska gazowe będą robić o masakro

Hahaha

 

O matko... ciekawe jak rozpalisz tego grila na kempingu na którym jest całkowity ZAKAZ używania tego typu sprzętów. Jak dla mnie to całe południe Europy w taki zakaz wchodzi...

Ja mam mniej więcej taki opiekacz elektryczny. Od podłączenia wtyczki do wbicia widelca mija max 15 min.

 

1077-3_4.jpg

Tyle że jest jeden problem. Trzeba mieć 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłonczeniem grila gaz : kupisz trójnik , a wepniesz się wyjmujac górną kratkę lodówki, rurka 6- lub 8 . 

 

Tylko nie przecinaj rurki brzeszczotem    :miga:    :]   

 

Na Forum było sporo info o tym  :oslabiony:   poszukaj           naprawdę warto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gril na gaz o matko ,to co za gril bez węgla drzewnego?

...

Dokładnie. 

Często jest tak, że ludzie po prostu nie umieją grillować na tego rodzaju paliwie. 

Do tego sztuczne oszczędzanie na tackach aluminiowych...

Potrawy się zwęglają, są twarde i w ogóle do doopy. 

Grillowanie trzeba wytrenować i można robić cuda nad żarem. 

Ja jestem na etapie takim, że potrafię schab wręcz ugotować w sosie własnym bez śladu przypalenia.

Zawsze używam brykietu, nigdy węgla. Łatwiej panować nad temperaturą, równomierność, trwałość żaru.

Nieudacznicy brykietu raczej nie używają bo nie umieją zaczekać na rozżarzenie i korzystać z jego walorów, a jest naprawdę lepszy. Zawsze tłumaczą że nie chce się rozpalić...  :blagac:

Węgiel szybciej ale trzeba pilnować, co bywa nie do opanowania jak 2 ręce szykują dla kilku osób a wystarczy płomień z tłuszczu na kilka sekund i wszystko nawet pies nie zje.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę gazowe, nie lubię tego powszechnego smrodzenia z ropalaniem węgla, które przenosi się coraz częściej na plaże. Jedyny minus to mycie, ciężkie do zrobienia na campingu. Co jakiś czas zabieram do zmywarki, po częstszym grillowaniu już nie do umycia pewne zabrudzenia.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.