Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Słuszna rada. Raz czy dwa taki numer przejdzie (przeszedł), ale pompa paliwa jest na to bardzo wrażliwa. Wszystkie pompy elektryczne są chłodzone i smarowane paliwem, które przepływa przez pompę, więc jazda do zatrzymania a powodu braku paliwa (braku możliwości jego zassania przez pompę z baku) mimo pozornego braku następstw, to prosta droga do zarżnięcia pompy. Mając mniej farta, pompa może stanąć już przy pierwszej takiej akcji. Na na wymianę zatartej od pracy na sucho pompy w ramach np. gwarancji, nie liczyłbym. W pamięci komputera będzie info o błędzie czujnika ciśnienia paliwa w szynie wtryskowej, i tym bardziej klops.

Nie prościej byłoby bazować na chwili zapalenia się kontrolki rezerwy? Może trochę ucierpi na tym dokładność pomiaru, ale po co poświęcać auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, witus napisał:

Niewiarygodne, że silnik o tak małym momencie dobrze radzi sobie z tak ciężką przyczepą. Super.

Będzie to też pewnie trochę zasługa skrzyni 6-biegowej w wersji 4x4, gdzie "jedynka" jest b. krótka (namiastka reduktora), więc "piątka" to przy w/w zestopniowaniu skrzyni, bieg mniej więcej "IV i pół" w innych samochodach, bardzo "akuratny" przy ciągnięciu cepy w warunkach szosowych ok. 90 km/h. Lepszy uciąg niż normalnie na V-ce, a ciszej niż na IV.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a da się tam wrzucić gazik?
Bodajże od września na być z fabrycznym gazem. Byłem na premierze i jeździe próbnej. Ponoć od września, października na być już homologacja na fabryczny gaz i wtedy wejdzie do oficjalnej sprzedaży wersja z LPG

Wysłane z mojego C103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu to kolega „zanabyl” jeszcze starefo Dustera. Teraz jest nowy model. Tez ma byc z LPG chociaz osobiscie wolalbym osobiscie zalozyc niz brac z takim fabrycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się byłem na premierze już tego nowego. I brałem go poważnie pod uwagę. Jednak wg mnie są za słabe silniki do takiej masywnej i wysokiej budy. Nie jest to auto ani w dalekie trasy, ani po dużym mieście. Wersja full wypas wyszła mi w ofercie coś koło 67 tys, wersja golas 40 tys. Mówię o benzynie. Teraz może się coś zmieniło w cennikach.

Wysłane z mojego C103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienilo sie. To nadal bardzo tanie auto w stosunku do tego co oferuje. Co do przyczepy... da sie bankowo ale co by nie mowic to szalu nie bedzie. 

Tanie ale tylko kiedy patrzymy na ceny wyjściowe. Jak samochód doposażymy to co u innych jest w standardzie to robi się nam cena niemal 2x większa. A przy takiej cenie wg mnie już nie jest tak korzystnie, zwłaszcza, że w środku, mimo doposażenia widać że to auto budżetowe.

 

Więc podstawowe wersję mają dobry stosunek ceny do jakości. Wersję najbogatsze już nie są tak atrakcyjne cenowo. Owszem, nadal to będzie najtańszy SUV i najtańsze auto z 4x4. Jak komuś nie przeszkadza powyższe to nic tylko brać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem podniety środkiem, LCD , radiem innymi bzdurami.
Auto ma służyć, jeździć,  i jak daje jeszcze frajdę to wtedy jest bajka.
Czyli takie z radiem, LCD i innymi bzdurami nie służy i nie jeździ i nie daje frajdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.