Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

do kompletu dorzucę:

 

Dacia Duster 4X4 - 1,6 PB 105KM  2014r (LPG od dealera, dlatego dane są jak dla PB)

148Nm przy 3750obr./nin

MW-1361 DMC-1800

 z hamulccem Q1 -1500

 bez                Q2 - 680

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

do kompletu dorzucę:

Dacia Duster 4X4 - 1,6 PB 105KM 2014r (LPG od dealera, dlatego dane są jak dla PB)

148Nm przy 3750obr./nin

MW-1361 DMC-1800

z hamulccem Q1 -1500

bez Q2 - 680

pozdr

Jakie DMC tym ciągniesz ? Ostatnio mocno interesuje mnie Duster dlatego pytam. Sensowniejszy wydaje się diesel lub ta nowa benzyna z turbiną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie DMC tym ciągniesz ? Ostatnio mocno interesuje mnie Duster dlatego pytam. Sensowniejszy wydaje się diesel lub ta nowa benzyna z turbiną ?

ze względy na "nowoczesne" trendy w projektowaniu silników, odrzuciłem diesla i turbinę, więc został tylko wolnossący 1,6PB

LPG można zamówić, założony w fabryce w Rumunii (tylko wersja 4x2) lub dołożyć u Dealera (taka sama instalacja Landi Renzo, na całość gwarancja)

 

ciągam przyczepkę kempingową 1100kg - choć to dopiero pierwszy sezon i kilometrów niewiele

i towarówkę 1000-1300kg też daje radę

bardzo dużo daje dość "nisko" zestopniowana 6-cio biegowa skrzynia

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem DD 1,6 4x4 i powiem tak, ciągałem swoją babcie Hobby 420 DMC 1150 kg i to było raczej wszystko co można było podczepić, nie odważył bym się tym zestawem przejechać przez jakiekolwiek góry.

Na płaskich terenach można było sobie jechać te 70-80, ale jakiekolwiek wyprzedzenie TIR-a nawet na płaskim odcinku autostrady wiązało się z dosyć długim blokowaniem pasa.....a jak już było pod górkę.... nawet lekką, to występował mi pot na skronie, prędkość malała i TIR-y mnie wyprzedzały :look:  Ogólnie silnik 1,6 Pb bardzo mało dynamiczny nawet solo, ale coś za coś, stara sprawdzona konstrukcja i raczej bezawaryjna  wręcz stworzona do LPG z przyczepką paliła mi ok 13-15 gazu. Pewnie bym jeździł nią jeszcze i się męczył na trasach, ale pewnej styczniowej nocy ktoś się nie bał i zajumał.  :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem DD 1,6 4x4 i powiem tak, ciągałem swoją babcie Hobby 420 DMC 1150 kg i to było raczej wszystko co można było podczepić, nie odważył bym się tym zestawem przejechać przez jakiekolwiek góry.

Na płaskich terenach można było sobie jechać te 70-80, ale jakiekolwiek wyprzedzenie TIR-a nawet na płaskim odcinku autostrady wiązało się z dosyć długim blokowaniem pasa.....a jak już było pod górkę.... nawet lekką, to występował mi pot na skronie, prędkość malała i TIR-y mnie wyprzedzały :look: Ogólnie silnik 1,6 Pb bardzo mało dynamiczny nawet solo, ale coś za coś, stara sprawdzona konstrukcja i raczej bezawaryjna wręcz stworzona do LPG z przyczepką paliła mi ok 13-15 gazu. Pewnie bym jeździł nią jeszcze i się męczył na trasach, ale pewnej styczniowej nocy ktoś się nie bał i zajumał. :zlo:

Szukam czegoś do przyczepy 1100. Będę brał pod uwagę Dustera ale z dieslem lub benzyną z turbiną. Nie boję się ewentualnych problemów bo 99% moich jazd do trasa z miasta do miasta. Muszę kiedyś przetestować. Dzięki za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do przyczepy 1100. Będę brał pod uwagę Dustera ale z dieslem lub benzyną z turbiną. Nie boję się ewentualnych problemów bo 99% moich jazd do trasa z miasta do miasta. Muszę kiedyś przetestować. Dzięki za Wasze opinie.

 nie wiem jakie teraz diesle zakładają, ale jeżeli dalej 1,5 86 km z napędem na 2 koła lub 110 km w konfiguracji 4x4 tylko że to już ok 75 tys, to te silniki nie mają najlepszej opinii

 

popytaj tu, aczkolwiek raczej nikt nie ciąga przyczepki : 

http://www.daciaklub.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 mam 3300kg, czyli na wprost 1800DMC + 1500przyczepa

 

pozdr

Na wprost nie wolno Ci stworzyć takiego zestawu - według polskich przepisów.

Jeżeli DMC auta wynosi 1800 kg to max co możesz podpiąć z hamulcem najazdowym to 1350 kg (1800/1.33).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem,

ale mam przyczepkę DMC-1100kg i na razie nie planuję zmiany  :]

 

co do holowania, to faktycznie - szału nie ma

trzeba pamiętać, że to tylko 1,6 105KM i drobne wzniesienia najpierw czuć a potem widać :miga: zwłaszcza na wyższych biegach (5, 6) i prędkości 80-90km/h

natomiast niskie biegi i małe prędkości to zupełnie inna para kaloszy - wersja 4x4 ma skrzynie 6-cio biegową, gdzie 1-szy bieg służy za reduktor co rewelacyjnie się sprawdza przy ruszaniu pod górkę, albo na mokrej trawie - do tego możliwość zablokowania centralnego mechanizmu różnicowego ! i mamy poezję :bravo:  sprawdzałem w praktyce

 

z przyczepką woziłem się na razie tylko po okolicznych, bieszczadzkich pagórkach i jakoś daje radę :bzik:  choć na wzniesieniach 9% pozostaje 3-ci bieg i prędkość 50km/h (3000 obr/min)

spalanie w takich warunkach to ok 15l LPG

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rok 2014 poliftingowy, zakupiony jesienią, więc posiada wyposażenie obowiązkowe od 01.11.2014

- hak mam oryginalny, a czy krótka główka to nie wiem, bo nie mam porównania, wiązka oryginalna 13PIN, ale tu chłopaki z ASO się nie popisali i musieli poprawiać i dalej jest źle

- nie wiem czy obsługuje stabilizator, a to musi być jakiś specjalny hak ?

- korozją to będę się martwił za 4,5 roku, jak minie gwarancja  :ee:

- wyciszenie wnętrza faktycznie słabe, silnik mocno słychać powyżej 4000obr/min, i prędkości powyżej 100km/h; w wersjach 4x2 i w dieslach, skrzynia biegów jest inaczej zestopniowana, wtedy podobno jest lepiej

 

ogólnie wersja 4x4 lepiej się czuje na górskich dróżkach o słabej nawierzchni, niż na gładkich niemieckich autostradach

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.