Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

California, a możesz powiedzieć jaki to jest koszt

 

 

Witam, w moim zaprzyjaźnionym punkcie obsługi oponiarskiej taka usługa dla mnie to koszt 5zł/szt.(normalna cena) więc nie jest jakaś powalające kwota a ja mam jeszcze dobry rabat :jump: .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, w moim zaprzyjaźnionym punkcie obsługi oponiarskiej taka usługa dla mnie to koszt 5zł/szt.(normalna cena) więc nie jest jakaś powalające kwota a ja mam jeszcze dobry rabat :jump: .

Pozdrawiam serdecznie.

 

no to mniej niż pieniądze ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio tu mnie coś dziwi, a mianowicie różnica w zalecanym ciśnieniu między budką Twoją a moją. Podejrzewam, że Twoje hobby waży DMC gdzieś koło 1500 - 1600kg. Mój Sterkeman ma DMC 1500kg, ale na budzie jest wyraźnie napisane, że należy pompować 4,7 bara! Cholernie dużo, ale tak jest napisane. Dlaczego u Ciebie jest prawie o bar mniej - 3,8? Wydaje mi się, że 3,8 to i tak dużo. W mojej te 5 atmosfer to prawie bomba :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 100% pewności ale w moim dwuosiowym Knausie o DMC 1600kg jest nalepka na nadkolu z wartością 4,0 kPa.

 

P.S. Nie pamiętam rozmiaru koła/opony

Edytowane przez Besiek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec - na nadkolu i w papierach od cepki mam 3.8 bara max... DMC 1500kg na jednej osi

 

u Ciebie 4,7?? cholernie duzo... ja i tak nigdy nie pompuje wiecej jak 3,5 - oponka lekko sie ugina na nierownosciach a i tak jest twarda jak skala...

 

zobacz co masz na oponie napisane - jaka max wartosc cisnienia?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Adrii (DMC 900) mam informację zamieszczoną na nadkolu o ciśnieniu max. 4,5 bara. Jest to bardzo dużo. Zastanawiam się czy dobrze inerpretuję tą informację. Lekka przyczepka i takie duże ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Adrii (DMC 900) mam informację zamieszczoną na nadkolu o ciśnieniu max. 4,5 bara. Jest to bardzo dużo. Zastanawiam się czy dobrze inerpretuję tą informację. Lekka przyczepka i takie duże ciśnienie.

 

popatrz kilka postów wcześniej na tabelkę ciśnień - ona jest z instrukcji Burstnera o DMC 900

tam są rozpisane ciśnienia przy różnych rozmiarach opon i obciążeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California

a czy wcześniej wypompowali stare powietrze (z tlenem) czy to tylko było dofiukanie azotem - pamiętajmy że głównym składnikiem powietrza jest azot.

 

Różnica ciśnień w oponach może być podyktowana innymi oponami, ciężarem przyczepy, felgami, a nawet zawieszeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California

a czy wcześniej wypompowali stare powietrze (z tlenem) czy to tylko było dofiukanie azotem - pamiętajmy że głównym składnikiem powietrza jest azot.

 

Różnica ciśnień w oponach może być podyktowana innymi oponami, ciężarem przyczepy, felgami, a nawet zawieszeniem...

 

Witam, faktycznie azot jest częścią składową powietrza w jakiej części :niewiem: lecz nie widziałem jeszcze zakładu który miałby możliwość wypompowania wszystkiego z opony i napompowanie tej opony samym azotem. Czysty azot jest używany zamiast powietrza z kompresora, wiadomo że jakaś ilość powietrza znajduje się w oponie - jedynym znanym mi sposobem na napompowanie koła tylko czystym azotem jest zastosowanie dętki .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając już o tym iż gro wulkanizacji pompuje nie azotem a sprężonym powietrzem...

A jak nie wyciągniemy powietrza z kół przez zapompowaniem azotu to i tak sporo tlenu zostaje w takiej oponie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając już o tym iż gro wulkanizacji pompuje nie azotem a sprężonym powietrzem...

A jak nie wyciągniemy powietrza z kół przez zapompowaniem azotu to i tak sporo tlenu zostaje w takiej oponie...

 

Witam, zgadzam się w całej rozciągłości z małym "ale" jeśli już tak rozpatrujemy zawartość powietrza i azotu to (Ja) tak sobie myślę ( może nie słusznie ale jednak ) że zawartość powietrza w oponie bez ciśnienia czyli przy ciśnieniu atmosferycznym (powiedzmy 764 mmHg) jest znikoma do ciśnienia jakie pompujemy w oponki różnie dla różnych przyczepek od 2,5 do 4,5 atmosfery i myślę że zawartość tego powietrza nie ma znaczenia w przeważającej znacznie ilości czystego azotu.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pompowanie kół azotem ma sens tylko w super sportowych autach, a nie w kołach osobówek czy przyczep. Azot to "kit " dla naiwnych i interes dla zakładów oponiarskich. Koledzy szkoda na to KASY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że powietrze w około 80% składa się z azotu. ;-)

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/klimat/0202_sklad.html

 

Przy okazji tematu ciśnienia, na niektórych budkach jest naklejka na nadkolu z różnymi wartościami. U mnie jest 4,5.

Warto zwrócić uwagę na jednostkę. Mogą to być atmosfery, a mogą MPa (MegaPascale).

Tutaj link do konvertera. Może się komuś przyda:

http://www.chapelsteel.com/psi-mpa.html

 

Terenowiec i Besiek - temat naklejki może dotyczyć Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że powietrze w około 80% składa się z azotu. ;-)

http://www.imgw.pl/w...0202_sklad.html

 

Przy okazji tematu ciśnienia, na niektórych budkach jest naklejka na nadkolu z różnymi wartościami. U mnie jest 4,5.

Warto zwrócić uwagę na jednostkę. Mogą to być atmosfery, a mogą MPa (MegaPascale).

Tutaj link do konvertera. Może się komuś przyda:

http://www.chapelste...om/psi-mpa.html

 

Terenowiec i Besiek - temat naklejki może dotyczyć Was.

 

 

to ciekawe

też mam knausa 450 i mam max. ciśnienie 2,6 bara. nie wiem z czego to wynika

w poprzedniej przyczepie założyłem opony wzmacniane, i pompowałem do 4,5 bara. zupełnie inna jazda - znaczy sie łatwiejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.