Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

że nocna jazda może je co najwyżej schłodzić.

 

Zdziwisz się , ja pompuję 4 bara , w tym roku nie chciało mi się uzupełnić ciśnienia i pojechałem na 3,5 bara

 

W nocy na CPN-e sprawdziłem temperaturę opon - były dobrze ciepłe ok 45 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Początek sezonu wiec odgrzewka tematu.

Piszcie o swoich doświadczeniach z ciśnieniem w oponach.

Ja kupiłem rok temu nowe opony 165/13r i miałem 3,5bara, myślę że było akurat jednak mam za małe doświadczenie w ilości zrobionych kilometrów z przyczepą (około 1500km), dlatego szukam opinii innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tabelkę ciśnień z mojej instrukcji obsługi :pupa:

Proponuję nie przesadzać z ciśnieniem

- po pierwsze proponuję sprawdzić dopuszczalne ciśnienie dla danej opony ( żeby potem nie było BUM ! ) :mlot:

praktycznie nie dotyczy opon z indeksem "C" bo w te można ładować dużo wyższe ciśnienia.

- po drugie jednym z parametrów cechujących każdą oponę jest tzw. tłumienie własne. Przy przegięciu z ciśnieniem

opona zaczyna zachowywać się jak koło wozu drabiniastego. Wszelkie nierówności powierzchni są w dużo większym stopniu przenoszone na cały układ zawieszenia co powoduje jego szybsze zużycie. Oczywiście opory toczenia maleją,

ale i przyczepność ( o czym już ktoś wcześniej wspomniał ).

A te wyglądające kapciowato oponki to albo ze starości albo ktoś wcześniej już je traktował ekstremalnymi ciśnieniami

i opony zostały uczkodzone :pub:

Życzę powodzenia w pompowaniu ;)

post-5494-0-12937800-1301153812_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

właśnie jestem po moim pierwszym 2 dniowym w tym roku wyjeździe i przed wyjazdem sprawdziłem ciśnienie w oponach i miałem 3 bary i gumy wydawały się jakby troszeczkę przygięte.

Przyczepa 875kg, z ładunkiem max dmc.1100kg, maksymalne ciśnienie dla opon to 4,5 bara (165 r13)

Wydaje m i się że nie jest za sztywno, a właśnie w miarę miękko i komfortowo chociaż trudno tak ocenić na oko po jednym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w oponkach ciśnienie mam ustawione na 2,9bar i do tego celu zastosowałem AZOT, mniejsza wrażliwość na zmiany temperatury czy to podczas jazdy czy postoju w słońcu, zwykłego wiatru nie dmuchałem w oponki. A jeszcze żeby było pewniej zastosowałem inne troszeczkę wentyle, jest krótki i ma metalową osłonę co napewno bardziej go chroni przed przypadkowym uszkodzeniem.

Pozdrawiam serdecznie.

post-1979-0-86580000-1302040456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dmuchalem w zeszlym roku 3,5 bara, na nalepce na nadkolu - jest napisane max 3,8 bara, oponki to:

http://www.netcar.pl/opony/letnie/dostawcze/fulda+multistar+m+185r14c+102p,,,,,,,,,,,185R14,323,0,5-0,115519033,szi.html?utm_source=ceneo&utm_medium=ceneo.pl

 

185/R14 C 102 P

DOT 4907 - zalozone jako nowe w 2008 roku, glebokosc bieznika 8mm - wiec cisnienie im nie straszne :D

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również założyłem nówki http://www.salon-opo...=opona&id=11736 w zeszłym sezonie , nowe wentylki no i nowy wiatr w postaci Azotu, na poprzedniej fotce widać kołpaczek a logo Peitz i na nim również jest podane ciśnienie na tą przyczepę 2,8-3bar ja mam 2,9 i jest gicio. Lecz tak jak kolega pisze każda przyczepa ma inaczej więc nie można generalizować tej sprawy że ja mam tyle to ty też masz mieć tyle.

pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie gdzie można sprawdzić dokładnie chodzi mi o miejsce na przyczepce czy jest takie z informacją ile pompować, przecież powinna być jakaś tabliczka znamionowa, niestety albo słabo szukałem albo nie ma albo gdzieś jest lecz nie wiem gdzie :oslabiony:.czy pod spodem przyczepy może być?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy wiatr w postaci Azotu,

 

Nie szkoda Ci kasy? Na tak małych kołach różnicy nie poczujesz. Wahania ciśnienia w kołach przyczep/samochodów z tego co wiem nie sięgają nawet 0,1bara. Mierzalne korzyści pompowania azotem dopiero da się podobno odczuć przy wielkich kołach kombajnów czy traktorów :niewiem: W sporcie wyczynowym jeszcze można doszukać się plusów dla czystego azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci kasy? Na tak małych kołach różnicy nie poczujesz. Wahania ciśnienia w kołach przyczep/samochodów z tego co wiem nie sięgają nawet 0,1bara. Mierzalne korzyści pompowania azotem dopiero da się podobno odczuć przy wielkich kołach kombajnów czy traktorów :niewiem: W sporcie wyczynowym jeszcze można doszukać się plusów dla czystego azotu.

 

Witam, być może masz rację :thank: lecz koszt nie duży nadmuchania 3 kółeczek a jak ma pomóc to czemu nie, zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi a też nic sięnie stanie jak od czasu do czasu się troszeczkę bardziej zadba o przyczepkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.