Skocz do zawartości

Ostatnia okazja w życiu, czyli jaki wybrac motocykl 125 cm ?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

@jacek I  >  ...jaki wybrac motocykl 125 cm ?

 

Był taki czas, że nie było wyboru !
< na MZ-ce zakończyłem przygodę z motocyklem

< ostatnio turlamy się ✇ Coupé
Na obu pojazdach z obrazków robiłem prawo jazdy, egzamin jednego dnia.

 

Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Dobrze, ze gruby nie jestem... sprawdż, jeżeli obwód na wysokości pępka ≤ 99,99 cm to tak

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój pierwszy motocykl, dostałem od rodziców 27 lat temu (Jezu jak to brzmi :( ) i był to MZ ETZ 150 - pojemność zbliżona. Miło go wspominam. Zarówno przyśpieszenie jak i prędkość były wystarczające, można było wyprzedzać niemal wszystko. TYLKO, że wtedy po drogach jeździły inne samochody :)

Dzisiaj tylko na przejażdżki i ruch po mieście IMHO. Z tą pojemnością, tak jak piszą koledzy, raczej wybrał bym skuter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już z tego wyleczyłem. Jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem. Wolę być w całości. Nie te lata.

Ale każdy robi to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzieki, ze mnie kompletnie nie wysmialiscie, prawa jazdy zadnego juz wiecej w zyciu nie zamierzam robic, no chyba, ze na wahadlowce, to moge sie skusic.

 

Czyli zostaje varadero albo shadow..

 

981520907_002.jpeg w zasadzie to by mi taki wystarczyl w zupelnosci..

 

A o takim to sie marzylo 540x405_wsk-bak-2195115.jpg

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też 125 chodzi po głowie... ale nie wiem czy zrealizuję te marzenie, bo życie nieco zweryfikowało marzenia. Jednak jak trafi mi się wsk125 w rozsądnej cenie to budżet na nią mam już zaklepany łącznie z akceptacją żony :) A Varadero... ehhh muszę dozbierać równowartość na świecidełka w Aparcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samej ciekawosci pojade tam sobie poogladac..motor-44.804.crop.920.560.jpg

http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/44/Junak-M16-125-CM--.html

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 125 ccm to jest zbyt mało na normalny motocykl i w sam raz na skuter. Ja nawet powoli myślę nad powrotem na dwa kółka i ewentualnie rozważam właśnie Kymco 125. Koszt to 6200 zł nówka.

A motocykl normalnych kształtów i rozmiarów to musi mieć silnik około 500 ccm (albo nieco więcej) żeby to jakoś jechało i dawało frajdę. Oczywiście wyjątkiem są crossy i enduro z 2T silnikami nawet 125 ccm, ale raczej widzę, że w taki sprzęt nie celujesz.

 

Z doświadczenia też zasugeruję, żebyś nie kupował w Polsce czegoś podobnego do choppera. Pięknie wyglądają te motocykle, ale jeździć się u nas nie da. Trzęsie na naszych dziurach, kręgosłup boli i żadna przyjemność. Co innego turystyczne enduro - tym jedzie się bardzo przyjemnie.

Na przejeździe kolejowym koło mojego domu musiałem chopperem zwalniać do 30 km/h, a i tak miałem wrażenie, że coś się urwie z powodu twardego zawieszenia z małym skokiem. A gdy zmieniłem na enduraka to w tym samym miejscu jechałem 70-80 km/h bez najmniejszych wrażeń negatywnych. Po prostu zawieszenie z łatwością wybierało nierówności.

 

Zatem albo skuter 125 bo taki silnik w nim zupełnie wystarcza albo ostatecznie Varadero 125,  choć tu trudno o satysfakcję z osiągów. Chińskie choppery 125 ccm które pokazujesz na zdjęciach to dramat. Jedynie ten orzeł, lew albo inny jaguar z przedniego błotnika do czegoś się w nich nadaje - można sobie nim w nosie podłubać. Reszta to śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to bym chcial takiego, ale brak glejtu i cena zaporowa jak na pare jazd w roku..

Pojemnosc jak trzeba i ten wyglad - normalny motor, sliczny...

 

classic350_right-side_black_600x463_moto

 

Z drugiej strony Junaki maja juz swoje forum...

http://junak-daytona.pl/zrob-to-sam-junak-m16/m16-125-pierwsze-wrazenia/

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś pod koniec wakacji miałem ten sam dylemat :)

któryś z kolegów z innego forum polecił mi udać się do paru salonów z motocyklami i "przymierzyć"

bo fakt jest taki na większości 125tek dorosły facet wygląda jak na psie :)

 

moje typy na koniec lutego to były honda cbf i yamaha ybr (najczęściej kupowane 125tki)

"wiadro" odpada bo ceny sa absurdalne, ale to najlepsze co może być w 125.

polecam też stronke : http://www.motocykle-125.com.pl/kategorie/honda/

 

ps

musisz tez wsiąść pod uwagę to ze na większości 125tek prędkość przelotowa to 70-80km/h wiec dłuższe trasy odpadają (chodzi o ruch tirów , autobusów itp. które będą po prostu cie wyprzedzać)  

 

ps2.

na tą chwilę wiem ze trzeba po prostu zrobić prawko i kupić (w cenie 125) jakąś 400 do rekreacyjnej jazdy.

pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicik cyt. " bo fakt jest taki na większości 125tek dorosły facet wygląda jak na psie "

 

Wiem to i niestety tego wlasnie od poczatku sie balem, bo choc jestem szczuply to jednak prawie 190cm

Zadne przelotowe trasy nie wchodza w gre - nawet autem mi sie juz nie chce nigdzie przelotowo jezdzic - to ma byc tak sobie dookola garazu w sobote a najdalej to gdzies do kolezki jakiegos albo na kawke, czyli tak ze 20 km w jedna strone max, w zasadzie tak jak rowerem...Ale rower mam a motora nie.. :oslabiony:

 

80 km/h to dla starego dziada w sam raz jest a i tak moje motory z przeszlosci w zasadzie rzadko przekraczaly te zabojcza predkosc  - to i do wiekszej szybkosci zwyczajny nie jestem i sam ped powierza by mogl mnie zabic...

 

J.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Junak jest piękny bo czarny :-)

Chłopaki na "J", czy aby nazwa Junak na tym czymś jest legalna?

Kto jest producentem tego czegoś?

Dostrzegam nawet rasowe zerżnięcie czcionki.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.