Skocz do zawartości

Ostatnia okazja w życiu, czyli jaki wybrac motocykl 125 cm ?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - tak popatrzylem po garazu i zobaczylem, ze w zasadzie i troche na sile, ale by sie zmiescil nie za duzy motor.

 

Oczywiscie - jest to efekt kryzysu wieku sredniego, zgoda pelna - ALE zadalem sobie pytanie - juz niewiele lat dzieli mnie od wieku, ze nie dam rady nawet lekkiego motoru z tego garazu wyprowadzic, no to moze jeszcze jest jeszcze czas chociaz troche pojezdzic.

 

Dlaczego 125 - bo jak wiadomo nie trzeba miec papierow na niego, a jakos nie zdazylem nigdy zrobic glejtu na motory, mimo tego, ze w mlodosci poruszalem sie wlasnym Junakiem bedacym w stanie i zawsze permanentnego remontu oraz ujezdzalismy z kolegami przerozne WSK 125 i 175 - to juz niezle dawalo, nie mowiac o wspanialych w tamtych czasach MZ 250 i juz troche gorszych CZ 350.

Po prostu wtedy lagodnie mowiac jakos prawo jazdy na motor nie bylo dla mnie priorytetem zeby sie czyms takim okazjonalnie poruszac.

W czasach obecnych nawet sie nie chce zblizac do prawdziwego motoru, zeby mnie nie ponioslo...

 

No i dlatego 125 cm - myslicie, ze jak sie jedzie 125, to sie od razu wszyscy beda smiali, szczegolnie jak zobacza na nim starego zgreda? - to jest chyba prawdopodobne, tym bardziej, ze pelnych kaskow nie cierpie i bedzie mnie widac niestety..Dobrze, ze gruby nie jestem..

 

No i sie Kolegow pytam co Wy o tym sadzicie, bo moja zona, to..... wiecie co by powiedziala, ale szukam jakichs bratnich dusz, to moze bym sie odwazyl..

 

Aprilla-Classic-125-Red-Rose1.jpg

Takie mnie sie podobaja - np. Aprila Classik - tylko, ze to dwusow, za to sie wkreca szybko..

 

NIE MOZE BYC zaden a'la scigacz - nigdy sie mi nie podobaly i na baku lezec nie zamierzam, che wygodnie sobie siedziec czyli raczej motocykl turystyczny moze byc.

Kusi duza liczba takich malych czoperow, ale czy to juz by niebylo arcy smieszne - czoper 125, bo moze inni uczestnicy ruchu drogowego by ze smiechu poumierali jakby mnie na tym zobaczyli?

 

Junak M16 125

junak-m16-125.jpg

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie, skuter to nie to samo co motor, to juz wole sobie motorynke wyremontowac tak jak kiedys to opisalem, motor to motor, ma w sobie COS, poza tym tak jak w autach istnieja dla mnie tylko automaty, to w motorze musza byc biegi..

 

Tylko faktycznie musze sie takim malcem przejechac najpierw, ale WCALE nie oczekuje jakichs wielkich doznan, na dawce tez sie raczej juz nie nadaje bo wszystko przezarte fajkami i alkoholem mam w sobie..

 

Jezdzil kto taka jakas 125-tka?

Tylko warczy, czy tez troche jedzie?

 

Przepraszam, bede pisal motor, dla mnie motor to motor, mialem ich pare 25 lat temu i sie zawsze mowilo, ze mam motor, to teraz co mam miec - nie motor?

 

J.

 

Albo taki - Kawasaki 125 eliminator - no nazwa troche mylaca, ale rower wyprzedzi..

Kawasaki-125-Eliminator1.jpg

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko taki MOTOR 125 to jak dla mnie przerost formy nad treścią , śmiesznie wygląda wielka rama ,zbiornik itd... a silniczek taki maluski :) w maxi przynajmniej nie widac silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, wcale nie mowie, ze Ci co na skuterach daja, to jacys glupsi albo gorsi sa - to ja jestem gorszy, bo nie mialem czasu prawka na motor zrobic a teraz to juz takimi glupotami jak a do b albo jakies tam inne zdawanie to juz nie zamierzam sie zajmowac, juz wystarczy tych egzaminow w zyciu..

 

Znakiem tego uwazacie, ze to smieszny pomysl jest?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten taki nienajgorszy jakby i motorek nie wyglada jak orzeszek, to moze jakies 110 km/h osiagnie?

http://allegro.pl/piekny-chopper-kawasaki-eliminator-125-2001-virago-i5385540736.html

 

O, a tu jaki fajny - http://allegro.pl/honda-rebel-ca-125-kat-b-ladna-sprowadzona-i5358134952.html

 

Ta honda fajna..2 garki ma, juz tak pusto nie wyglada..

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varadero jest super, wprawdzie jeżdzę troche większym ale miałem sie okazje przejechać tym sprzętem. Moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ujezdzalismy z kolegami przerozne WSK 125 i 175 - to juz niezle dawalo, nie mowiac o wspanialych w tamtych czasach MZ 250 i juz troche gorszych CZ 350.

 

Stare, dobre czasy. Mnie również zdarzyło się, za czasów kiedy człowiek był młody i głupi, ujeżdżać tego typu sprzęt, od własnego OGARA 205 po właśnie MZ ETZ 250, MZ ETZ 150, SHL, WSK, oraz nieśmiertelny Mińsk. W odróżnieniu jednak od Ciebie, zabawa ta tak mnie się spodobała, że postanowiłem popełnić jednak prawo jazdy kategorii "A" i od lat już piętnastu takową posiadam. Jest jednak jedno wielkie ALE. Od zrobienia prawa jazdy jechałem motocyklem JEDEN RAZ. Po prostu nigdy nie było czasu, funduszy itp. Jakieś 2 może 3 lata temu jeden z pracowników naszej firmy przyjechał motocyklem do pracy i dał mi się przejechać. Niestety to już nie to. Musiał bym z powrotem trochę pojeździć, żeby się wciągnąć. 

Wracając do meritum - przytoczyłeś gdzieś Junaka M16 - niestety z JUNAKIEM nie ma to za wiele wspólnego, to tylko Chiński Regal Raptor Daytona lekko zmodyfikowany dla potrzeb rynku polskiego.

Ja bym popatrzył na takie motocykle (kolejność i aukcje przypadkowe)

 

Honda Shadow

http://otomoto.pl/oferta/honda-shadow-125-zobacz-piekny-suzuki-marauder-ID3hjAFV.html

 

Yamaha Virago

http://allegro.pl/yamaha-xv125-virago-jak-nowy-vmoto125-pl-i5385060336.html

 

Suzuki Marauder

http://allegro.pl/suzuki-marauder-gz-125-niemcy-sakwy-super-stan-i5360956387.html

 

PS. Gdyby żona mi pozwoliła, to też bym sobie kupił motocykl :P Niestety stanęła po stronie przeciwników jednośladów :(

Edytowane przez seba222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku I kupuj jesteś tego wart. Seba 222 pokazał fajne propozycje jednośladów. Junaki czy Romety to już nie to samo co 20 lat temu. Romet 250 zakupiony nowy  po przejechaniu 12 km prawie się rozkręcił. Odpadł prawy podnóżek a lewy ledwie się trzymał. Po 120 km wysiadł licznik nie wspomnę ze wieczne problemy z odpaleniem. Moim plastikiem jeżdżę już 12 rok i tylko części eksploatacyjne i paliwo. Jakość wykonania o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś tak Jacku zdecydował się na zrobienie prawa jazdy kategorii A, to mam taką cichą, małą propozycję (za którą żona to by Ciebie wyrzuciła z domu):

 

http://otomoto.pl/oferta/suzuki-intruder-intruder-vlr-1800-c1800r-boulevard-ID3hjfWQ.html

 

Czyż nie jest piękny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek każdy motocykl o pojemności 125 jest dobry jak będziesz traktował go jako gadżet a nie pełnokrwistą maszynę. 

Lubię skutery ale tylko na przejazd wokół rynku, też chcę "mieszać" biegami. Szukaj jakiegoś dwucylindrowego choppera lub przedstawionego tutaj Varadero. Przyśpieszenie nie porywa, czasami pod górkę odniesiesz wrażenie że zaraz "zdechnie" ale ....ale jak chcesz się rozerwać i rozglądać na boki oraz jechać nie pedałując to będziesz bardzo zadowolony, zwłaszcza pod dystrybutorem  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.