Skocz do zawartości

zawarcia OC przez www., gdzie ?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest kolega maarec2, który prowadzi takie usługi. Ja mam przez niego ubezpieczoną przyczepę. Trzeba było tylko wykonać ileś zdjęć, podać newralgiczne dla ubezpieczyciela dane i polisę przysłał pocztą. Tyle tylko, że w tym wypadku chodzi o AC, bo OC mam od początku w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może telefonicznie? jakeś 2 lata temu miałem podobny problem - wprawdzie z motocyklem - nigdzie nie mogłem obliczyć składki OC przez www, a telefonicznie w LINK4 się udało - i cena OC mnie satysfakcjonowała, więc zmęczony szukaniem - po prostu się zgodziłem - kilka dni później przyszla polisa pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz ... tak właśnie zrobiłem :)

ale i tak będę się musiał z agentem spotkać żeby podpisać papiery ... z tym ze to on do mnie przyjedzie.

pozdr

ps.

temat zostawiam otwarty - może ktoś trafi na ubezpieczycila przyczep ONLINE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeżeli chcecie piszcie na PW, pomogę Wam. Ja przez direct nie ubezpieczam nic, ani domu, ani OC auta, ani przyczepy, ani wyjazdowych podróżnych, ani nic. Wiem, że w dobie internetu to może dziwne, ale wolę rozmawiać z żywym człowiekiem niż z konsultantem na infolinii, który często ( nie obrażając nikogo i niczyjej pracy) studentem posiadającym podstawową wiedzę. Mam auto z 2002 r, przyczepę z 1986 i na jedno i drugie płacę OC i AC. Uważam, że warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma i pewnie prędko nie będzie, bo tworzenie systemu dla przyczep ze składką 30-80zł to lekka przesada. A zawarcie AC, bez gotowego katalogu z cenami - tak jak dla osobówek - jest możliwe, ale trudne technicznie i narażone na wiele błędów kombinacji.

 

u większości ubezpieczycieli da się zawrzeć polisę online tylko dla osobówki. Czasem nawet seicento z kratką "ciężarowe" nie przejdzie.

 

Tani ubezpieczyciele (tutaj nazwa dowolna, zależy od regionu i danych właściciela) przeważnie w komunikacji robią tylko osobówki, nie ważne czy telefon, internet czy agent.

 

pewnie zauważyliście nie małą podwyżkę na samochody po nowym roku ? ruch w ubezpieczeniach jest teraz duży, codziennie 5 maili z super ofertami... nagle wszyscy szukają klientów, bo składki powoli dobijają do poziomu szkodowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składka OC dla przyczep wydaje się być jednakowa i zależy tylko od ewentualnych zniżek posiadacza polisy i adresu zamieszkania. Z tego co koledzy na forum pisali to dla kempingów składka jest podobna jak dla towarowych przyczep, o ile nie taka sama. Więc technicznie jakichś mega wygibasów nie ma. Z tego co się orientuję OC przyczep jest nieco śmieszne - pokrywa ewentualne szkody wyrządzone przez przyczepę gdy nie jest ona przypięta do samochodu. (rzeczywiście jest jakieś tam ryzyko że wiatr ją zepchnie na coś wartościowego lub stoczy się z pochyłości i rozwali jakieś nowe audi biskupa, więc jakaś tam zasadność tego ubezpieczenia jest). Gdy przyczepa jest przypięta do holownika szkody idą z OC holownika.

 

natomiast fakt, ubezpieczenie AC przy takiej różnorodności jaką widzę, to jest wyzwanie techniczne.


Taki system do ubezpieczania OC przyczep online to mógłbym sam machnąć i zadowolił bym się jakąś tam złotówką prowizji od ubezpieczenia. Przy zasięgu ogólno krajowym i tak zysk byłby niezły. Tylko musiał by się znaleźć fizyczny oferent produktu ubezpieczeniowego.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

ale i tak będę się musiał z agentem spotkać żeby podpisać papiery ...

 

a po co podpisać, ja wszystkie ubezpieczenia załatwiam tel-net , dzwonię do mojego agenta mówię co chcę i dostaję wyceną na maila , po uzgodnieniu co tam potrzebuję dostaję polisę na maila gotową do wydrukowania i opłacenia :bravo:  , agenta nie widziałem już kilka lat  :hehe: a polis kilka róznych mi szykował z róznych towarzystw 

 wolę rozmawiać z żywym człowiekiem niż z konsultantem na infolinii, 

ja też wolę z człowiekiem , może być przez telefon , ale człowieka znam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja znalazłam tanie ubezpieczenie na SuperUbezpieczenia.pl zadzwoniłam do nich na infolinie i pani znalazła mi nie drogie ubezpieczenie w InterRisk  za 30 zł 

Edytowane przez KasiaKep (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie ubezpieczeniowe: Mam przyczepkę towarową, lekką (DMC 750), do tej pory płaciłem 31zł OC, ubezpieczycielem był HDI. Został on wykupiony przez Wartę i teraz przyszła mi kontynuacja ubezpieczenia za 50zł, czyli podwyżka o jakieś 80%... Wiem, że 20 zł to znowu nie pieniądz, ale trochę przegięcie żeby nagle za tą samą usługę płacić o 80% więcej... HDI był za tani i nastapiło wrogie przejęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ubezpieczeniowe: Mam przyczepkę towarową, lekką (DMC 750), do tej pory płaciłem 31zł OC, ubezpieczycielem był HDI. Został on wykupiony przez Wartę i teraz przyszła mi kontynuacja ubezpieczenia za 50zł, czyli podwyżka o jakieś 80%... Wiem, że 20 zł to znowu nie pieniądz, ale trochę przegięcie żeby nagle za tą samą usługę płacić o 80% więcej... HDI był za tani i nastapiło wrogie przejęcie?

 

nie, płaciłeś nieprzyzwoicie niską składkę i została minimalnie zbliżona do poziomu rentowności, ale pewnie jej jeszcze trochę brakuje :P  (nie chodzi mi o Ciebie a o skalę całego rynku OC w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt wszystkie firmy podniosły składki na wszystkie pojazdy mam zaprzyjaźnioną firmę ubezpieczeniową i zawsze wyszukują mi najtańsze składki ale to nic nie daje tylko podwyżki i tyle , kiedyś czym dłużej i bezkolizyjnie kierowca jeździł to miał zniżki a teraz tak na prawdę to w sumie to wygląda na temat odwrotny jeździsz bez dzwonów i akurat w moim przypadku zawodowo czyli mnóstwo kilometrów jako kierowca nigdy nie miałem nawet najmniejszej ryski i uważam że to jest nie fajne i wręcz bezczelne złodziejstwo ale wracając do tematu też mnie interesuje temat zawarcia umowy poprzez www.

Edytowane przez wally1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.