Skocz do zawartości

Parki rozrywki, Wesołe miasteczka , Lunaparki


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mandoria napisał:

Bardzo dziękuję za to pytanie. Część zewnętrzna Mandorii wciąż znajduje się na etapie projektowania i muszę przyznać, że Państwa wpis zainspirował nas do poważnego rozważenia kwestii utworzenia specjalnej przestrzeni dla karawaningowców. Co, oprócz zielonej trawki, byłoby Państwu potrzebne w takim miejscu do wygodnego funkcjonowania? 

W sobotę, 19 października, będziemy obecni na targach World Travel Show. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę porozmawiać z nami o Mandorii to serdecznie zapraszam :) Rozpoznacie nas Państwo po renesansowych strojach. 

Witam. Preferencje mogą się oczywiście różnić od człowieka i pewnie trudno będzie wszystkich zadowolić, ale...

Powinno być to wydzielone miejsce oczywiście najlepiej z zadbaną trawą, zapewniające trochę kameralności. Potrzebne jest miejsce na zrzut nieczystości , węzeł sanitarny z otwartymi również w nocy toaletami , prysznicem itp. Na terenie potrzebne słupki z prądem i dostępem do wody.

W moim mniemaniu,  nie musi być to jakiś wypasiony super kemping, ale warto aby to co opisałem było zadbane. Często takie miejsca (park rozrywki) w domyśle nie są najtańszą formą rozrywki, zatem lepiej, aby cena campingu nie była wygórowana . Dlatego proste , ale schludne miejsce uważam, że zrobiło by "robotę". Piszę to z autopsji moich pobytów w Energylandii, a i w innych parkach rozrywki obserwowałem takie praktyki.

W wyżej wymienionej Energylandi w okresie wakacyjnym bywało nawet 30 -40 kamperów, dlatego myślę, że takie miejsce jest jak najbardziej potrzebne.

 

W Energylandii jest tam właśnie takie miejsce (Choć tam jest problem, że nie jest odizolowane od przechodniów). Cena za "załogę" to niewygórowane 50zł , a i tak widziałem jak Ludzie wyjeżdżali z parkingu , aby wrócić na drugi dzień:)

 

W takich miejscach jak park rozrywki ,ludzie nie odpoczywają raczej tygodniami, czy nie spędzają tam całych wakacji. Jest to zazwyczaj pobyt jedno-dwu dniowy  Choć w zależności jak będzie się przedstawiała oferta biletów o wydłużonej ważności ,czas ten czasem może się wydłużać. Ja w tym roku w w/w Energylandi spędziłem 2 tygodnie , właśnie dlatego że były ku temu warunki

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie się tematem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podpisuję się pod wszystkim, co napisał Arek.

Ze swojej strony dodam, że dla mnie absolutne minimum to bezpieczny kawałek placu (by się nie martwić o pozostawiony sprzęt), dostęp do wody i do wylania nieczystości.

Dla większości niezbędny będzie prąd (to raczej stosunkowo mała inwestycja) oraz prysznic i toalety (większe koszta). 

Tak czy inaczej, na takie pola przy parkach rozrywki nie przyjeżdżają tylko przyczepy i kampery, są to także namioty. Bo mi nie chciałoby się jechać 100, 200 czy 300 kilometrów, potem latać po parku przez wiele godzin by na koniec wracać do domu. A niestety nie wszystkich stać na hotele.

Jeżeli w parku będzie więcej atrakcji niż na jeden dzień to warto się zastanowić nad ofertą biletów np. 2-dniowych. Wtedy takie pole jest tym bardziej potrzebne.

Jak widać na poniższym filmiku (moje otoczenie w Legolandzie w Niemczech) połowa użytkowników pola to namiotowcy. Co ciekawe, obok zwykłego namiotu może stać autobusik za bańkę, jak nie więcej :look: 

Tam właśnie byliśmy 3 noce a bilet do parku dwudniowy i było git :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

20.02.2020 otwarcie Suntago Wodny Świat - Park of Poland. 
 

Ceny bardzo przyzwoite. No oczywiście że z całą rodziną z dojazdem  bez tysiaka nie ma co startować. Ale jest o niebo taniej niż np. w Tropical Island. 
 

Zapachnialo Europą gdy przeczytałem że z saun korzystać będziemy jak cywilizowani ludzie a nie jak zaściankowa chamstwo np. W Uniejowie. 
 

Ale potem czytałem dalej i zeobiło się smutno. Karawaningowców tam nie chcą. Albo zapłacisz za domek, albo wypier.... 

Więc oferta dla orzedsiębiirczych: camperplatz czy camping warto otworzyć!

C2F7E2C4-542F-4CF9-BD59-73DF8C0E175B.jpeg

D8E9B4FF-6207-4937-81F1-116890FE4ABC.jpeg

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Suntago 2 osoby na weekend (sobota - niedziela) wychodzi 556zł. Bez noclegu. 

W Tropical Islands dwie doby na kempingu(prąd, woda itp) od piątku do niedzieli  plus wejście bez ograniczeń do "hali" 129euro.

Faktycznie w Suntago jest taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielpoz napisał:

Faktycznie w Suntago jest taniej

Tropical, całodzienny tropiki plus sauna 49,90 eur = 213, 94 zł.

Suntago, całodzienny wszystkie strefy 129 zł a w weekendy 139 zł.

 

Nie każdy karawaningowiec jedzie tam na dwa dni aby korzystać z ekstra bonusów.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pawel1966 napisał:

Pewnie niejeden z Nas zna Park Rozrywki Bałtów? Już w przyszłym tygodniu jadę tam na rozmowy w sprawie camper parku. Chcą to zrobić jak najszybciej, bo w sierpniu kolejny zlot camperów....Jak to określił inwestor...Dość prowizorki:)

powodzenia, co prawda już wyrosłem z tego typu rozrywek, ale camperpark  to dobra rzecz, nawet po drodze jadąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 19:23, pawel1966 napisał:

Pewnie niejeden z Nas zna Park Rozrywki Bałtów? Już w przyszłym tygodniu jadę tam na rozmowy w sprawie camper parku. Chcą to zrobić jak najszybciej, bo w sierpniu kolejny zlot camperów....Jak to określił inwestor...Dość prowizorki:)

Tyle, że Baltów to nuda niestety. Fajne tak może  dla 4 -5 latków. Plastikowe dinozaury i beznadziejny "park rozrywki" plus te ich zoo czy jak to tam się  nazywa po którym jeździ sie busem. Obserwowanie wzrostu trawy to równie  ciekawe przeżycie. Byłem tam 2 albo 3 razy. Ale jak dzieci podrosły trochę  nie ma sensu tam jechać.

Energylandia jest fajna i co bardzo ważne  rozwija się  co roku. Suntago - zobaczymy, w ciągu miesiąca  pewnie pojadę. Jeżeli  to największe takie typu miejsce w Europie to fajnie, że  nie trzeba już  jechać  do Berlina.

A Baltów w miarę fajny był  10 lat temu ale brak rozwoju i sorry, nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Baltów to nuda niestety. Fajne tak może  dla 4 -5 latków. Plastikowe dinozaury i beznadziejny "park rozrywki" plus te ich zoo czy jak to tam się  nazywa po którym jeździ sie busem. Obserwowanie wzrostu trawy to równie  ciekawe przeżycie. Byłem tam 2 albo 3 razy. Ale jak dzieci podrosły trochę  nie ma sensu tam jechać.
Energylandia jest fajna i co bardzo ważne  rozwija się  co roku. Suntago - zobaczymy, w ciągu miesiąca  pewnie pojadę. Jeżeli  to największe takie typu miejsce w Europie to fajnie, że  nie trzeba już  jechać  do Berlina.
A Baltów w miarę fajny był  10 lat temu ale brak rozwoju i sorry, nuda.
Ja tam nigdy nie bylem. Zresztą w innych twgo typu przybytkach również rzadko, no cbyba, ze wnuki nalegają. Ale chodzi o to, ze w Bałtowie odbywaja sie zloty camperow i chca miwc porządne miejsca postojowe. BTW. Teraz jestem w Wierchomli. Stoi tu kilka kamperow a infrastruktury brak. Roznawiam więc takze i w takicb miejscach. Oni wszyscy widzą, ze takich gosci im przybywa.

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pawel1966 napisał:

Ja tam nigdy nie bylem. Zresztą w innych twgo typu przybytkach również rzadko, no cbyba, ze wnuki nalegają. Ale chodzi o to, ze w Bałtowie odbywaja sie zloty camperow i chca miwc porządne miejsca postojowe. BTW. Teraz jestem w Wierchomli. Stoi tu kilka kamperow a infrastruktury brak. Roznawiam więc takze i w takicb miejscach. Oni wszyscy widzą, ze takich gosci im przybywa.

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka
 

No ja tam byłem.  Na tych zlotach także. Tylko, że  wiadomo na czym polegają zloty... ;)  (spożywanie  niezdrowych substancji psychoaktywnych typu C2H5OH :-) )

Natomiast sama koncepcja tego Bałtowa miała by sens gdyby to się rozwijało. Jak ma się  dzieci/wnuki poniżej 8 roku życie  to można  raz podjechać, i tyle.

Z Energylandii dzieciaki wychodzą ubawione, choć  jak widzę  je na tych najszybszych atrakcjach to mam stan przedzawałowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966

Weź załóż może, jeśli administracja pozwoli, temat dotyczący miejsc które warto wyposażyć w słupki. 
I będziemy tam wpisywać takie „niby”  kamperparki czy jakieś agroturystyki czy pola biwakowe, gdzie jest fajnie lokalizacyjnie ale słabo infrastrukturalnie. Ty będziesz tam uderzał i próbował czynić nasze odpoczywanie wygodniejszym? Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś bliższe, koleżeńskie kontakty do właściciela, wójta, burmistrza to dajemy Pawłowi na priv, ewentualnie ustalając prowizję. Niech konkurencja nie ma podanego na tacy czegoś co możemy dać forowiczowi. 
Oczywiście wszelkie „psy ogrodnika” pomagać nie muszą. 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cathay Hej:) To niezły pomysł więc dzięki!!!!

Admin ju wyodrębnił temat Camper System - żeby nie robić bałaganu w innych wątkach więc może tam?

Ja ze swojej strony dodam tylko,  że w tym tygodniu zainstalujemy nowy słupek do WC i wody w Lądku Zdroju ( ma tam być z sobotę zlot caravaningowy), Reanimację, czyli kompletną modernizację, do lata ma przejść Camping w Nysie ( przejęły go tamtejsze wodociągi), ZDM w Bielsku Białej chce uruchomić camper park w Bielsku Białej ( z infrastrukturą ). Na nowo budowanym odcinku S 19  ( odcinek Nr 3 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem) mają być na MOPach również słupki serwisowe ( wysłałem już projekty do GW) więc dzieje się dość dużo ciekawych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.