Skocz do zawartości

Parki rozrywki, Wesołe miasteczka , Lunaparki


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Pierzasty napisał:

Aha... w rok zbudują, a nawet krócej bo plan otwarcia to lato 2020. Jaaasne :) Wystarczy spojrzeć na przykładzie parku wodnego w Mszczonowie, aby zdać sobie sprawę ile czasu trwa budowa tego podobnej inwestycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 7.10.2019 o 13:00, jacek00 napisał:

Aha... w rok zbudują, a nawet krócej bo plan otwarcia to lato 2020. Jaaasne :) Wystarczy spojrzeć na przykładzie parku wodnego w Mszczonowie, aby zdać sobie sprawę ile czasu trwa budowa tego podobnej inwestycji. 

Budowa parku rozrywki Mandoria Miasto Przygód już trwa, a lada moment rozpocznie się montaż pierwszych atrakcji. Latem 2020 roku zostanie otwarta ta część parku, która znajduje się pod dachem. Zajmie ona powierzchnię 15 tys. mkw. Zachęcam do obserwowania postępów inwestycji na Facebooku - będziemy tam publikować aktualne informacje o parku.  :-)

Z pozdrowieniami, Iwona Buchcic - Rzeczniczka prasowa Mandorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 13:00, jacek00 napisał:

Aha... w rok zbudują, a nawet krócej bo plan otwarcia to lato 2020. Jaaasne :) Wystarczy spojrzeć na przykładzie parku wodnego w Mszczonowie, aby zdać sobie sprawę ile czasu trwa budowa tego podobnej inwestycji. 

Jacek, ale z tego co doczytałem, to On jest już jakiś czas w budowie. W Energylandii ostatnio otwarta nowa strefa tematyczna "smoczy gród" powstała w ekspresowym tempie , a flagowy rollercoaster "Zadra " w kilka miesięcy. Kwestia pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pierzasty napisał:

Jacek, ale z tego co doczytałem, to On jest już jakiś czas w budowie. W Energylandii ostatnio otwarta nowa strefa tematyczna "smoczy gród" powstała w ekspresowym tempie , a flagowy rollercoaster "Zadra " w kilka miesięcy. Kwestia pieniędzy

Mówisz o samej budowie. A żeby zbudować taką Zadrę to najpierw należy ją zaprojektować. Każdy rollercoaster powstaje najpierw jako projekt, a to trwa i to dość długo - dobre kilka lat. Generalnie nie ma czegoś takiego jak gotowe rollercoastery, każdy jest robiony na indywidulne zamówienie. To jak z budową dróg -- gdzie sam proces budowy już to efekt końcowy całego przedsięwzięcia - jestem taki mądry bo kiedyś na Discovery oglądałem program właśnie o rollercosterach, jak one powstają, jak wygląda cały proces projektowania i budowy ;)

Co do Mandorii to szukałem czegoś o nich, próbowałem znaleźc jakieś fotki z budowy i niczego znaleźć mi się nie udało. Np wspomniany park w Mszczonowie regularnie dokumentuje postępy na budowie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

Mówisz o samej budowie. A żeby zbudować taką Zadrę to najpierw należy ją zaprojektować. Każdy rollercoaster powstaje najpierw jako projekt, a to trwa i to dość długo - dobre kilka lat. Generalnie nie ma czegoś takiego jak gotowe rollercoastery, każdy jest robiony na indywidulne zamówienie. To jak z budową dróg -- gdzie sam proces budowy już to efekt końcowy całego przedsięwzięcia - jestem taki mądry bo kiedyś na Discovery oglądałem program właśnie o rollercosterach, jak one powstają, jak wygląda cały proces projektowania i budowy ;)

Co do Mandorii to szukałem czegoś o nich, próbowałem znaleźc jakieś fotki z budowy i niczego znaleźć mi się nie udało. Np wspomniany park w Mszczonowie regularnie dokumentuje postępy na budowie.

Zarówno dla Hyperiona i dla Zadry jest zapewne jak mówisz bo to mega konstrukcje ,ale myślę że to producenci tych atrakcji spinają się, aby mieć coś w zanadrzu , na prawie już. Oglądałem konferencję z przed 2 lat gdzie nie było wogóle mowy o Zadrze. Mieli dopiero " coś "wybierać. Ja jestem dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pierzasty napisał:

Zarówno dla Hyperiona i dla Zadry jest zapewne jak mówisz bo to mega konstrukcje ,ale myślę że to producenci tych atrakcji spinają się, aby mieć coś w zanadrzu , na prawie już. Oglądałem konferencję

A masz więcej info o tej Mandori? Gdzie czytałeś, że budowa już trwa?

11 minut temu, Pierzasty napisał:

z przed 2 lat gdzie nie było wogóle mowy o Zadrze. Mieli dopiero " coś "wybierać. Ja jestem dobrej myśli

Bo nie chcieli nic zdradzać ;) Ja tam jestem sceptyczny. Pamiętam te parki pod Warszawą... Poprzedni miał być chyba pod Grodziskiem. Nawet kamień węgielny chyba wkopali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A masz więcej info o tej Mandori? Gdzie czytałeś, że budowa już trwa?

Bo nie chcieli nic zdradzać ;) Ja tam jestem sceptyczny. Pamiętam te parki pod Warszawą... Poprzedni miał być chyba pod Grodziskiem. Nawet kamień węgielny chyba wkopali :D

 

Screenshot_20191009-122906_Chrome.jpg

Godzinę temu, jacek00 napisał:

 

Bo nie chcieli nic zdradzać ;) Ja tam jestem sceptyczny. 

Jacek, ale wyraźnie była mowa o większej liczbie projektów i wyborze jednego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pierzasty napisał:

 

Screenshot_20191009-122906_Chrome.jpg

No te informacje o mandorii widziałem. Ale to są informacje tylko i wyłącznie prasowe. Wszystko się pojawiło w mediach teraz, w październiku. Wcześniej ani słowa. Dlatego wg mnie może oni jeszcze nawet niczego nie budują - na google mapsach z 2019 roku nie ma ani śladu po jakiejś budowie. Zresztą widzisz ile w tym marketingu - twierdzenie, że w Polsce nie ma takiego miejsca (parku rozrywki) jest trochę nie na miejscu :) Mamy Energyladnię, mamy też Legendię. Więc jednak coś jest :) Co do parków rozrywki to mamy park rozrywki Majaland (w rozbudowie ciągłej) w Kownatach: https://www.majalandkownaty.pl gdzie też w planach jest jakiś rollercoaster wielki

EDIT. A taką ciekawostkę znalazłem:
Mandoria Miasto Przygód powstaje tuż pod Łodzią – w Rzgowie, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym: na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8. Docelowo zajmie powierzchnię 50 hektarów, a całość inwestycji została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich już trwa i obejmuje stworzenie pod dachem całorocznego rodzinnego parku rozrywki o powierzchni 15 tys. mkw. Jego otwarcie zostało zaplanowane na lato 2020 roku.

Ciekawe, park rozrywki pod dachem? To jakie tam atrakcje będą?

EDIT2: Powiem tyle - LOL. To jest jakiś żart a nie park rozrywki :) No chyba, że to ma być jakaś wypasiona sala zabaw, z kulkami i zjeżdżalniami dla dzieciaków.
image.thumb.png.032fd8899f593885308a00fc72069d39.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mandoria napisał:

Zachęcam do obserwowania postępów inwestycji na Facebooku

Ale jakich postępów? Na FB nic nie ma. Raptem 3 wpisy na krzyż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ale jakich postępów? Na FB nic nie ma. Raptem 3 wpisy na krzyż...

Ja jak napisałem jestem dobrej myśli. Ale pożyjemy zobaczymy. Na plus jest to że firma Ptak , to nie firma krzak, więc jest nadzieja. Choć Emergylandię  będzie im trudno dogonić,  bo na dziś dzień to wysoka liga Europejska, a nawet światowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pierzasty napisał:

Ja jak napisałem jestem dobrej myśli. Ale pożyjemy zobaczymy. Na plus jest to że firma Ptak , to nie firma krzak, więc jest nadzieja. Choć Emergylandię  będzie im trudno dogonić,  bo na dziś dzień to wysoka liga Europejska, a nawet światowa

Ale widziałeś powyżej co ma być otwarte w 2020 roku? Jakaś sala zabaw. To z parkiem rozrywki na razie nie ma nic wspólnego. 

Co faktycznie realizowanych atrakcji to polecam obserwować Park Wodny Suntago pod Mszczonowem: https://parkofpoland.com

Otwarcie ma być jeszcze w tym roku. Patrząc na ich FB to wykańczają wnętrza właśnie. Wygląda to wszystko super. Szkoda, że nie pomyśleli o miejscu na przyczepy. Ma być jakaś wioska z bungalowami i hotel jedynie

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, popatrz na filmy z Youtube z Energylandi z 2016r (czyli 2 lata po otwarciu)...Nie było zbyt imponująco

Z resztą, nie ma się o co spierać, ja trzymam kciuki i tyle.

Póki co jestem zauroczony Energylandią , bo odwalili kawał dobrej roboty

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mandoria napisał:

Budowa parku rozrywki Mandoria Miasto Przygód już trwa, a lada moment rozpocznie się montaż pierwszych atrakcji. Latem 2020 roku zostanie otwarta ta część parku, która znajduje się pod dachem. Zajmie ona powierzchnię 15 tys. mkw. Zachęcam do obserwowania postępów inwestycji na Facebooku - będziemy tam publikować aktualne informacje o parku.  :-)

Z pozdrowieniami, Iwona Buchcic - Rzeczniczka prasowa Mandorii

Witamy serdecznie

Nie pozostaje nam nic innego jak oficjalnie się zapytać czy będzie skrawek zielonej trawki wydzielony dla karawaningowców abyśmy mogli uczestniczyć w atrakcjach dłużej niż jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 16:26, Malinki napisał:

Witamy serdecznie

Nie pozostaje nam nic innego jak oficjalnie się zapytać czy będzie skrawek zielonej trawki wydzielony dla karawaningowców abyśmy mogli uczestniczyć w atrakcjach dłużej niż jeden dzień.

Bardzo dziękuję za to pytanie. Część zewnętrzna Mandorii wciąż znajduje się na etapie projektowania i muszę przyznać, że Państwa wpis zainspirował nas do poważnego rozważenia kwestii utworzenia specjalnej przestrzeni dla karawaningowców. Co, oprócz zielonej trawki, byłoby Państwu potrzebne w takim miejscu do wygodnego funkcjonowania? 

W sobotę, 19 października, będziemy obecni na targach World Travel Show. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę porozmawiać z nami o Mandorii to serdecznie zapraszam :) Rozpoznacie nas Państwo po renesansowych strojach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mandoria napisał:

W sobotę, 19 października, będziemy obecni na targach World Travel Show. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę porozmawiać z nami o Mandorii to serdecznie zapraszam :) Rozpoznacie nas Państwo po renesansowych strojach.

Kolega @Pierzasty na pewno chętnie podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.