Skocz do zawartości

Parki rozrywki, Wesołe miasteczka , Lunaparki


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie natknąłem się (używając wyszukiwarki) na podobny temat, dlatego piszę nowy. Jak niektórzy wiedzą , majówkę tegoroczną spędziłem w Niemczech, no cóż- siła wyższa, trzeba było sobie odpuścić 17 zlot i ze łzami w oczach udać się ku zachodniej granicy. Ale wracając do tematu... Na jeden dzień zaplanowaliśmy zabawę w rodzinnym parku rozrywki https://tripsdrill.de/en/theme-park/attractions/

Powiem Wam, że zrobiło to na mnie duże wrażenie, ponownie mogłem poczuć się dzieckiem (choć moja Dorcia wmawia mi, że cały czas nim jestem :niewiem: ). Bilet może nie jest tani (za 2+2 wyszło 105 Eurasów), ale biorąc pod uwagę, że ze wszystkich atrakcji (no niestety poza żarciem) można było korzystać "do bólu ", to uważam to za niezbyt wygórowaną cenę. Myślę że chcąc w byle jakim Polskim lunaparku, korzystać ze wszystkich atrakcji przez cały dzień CAŁĄ RODZINĄ, to cena przewyższy to 105 euro...

 Tripsdrill może nie jest parkiem ekstremalnym , ale jest też dużo atrakcji, które mrożą krew w żyłach, sam kilka razy mało nie "zszedłem" z tego świata, jednak z upływem czasu jak wsiadałem  na kolejne kolejki, karuzele- stały się mniej straszne. Moje córki i wszystkie dzieci biegały jak opętane w poszukiwaniu kolejnych wrażeń- były w siódmym niebie, ja jak z resztą napisałem - też :]  Dodam tylko, że park ten został wyróżniony jak przajazny dzieciom i faktycznie jest tam masa atrakcji, karuzel, samochodzików i innych pierdół dla najmłodszych pociech http://www.germany.travel/pl/oferty-specjalne/parki-rozrywki/park-edukacyjno-rozrywkowy-tripsdrill-z-parkiem-dzikich-zwierzat.html

 

Dodam kilka zdjęć, a wrażenia najbardziej obrazuje moja mina podczas zjazdu w "wannie"


Jeszcze link do przejazdu w Tripsdrill na kolejce Mamut z YT

 

Zrodził mi się pomysł w głowie, żeby za jakiś czas ze znajomymi odwiedzić takie miejsce, jednak wyszukiwanie takich nie jest łatwe..Proszę o podzielenie się , krótkie opisy takich miejsc. A zna ktoś może takie coś gdzieś koło Berlina? Ten opisywany przeze mnie jest dość daleko , bo w okolicach Stuttgartu

post-7469-0-32020100-1432061948_thumb.jpg

post-7469-0-41609800-1432062109_thumb.jpg

post-7469-0-39393000-1432062202_thumb.jpg

post-7469-0-08622000-1432062343_thumb.jpg

post-7469-0-80543400-1432062410_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio ... czyli jakieś 6 lat temu to skorzystałam z takiej zabawki ...

post-7016-0-28150000-1432071861_thumb.jpeg

 

Od tamtej pory jakoś mnie ciągnie :D, lot w górę był ok ale przeciążenia podczas opadania były masakryczne i nie chodzi o to że było mi niedobrze, mnie po prostu bolały wszystkie organy wewnątrz :blagac:   NIGDY WIĘCEJ  :czacha:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tutaj ktoś był, W roku 2005 magazyn Forbes wybrał go najlepszym parkiem rozrywki na świecie :hmm:

http://liseberg.com/en/home/Amusement-Park/

Fajnie to wygląda. Ale kawał drogi, a i cena widzę powalająca. Jednak wrażenie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo znany jest wiedeński Prater. Też fajne miejsce. Tam nie ma biletów wstępu, za to każdą atrakcję się płaci osobno. Byliśmy tam chyba z 3 razy, za każdym razem latem były tłumy :) Ale do poszczególnych atrakcji kolejki nie były szczególnie uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od tamtej pory jakoś mnie ciągnie :D, lot w górę był ok ale przeciążenia podczas opadania były masakryczne i nie chodzi o to że było mi niedobrze, mnie po prostu bolały wszystkie organy wewnątrz :blagac:   NIGDY WIĘCEJ  :czacha:

Dlatego właśnie Tripsdrill był fajny, bo każdy na miarę swoich możliwości mógł z czegoś korzystać. Byliśmy ze szwagierką, która panicznie boi się: prędkości, wysokości, wody - a mimo to, świetnie się bawiła choć po części pewnie przez nas i nasze miny podczas korzystania z przeróżnych dziwactw.

Bardzo znany jest wiedeński Prater. Też fajne miejsce. Tam nie ma biletów wstępu, za to każdą atrakcję się płaci osobno. Byliśmy tam chyba z 3 razy, za każdym razem latem były tłumy :) Ale do poszczególnych atrakcji kolejki nie były szczególnie uciążliwe.

Prater znam Bdb. , mam w Wiedniu bliską rodzinę, również jest fajny, choć inny- taki betonowy w porównaniu do w.w. Tripsdrill. Prater jeśli odwiedzamy na 2 -3 godz. jest ok. , nie wydamy zbyt dużo, ceny mieszczą się w granicach rozsądku. Natomiast jeśli chodzi o atrakcje, to niektóre omijam z daleka, przerażają mnie :]  np. ta

Byliśmy tam chyba z 3 razy, za każdym razem latem były tłumy :) Ale do poszczególnych atrakcji kolejki nie były szczególnie uciążliwe.

Dlatego dobrze takie miejsca odwiedzać W TYGODNIU. Tam pod Stuttgartem gdzie byłem ostatnio przy "dojściach" są oznaczone punkty, jaki czas (w kolejce) jest potrzebny aby dostać się na to urządzenie. My będąc w tygodniu na wszystko wsiadaliśmy z marszu :]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat  :yes: . Fajnie to wygląda na zdjęciach  :] i strasznie poważnie wyglądasz w koszuli  :hehe:

 

W temacie Węgier i Lipotu jeden z forumowiczów mówił że odwiedził http://www.familypark.at/home/znajdujący się w Austrii w sąsiedztwie jeziora Nezyderskiego.  

Miejscówka w sam raz na postój po drodze do Chorwacji  :yes:  czy na jednodniowy odpoczynek od term podczas pobytu w Lipot, Bukfurdo czy Heygeko. 

Z tego co się wczytałem wejście po 20,5 euro od osoby. Dzieci do 3 lat free. Niektóre atrakcje są dodatkowo żetonowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie przerażona , to jest moja mina.apłakana. A zapłakana Zuzka po zjeździe wanną powiedziała mamie, że myślała sobie ,że umrze i nigdy już jej nie zobaczy :]  Ale dzielnie wsiadała na kolejne zabawki , a jej ulubioną była :


jak ją nazwała- Gąsiennica Magda :]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i zapomniałem dodać, że w niedalekiej okolicy (chyba nie ma nawet 1 km) znajduje się też bezpłatne miejsce na przyczepy i kampery, ale bez prądu i wody http://www.tripsdrill-info.de/html/unterkuenfte/Tripsdrill_camping.htm.

Jednak coś kojarzę, że i znaki na jakiś kemping też były.


Dobry temat  :yes: . Fajnie to wygląda na zdjęciach  :] i strasznie poważnie wyglądasz w koszuli  :hehe:

 

W temacie Węgier i Lipotu jeden z forumowiczów mówił że odwiedził http://www.familypark.at/home/znajdujący się w Austrii w sąsiedztwie jeziora Nezyderskiego.  

Miejscówka w sam raz na postój po drodze do Chorwacji  :yes:  czy na jednodniowy odpoczynek od term podczas pobytu w Lipot, Bukfurdo czy Heygeko. 

Z tego co się wczytałem wejście po 20,5 euro od osoby. Dzieci do 3 lat free. Niektóre atrakcje są dodatkowo żetonowane. 

A w ogóle, to nie wiem co mi z tą koszulą strzeliło :]  raczej to nie jest mój ulubiony styl :]

Warty rozważenia ten family park , faktycznie praktycznie po drodze i cena nie wygórowana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A w ogóle, to nie wiem co mi z tą koszulą strzeliło :]  raczej to nie jest mój ulubiony styl :] ...

Taaa, chciałeś się pokazać za granicą  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Mirabilandi we Włoszech i z całego serca mogę polecić. Naprawdę bardzo fajny park rozrywki :)

Najbardziej przerażający Rollercoaster to wg mnie ten 

 

 

i szczerze go polecam :D Miałem okazję jeszcze przejechać się w życiu na paru innych i tego jeszcze nic nie przebiło.

 

Jeszcze byłem w Parc Bagatelle na północy Francji, ale ten park jest bardziej pro rodzinny i nakierunkowany na mniejsze dzieci. Jest na pewno dużo mniej hardcorowych atrakcji.

 

 

W tym roku tak planuję aby może wybrać się do Energylandii w Polsce. Jestem ciekawy jak to tam wygląda :)


 

 

Zrodził mi się pomysł w głowie, żeby za jakiś czas ze znajomymi odwiedzić takie miejsce, jednak wyszukiwanie takich nie jest łatwe.

 

Polecam serwis parkmania.pl gdzie masz opisane parki rozrywki z całej Europy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym roku tak planuję aby może wybrać się do Energylandii w Polsce. Jestem ciekawy jak to tam wygląda :)

 

 

Zapowiada się nieźle, szczególnie jak odpalą te nowe Roller Costery, co prawda jeden z nich dopiero za rok (z tego co doczytałem), ale warto czekać. dzięki za podpowiedź, dla mnie to też droga na/z południe/a. Fajnie, że w Pl powstają takie rzeczy, bo już byłem zdołowany, że u nas nic takiego nie ma.

Taaa, chciałeś się pokazać za granicą  :]

Taa, chciałem im zaimponować...a powinienem założyć klapki i długie skarpetki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej polskiej granicy jest chyba Heide Park

https://www.heide-park.de/

Mnóstwo rozrywek. Jeden z większych parków w Europie. Największy na świecie drewniany rollercoster.

Niedaleko z Polski, bo 460km od Kołbaskowa, 420km od Słubic

w pobliżu są 2 kempingi:

http://www.auf-dem-simpel.de/en/

http://www.ferienpark-soltau.de/

Edytowane przez domluke (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak swoją drogą opisujecie różne atrakcje zagraniczne, a dlaczego nie wspominamy o:

Chorzów - Wesołe Miasteczko w Parku, w ZOO obok Wesołego Miasteczka jest dolina dinozaurów,

Żory - miasteczko westernowe http://www.twinpigs.zory.pl/

wspominana już Energylandia Zator wraz z DinoZatorLand

JuraPark w Krasiejowie

 

To tak ze znanych mi z najbliższej mojej okolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.