Skocz do zawartości

Przeróbka zawieszenia w N126


RapallaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślę o zmianie zawieszenia, to oryginalne jest do niczego.

 

Gdyby były u nas drogi takie jak mają inne mniej zaawansowane cywilizacje to nikt by nawet nie myślał o przerabianiu

 

Mam pytanie, o ile centymetów podniosło Ci to przyczepę?

Na zdjęciach tego dokładnie nie widać.

Czy planujesz dołożyć jeszcze gumy przeciwdziałające dobijaniu, takie np. jak w maluchu?

Czy już wypróbowałeś przyczepkę na drodze? Codzi mi głównie o stabilność na zakrętach.

Zrobione przez Ciebie zawieszenie nie ma stabilizatora przechyłów bocznych, co przy wysokim środku ciężkości może być kłopotliwe i nawet niebezpieczne na zakrętach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, o ile centymetów podniosło Ci to przyczepę?

Na zdjęciach tego dokładnie nie widać.

Czy planujesz dołożyć jeszcze gumy przeciwdziałające dobijaniu, takie np. jak w maluchu?

Czy już wypróbowałeś przyczepkę na drodze? Codzi mi głównie o stabilność na zakrętach.

Zrobione przez Ciebie zawieszenie nie ma stabilizatora przechyłów bocznych, co przy wysokim środku ciężkości może być kłopotliwe i nawet niebezpieczne na zakrętach.

Pozdrawiam

 

Z wszelkich moim wyliczeń wynika , że jestem wyższy o 8 cm . Odbojniki zaobserwujesz na fotkach ale oglądnij je dokładnie są w środku ceowników - takie czarne . Stabilizatory pomijam gdyż jest to jedna oś i 2 koła . Jeszcze nie byłem z prędkością na drodze ale "teoretycznie ja zaliczyłem" .

Srodek ciężkości o 8 cm wyżej to jest tylko 6% wysokości więc również pomijam sprawę bo skoro jestem stary jak "węgiel brunatny" (tak twierdzi połowica) to nie przekraczam :niewiem: nawet w "tankowaniach" (czasami)

Pozdrawiam serdecznie i zawsze biorę pod uwagę uwagi i sugesttie (te techniczne jako pierwsze) :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • 1 rok później...
12 godzin temu, Helmut napisał:

amortyzator był zamontowany w kierunku jazdy jako "wleczony"

No chyba tak jest. Jak patrzyłem na fotki :hmm:

Mnie bardziej zastanawia czy te amortyzatory wytrzymają ciągłe szarpanie poprzeczne po przez zmienną długość pióra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej amorek klęknie.

Cienko widzę te spawy osi z tarczą kotwiczną. Ciekawe czy są wspawane idealnie ? Czas pokaże czy będą darte opony czy też nie.

Gdybym miał to  zrobić w ten sposób. To oś bym zrobił w całości i przyspawał do niej tarcze kotwiczne.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy wspawane idealnie, zwykle takie rzeczy robi się w zamocowaniach ustalających położenie, tu chyba jakiś imak też był kombinowany
Jeśli chodzi o same spoiny - no cóż wskazane  by to pobadać objętościowo UT lub RT ,  zdjęcia są małe nie pozwalają na dokł. oglądniecie i ocenę VT ale patrząc na fot  10  mam wątpliwości z VT  - no ale Marku to takie moje skrzywienie zawodowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smok_wawelski napisał:

zdjęcia są małe nie pozwalają na dokł. oglądniecie i ocenę VT ale patrząc na fot  10  mam wątpliwości z VT 

Nie ma się co napinać. Fotki z 2008 roku. Pewnie wszystko dalej jeździ. A jak nie to dawno poprawione :zarowka: Niemniej amorki montował bym tylko wzdłużnie przy takiej przeróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BUMERANG napisał:

Nie ma się co napinać.

Spoko nie ma napinki :)  - i pewnie tak jest jak piszesz, odpisałem tylko na wątpliwości podawane przez Marka bo na co dzień mam styczność ze  przeróżnymi spoinami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.