Skocz do zawartości

Poznaje swoją angielkę


kruchy57

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr pewnie można oczyść, względnie zdemontować. Przy doborze pompki należy pamiętać przed wszystkim o tym że instalacja jest "ciśnieniowa" i aby poprawnie działały urządzenia należy dobrać pompkę o parametrach około 1,2-1,5 bar. u mnie wyskalowany jest zawór ciśnieniowy na 1,6 bar. Natomiast jest jeszcze regulator ciśnienia jak zakupicie słabszą należy go wyregulować bo pompka będzie cały czas pracować. przynajmniej tak u mnie wygląda.

czy jak krany są z mikrowyłącznikami to na pewno jest regulator ciśnienia, bo nic takiego nie znalazłem.

A znasz może parametry oryginalnej pompki?

jak szukałem orginalnej angielskiej pompy,to mi się gdzieś rzuciło że ma19lit na min. i 1,1 bara.To tez kupiłem 20 litrów i1,1bara

czy jak krany są z mikrowyłącznikami to na pewno jest regulator ciśnienia, bo nic takiego nie znalazłem.

jak szukałem orginalnej angielskiej pompy,to mi się gdzieś rzuciło że ma19lit na min. i 1,1 bara.To tez kupiłem 20 litrów i1,1bara

Ale nie jestem pewien czy to dobre parametry na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy jak krany są z mikrowyłącznikami to na pewno jest regulator ciśnienia, bo nic takiego nie znalazłem.

jak szukałem orginalnej angielskiej pompy,to mi się gdzieś rzuciło że ma19lit na min. i 1,1 bara.To tez kupiłem 20 litrów i1,1bara

Ale nie jestem pewien czy to dobre parametry na 100%

Krany z mikro stykami załączają od razu układ elektryczny pompki, a regulator jest osobno zazwyczaj przy bojlerze na ciepłą wodę. ja pompę zainstalowałem 1,4bar i wyregulowałem ciśnienie załączania i wyłączania na regulatorze - tak aby strumień wody pod prysznicem był efektywny. ilość wydatku wody jest sprawą drugorzędną. Słuchawka prysznica względnie kranu napowietrzy strumień - prawie jak w domu, pod warunkiem ciśnienia u mnie około 1,4 bar.

Krany z mikro stykami załączają od razu układ elektryczny pompki, a regulator jest osobno zazwyczaj przy bojlerze na ciepłą wodę. ja pompę zainstalowałem 1,4bar i wyregulowałem ciśnienie załączania i wyłączania na regulatorze - tak aby strumień wody pod prysznicem był efektywny. ilość wydatku wody jest sprawą drugorzędną. Słuchawka prysznica względnie kranu napowietrzy strumień - prawie jak w domu, pod warunkiem ciśnienia u mnie około 1,4 bar. zużycie wody i mniejsze tym lepiej - nie trzeba tachać do zlewni baniaków i przynosić. często obozuje na dziko więc ten parametr jest dla mnie istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie gniazdo z oryginalną pompką. Niedawno to uszczelniałem.

Na allegro obecnie nie znalazłem oryginalnej pompki z wężem i przyłączem jednak kiedyś taka wisiała gdzieś na aukcji.

Sama pompka może być nawet najtańsza znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/pompka-zanurzeniowa-do-wody-maas-10l-min-12v-i5354208473.html

Jeżeli nie znajdziesz oryginalnego przyłącza można to bez problemu przerobić.

Osobiście mnie denerwuje beczka przy przyczepie i zastanawiałem się, aby przerobić to na wewnętrzny baniaczek np taki:

http://allegro.pl/zbiornik-do-wody-czystej-40l-carysan-mayer-i5308892137.html

lub większy. Wkładasz najtańszą pompkę, zasilasz ją z tych przewodów które masz przy podejściu w starym przyłączu (są tam 4 przewody połączone po 2. (plus i minus 12v))

W przyczepie montujesz takie podejście:

http://allegro.pl/przylacze-gniazdo-wlew-wody-city-i5340601061.html

i wszędzie gdzie nie pojedziesz wężem sobie napełnisz zbiornik.

Można pokusić się o jakiś pływak lub przelew w razie w przy napełnianiu... to już jak kto woli.

 

jeszcze coś takiego znalazłem

http://allegro.pl/wlew-wody-do-wody-z-lejkiem-i5091730318.html

W swojej angielce, też denerwowało mnie  podstawianie baniaka z wodą z boku przyczepy. Na kempingu, no jeszcze może być, ale w trasie, kiedy chce się chociaz troszkę skorzystać z umywalki, zlewu (nocleg po trasie) - kaplica.  Zmodyfikowałem luk bagazowy. Koło zapasowe poszło pod podłogę (dorobiony uchwyt z mocowaniem do ramy),  niestety dodatkowa instalacja wody - przewody i krany,  zbiornik na wodę i pompka w luku bagazowym.  Jak trzeba, mogę wyciągnąć baniak i podstawić obok przyczepy.  Dodatkowo,  dołozyłem miejsce i gniazdko zasilania 12V   na lodówkę turystyczną.  Wg mnie super sprawa, dodatkowa lodówka,  zasilanie z samochodu wtyczka - gniazdko 13PIN. Trzeba tylko wiedzieć - pamietac, conajmniej 2-3 x dziennie  odprowadzić skroplona wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krany z mikro stykami załączają od razu układ elektryczny pompki, a regulator jest osobno zazwyczaj przy bojlerze na ciepłą wodę. ja pompę zainstalowałem 1,4bar i wyregulowałem ciśnienie załączania i wyłączania na regulatorze - tak aby strumień wody pod prysznicem był efektywny. ilość wydatku wody jest sprawą drugorzędną. Słuchawka prysznica względnie kranu napowietrzy strumień - prawie jak w domu, pod warunkiem ciśnienia u mnie około 1,4 bar.

A jak wygląda ten regulator ? Powinien być w każdej cepce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ten regulator ? Powinien być w każdej cepce ?

W formie takiej większej kostki elektrycznej, u mnie jest zamontowana od wewnątrz przy gnieździe wejściowym wody. zaraz obok wejścia wężyków z wodą. 

W formie takiej większej kostki elektrycznej, u mnie jest zamontowana od wewnątrz przy gnieździe wejściowym wody. zaraz obok wejścia wężyków z wodą. charakterystyczne jest to że wystaje z niej śrubka służąca do regulacji ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Nie widzę takiego czegoś w ogóle... ale muszę go znaleźć przecież. Prześledzę trasę przewodów wodnych- może w innym miejscu jest wpięty?

 

A co do działania- to "mechaniczny" a raczej mechaniczno-elektryczny element rozłączający pompę, tak? Coś jak czujnik ciśnienia oleju w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Nie widzę takiego czegoś w ogóle... ale muszę go znaleźć przecież. Prześledzę trasę przewodów wodnych- może w innym miejscu jest wpięty?

 

A co do działania- to "mechaniczny" a raczej mechaniczno-elektryczny element rozłączający pompę, tak? Coś jak czujnik ciśnienia oleju w aucie ?

nie rozbierałem, ale przypuszczam że jakaś membrana ciśnieni spada włącza pompkę ciśnienie wzrośnie to wyłącza. jeżeli go nie ma to może ktoś przerobił. to sprawdź krany czy wychodzą jakieś kabelki. jeżeli wychodzą to masz przerobiną instalację na elektryczną. ciśnieniowa bywa czasem męcząca ze względu na pojawiające się od czasu do czasu przecieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozbierałem, ale przypuszczam że jakaś membrana ciśnieni spada włącza pompkę ciśnienie wzrośnie to wyłącza. jeżeli go nie ma to może ktoś przerobił. to sprawdź krany czy wychodzą jakieś kabelki. jeżeli wychodzą to masz przerobiną instalację na elektryczną. ciśnieniowa bywa czasem męcząca ze względu na pojawiające się od czasu do czasu przecieki

Witam, ale czy zawsze jest regulator ciśnienia,nawet przy kranach z mikrostykami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej żadnego czujnika nie było a na pewno nie ma, pompka uruchamiana jest mikrostykiem przy kranikach. Przenosiłem zbiornik wody z zewnątrz do bakisty (bagażnika) i żadnego urządzinia ciśnieniowego nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzilem, że jak puszczę wodę po raz pierwszy to leci zupełnie dobrze. Ale jak zamknę kran i zaraz puszczę ponownie to wtedy leci słabo .Zaznaczam ,że założyłem zawór zwrotny. Nie mam pojęcia o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzilem, że jak puszczę wodę po raz pierwszy to leci zupełnie dobrze. Ale jak zamknę kran i zaraz puszczę ponownie to wtedy leci słabo .Zaznaczam ,że założyłem zawór zwrotny. Nie mam pojęcia o co tu chodzi.

Już wiem, dzisiaj wymieniłem pompę i wszystko w porządku.Może to pompa nie równo pracowała.Wszystkim dziękuje.Może będę miał inne pytania,ale to póżniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ABI po zainstalowaniu Carver Cascade 2e zastosowałem tanie krany kuchenne kulowe. I jednocześnie musiałem przejść na zasilanie z wyłącznikiem ciśnieniowym. Jak na razie pierwsze rozwiązanie , a było kilka, z wyłącznikiem hydroforowym ze zmieniona sprężyną na słabszą (chwila zabawy z doborem) działa bardzo skutecznie.

Jest delikatnie wrażliwe na napiecie zasilania, co jest oczywiste i objawia się tym że chwile dłużej pompuje po zamknięciu kranów.

Pompkę wymieniłem na deczko mocniejszą z oryginalnej 0,5bara na 0,8Bara. Jest ok. Ograniczeniem jest 1.4Bara dla Carver Cascade.

Jeszcze jedna uwaga, układ taki jest wrażliwy na zanieczyszczenia, tzn. zatykanie sie sitek. Dlatego znalazłem fajne sitka z większymi otworami na krany, a do pomki idealnie pasuje to sitko powszechnie stosowane w kranach z gumką w instalacjach domowych. I teraz z żona jesteśmy zadowoleni z działania kranów, praktycznie jak w domu.

Do zbiornika na zewnątrz przyzwyczaiłem się, i na razie nie będę tego zmieniał. Jedynie to musze sprawić pokrowce na nie aby nie pokrywały sie glonami.

 

Aby sprawdzić czy masz cisnieniową czy na mikrostyki wystarczy posłuchać pompka. Jeżeli masz mikrostyki to pompka pracuje 1:1 z kranem. Żadnych opóźnień. Z wyłacznikiem ciśnieniowym po zamknięciu kranu pompka krócej lub dłużej jeszcze pracuje. Musi dobić cisnienie do ustawionej wartości.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.