Skocz do zawartości

Poznaje swoją angielkę


kruchy57

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam pytanie takie:

 

Mam instalację ciśnieniową ( nie ma mikrostyków) - chcę podłączyć wodę do oryginalnego "wejścia" pod klapką z boku przyczepy.

Nie mam oryginalnej pompki z króćcem, lecz wbudowaną w budę ( nie wiem gdzie, bo cieżko ją namierzyć, próbowałem także po przewodach, ale nie mogę, za to pompka się odzywa, oczywiście

nie katuję jej bez wody)

 

Jaki króćiec=przyłącze wody - jaką średnicę powinienem zastosować do oryginalnego wejścia ? Suwmiarką dokładnie nie daje się tego zmierzyć, ale jest to ok 19,5mm- czy zatem będzie

to krócieć 3/4 cala = 19,05mm ? Bo chcę kupić "zwykłe" przyłącze jak do węża ogrodowego z oringiem 3/4 cala.

 

pzdr! Nix

Edytowane przez Nix2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja mam pytanie takie:

 

Mam instalację ciśnieniową ( nie ma mikrostyków) - chcę podłączyć wodę do oryginalnego "wejścia" pod klapką z boku przyczepy.

Nie mam oryginalnej pompki z króćcem, lecz wbudowaną w budę ( nie wiem gdzie, bo cieżko ją namierzyć, próbowałem także po przewodach, ale nie mogę, za to pompka się odzywa, oczywiście

nie katuję jej bez wody)

 

Jaki króćiec=przyłącze wody - jaką średnicę powinienem zastosować do oryginalnego wejścia ? Suwmiarką dokładnie nie daje się tego zmierzyć, ale jest to ok 19,5mm- czy zatem będzie

to krócieć 3/4 cala = 19,05mm ? Bo chcę kupić "zwykłe" przyłącze jak do węża ogrodowego z oringiem 3/4 cala.

 

pzdr! Nix

Pompę wody masz z pewnością w zbiorniku :yay: a co do reszty to musisz miec oryginalne przyącze bo w nim są styki zasilania pompy ja kiedyś kupiłem cały kruciec na all za 170zł niestety stary wrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w zbiorniku jej nie mam, bo nie ma zbiornika :) ( jest zewnętrzny).

 

Pompa nieoryginalna jest gdzieś zamontowana między lodówką a zlewozmywakiem, słychać ją, ale nie widać.  Jak przyłożę ucho do wnętrza szafki pod zlewem to wyraźnie słychać i czuć drobne wibracje, w tym miejscu jest też dorobiony wyłącznik tej pompy. To oczywiście samoróbka, tak już kupiłem cepkę.

 

Nie jestem nawet pewien czy włączona jest w obieg wody... ot , odzywa się, dlatego piszę że "mam pompkę"... ,

 

Jeśli przyjąć że to pompa ( bo co innego??? ) i że jest włączona w obieg to czy powinna ssać ze zbiornika zewnętrznego mimo odległości licząc po rurkach ok. 3-3,5 m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okazuje się że to "coś" co miało być pompką to był wentylator (rozwalony trochę , dlatego rzęził trochę jak pompka) do lodówki.

A pompkę zamówiłem Comet Vip Plus czyli 20l/min i 1,1bara, zobaczymy jak to będzie chodzić.

 

Chcę jeszcze zastosować inny, tani filtr zamiast oryginalnego Truma Crystal - jaki można najprościej zamontować?

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne  gniazdo anteny TV  oraz  zasilanie 12V  z bezpiecznikiem.

 

A teraz moje pytanie,  na tablicy rozdzielczej jest  włacznik  AUX  -  co on włącza

 

 

post-1811-0-75529200-1436530648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne  gniazdo anteny TV  oraz  zasilanie 12V  z bezpiecznikiem.

 

A teraz moje pytanie,  na tablicy rozdzielczej jest  włacznik  AUX  -  co on włącza

Jesteś pewien? Ale jak wygląda wtyczka12v ? Co do Twojego pytania to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gniazdo anteny, sprawdź w komorze akumulatora powinno być podobne, bo to taka "przelotka" antenowa - podłączasz kabel z sygnałem tv ( lub antenę) przy aku a sam odbiornik w cepce.

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gniazdo anteny, sprawdź w komorze akumulatora powinno być podobne, bo to taka "przelotka" antenowa - podłączasz kabel z sygnałem tv ( lub antenę) przy aku a sam odbiornik w cepce.

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, troje się domyślałem że to chodzi o antenę, ale co to za gniazdo po lewej na którym napisane jest 12v ?.Przy aku nie mam podejścia anteny, ale jest wymontowane jakieś gniazdo to może to.post-19277-0-17504600-1436769425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam widzisz i kolega napisał to gniazdo 12V.

Masz nawet opisane który z wtyków powinien być "+" a który "-". Oznaczenia te, to N- neutral, L- "faza".

Masz cepkę z GB i nie ma się co dziwić, że gniazdko jest 12V a tyk inny, tam dużo rzeczy jest innych nawet same gniazdka na 230V już masz inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam widzisz i kolega napisał to gniazdo 12V.

Masz nawet opisane który z wtyków powinien być "+" a który "-". Oznaczenia te, to N- neutral, L- "faza".

Masz cepkę z GB i nie ma się co dziwić, że gniazdko jest 12V a tyk inny, tam dużo rzeczy jest innych nawet same gniazdka na 230V już masz inne.

 

Dzięki, czy sądzisz że gdzieś kupię taką wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.