Skocz do zawartości

Poznaje swoją angielkę


kruchy57

Rekomendowane odpowiedzi

Kruchy, pompki są do kupienia i u nas, ja kupiłem kilka dni temu

http://olx.pl/oferta/pompka-do-wody-przyczepy-angielskiej-CID767-IDa8ohw.html

 

Fajnie by było jakbyć podał co masz za angielkę i jakie ma wyposażenie. Tak jak chłopaki pisali, wszystko jest na forum.

Ja też paru rzeczy nie wiem ale mam takie wyposażenie i o tym mogę Ci powiedzieć lub wskazać tematy

http://forum.karawaning.pl/topic/19336-elektryka-w-abi-marauder/?do=findComment&comment=421636

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja się dołączę do tematu "poznawczego"...

 

Czy żadna angielka NIE MA zbiornika wewnętrznego ? To jak i gdzie Anglicy przewożą zewnętrzne zbiorniki wody?

Oryginalna pompka ma podwójny wąż...zatem ten drugi  to jest  zwykły przelew ?

 

Drugie pytanie- z tyłu od dołu przyczepy są 2 fabryczne złącza "wodne"... do czego one służą ?

 

Trzecie pytanie: Mam pod zlewozmywakiem( k acik kuchenny) dorobiony zwykły wyłącznik, który to włącza jakąś strasznie hałaśliwą pompę, albo coś podobnego. Nie widać tego ustrojstwa, tylko sam wyłącznik... nie jest to podłączone na odpływie zlewozmywaka. więc musi być to pompa na zasilaniu wodnym chyba. Tylko czy to znaczy że już nie potzrebuję pompki oryginalnej/zewnętrznej i mogęspbie w miejsce tej pompki zamontować zwykły wąż do zbiornika ? Wody nie podłączałem, ale to "coś" hałasuje bardzo...

 

pzdr! Nix

Edytowane przez Nix2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja się dołączę do tematu "poznawczego"...

 

Czy żadna angielka NIE MA zbiornika wewnętrznego ? To jak i gdzie Anglicy przewożą zewnętrzne zbiorniki wody?

Oryginalna pompka ma podwójny wąż...zatem ten drugi to jest zwykły przelew ?

 

Drugie pytanie- z tyłu od dołu przyczepy są 2 fabryczne złącza "wodne"... do czego one służą ?

 

1. Często nie mają (moja miała w opcji) a zbiornik woze albo w aucie albo w przyczepie na podłodze. Pompa ma pojedynczy przewód wodny, w drugim idzie zasilanie.

 

2. Wyloty wody - zlewy oraz prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wyloty wody... Dostałem w pojemnku przy dyszlu taki 40-centymetrowy trójnik zrobiony z rurki na oko fi 20... czy to po to, aby przedłużyć owe wyloty i dalej pojedyńczym wężem je wyprowadzić z dala od przyczepy ?

 

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz kumam co to "szara woda", dzięki.

 

I jeszcze pytanie o numer VIN... w wątku o identyfikowaniu/rozkodowaniu VIN pierwszy człon angielki jest taki:

SGBS  ( gdzie B oznacza Bailey)

 

U mnie jest taki:

SG4S  ( a przyczepa jest to Coachmann)... czy to prawidłowy numer ? Chodzi o tę cyfrę "4"...

 

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kruchy, pompki są do kupienia i u nas, ja kupiłem kilka dni temu

http://olx.pl/oferta/pompka-do-wody-przyczepy-angielskiej-CID767-IDa8ohw.html

 

Fajnie by było jakbyć podał co masz za angielkę i jakie ma wyposażenie. Tak jak chłopaki pisali, wszystko jest na forum.

Ja też paru rzeczy nie wiem ale mam takie wyposażenie i o tym mogę Ci powiedzieć lub wskazać tematy

http://forum.karawaning.pl/topic/19336-elektryka-w-abi-marauder/?do=findComment&comment=421636

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że tak długo nie brałem udziału w dyskusji,ale codzienna praca nie stwarzała okazji. W wolnych chwilach dalej poznaje swoją angielkę. Ostatnio walczyłem z lodowką, nie działała.przewracałem i pukalem i nic.jak od

dałem do serwisu to zaskoczyła i ma nawet 9 stopni mrozu w zamrazalniku. Przez przypadek uruchomiłem bojler co prawda bez wody ale po zalaniu na szczęście zaczął grzać. Muszę spróbować grzać na gazie ale nigdy takich urządzeń nie miałem. Przebudowalem pompę wody, to znaczy zbiornik do przodu gdzie butle z gazem i pompie o parametrach 20l.na min. i ciśnieniu 1,1bara ,muszę przyznać że słabo. Myślałem że będzie lepiej (tak sobie ciurka).Załoze zawór zwrotny ale nie sądzę że to coś zmieni.Może ktoś mi podpowie jak to poprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy... znaczy za mała wydajność ? Ale te 20l/min to przecież dobra wydajność, są pompy już ok 10l/min przecież.

A jaka to pompa konkretnie?

 

A mógłbyś uzupełnić profil - co to za przyczepa/długość/rocznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy... znaczy za mała wydajność ? Ale te 20l/min to przecież dobra wydajność, są pompy już ok 10l/min przecież.

A jaka to pompa konkretnie?

 

A mógłbyś uzupełnić profil - co to za przyczepa/długość/rocznik ?

Przyczepa to Compas Omega długość 482.W zlewie to jeszcze ręce się umyje tak samo w umywalce, ale prysznic to nie wiem czy się powiedzametraie. Pompa jest niemiecka i chyba prawdę napisali o parametrach. Chyba ze do instalacji dolozylem 2,5 metra węża gumowego ale o przekroju odpowiednim (10mm)

Co do pompy... znaczy za mała wydajność ? Ale te 20l/min to przecież dobra wydajność, są pompy już ok 10l/min przecież.

A jaka to pompa konkretnie?

 

A mógłbyś uzupełnić profil - co to za przyczepa/długość/rocznik ?

Chciałbym zaznaczyć, że jak nagrzala się woda w bojlerze to cisnienie się zwiększyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie mam doświadczenia z prysznicem, bo u mnie to nawet jeszcze w ogóle wody nie uruchomiłem z braku czasu. Niech może się wypowie

ktoś z doświadczeniem w kwestii tego jak ma lecieć woda ze zlewu/umywalki i prysznica.

 

A filtr wody masz ? Bo może jest zapchany?

Ja mam coś takiego - filtr Truma Crystal Line, piszą żeby wymienić przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie mam doświadczenia z prysznicem, bo u mnie to nawet jeszcze w ogóle wody nie uruchomiłem z braku czasu. Niech może się wypowie

ktoś z doświadczeniem w kwestii tego jak ma lecieć woda ze zlewu/umywalki i prysznica.

 

A filtr wody masz ? Bo może jest zapchany?

Ja mam coś takiego - filtr Truma Crystal Line, piszą żeby wymienić przed sezonem.

Ominalem angielską instalację czerpalną tj. bez filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr pewnie można oczyść, względnie zdemontować. Przy doborze pompki należy pamiętać przed wszystkim o tym że instalacja jest "ciśnieniowa" i aby poprawnie działały urządzenia należy dobrać pompkę o parametrach około 1,2-1,5 bar. u mnie wyskalowany jest zawór ciśnieniowy na 1,6 bar. Natomiast jest jeszcze regulator ciśnienia jak zakupicie słabszą należy go wyregulować bo pompka będzie cały czas pracować. przynajmniej tak u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.